Dziś jest czwartek, 2 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1701 +0.57% 1EUR 4.5694 +0.38% 1GBP 5.1588 +1.05%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
5 czerwiec 2015.

LED PREMIO bezpośredni zamiennik HQL/LRF, jedyna taka lampa LED na rynku!

LED PREMIO bezpośredni zamiennik HQL/LRF, jedyna taka lampa LED na rynku!

W związku z wprowadzeniem 13 kwietnia 2015 roku przez Unię Europejską zakazu stosowania rtęci* (II faza Ekoprojektu) w produktach oświetleniowych, firma OMNI SCALA wdrożyła na polski rynek jedyny bezpośredni zamiennik za wycofywane HQL, LRF, itp., do zastosowania w wiszących, otwartych kloszach typu High Bay.

Zaawansowane technologicznie źródło światła LED PREMIO 90 W i 110 W stanowi jedyny dostępny odpowiednik znanych wszystkim "żarówek rtęciowych" o mocach 250 W i 400 W.

Kompatybilność i prosty montaż Montaż LED PREMIO jest bardzo prosty, nie wymaga ingerencji w istniejącą instalację elektryczną. Wystarczy wykręcić starą rtęciówkę i wkręcić nowy ledowy zamiennik z gwintem E40. Nie potrzebne są wyspecjalizowane ekipy montażowe czy przestoje w produkcji. Można to zrobić stopniowo, w dowolnym momencie. Jedyny warunek jaki trzeba spełnić to posiadanie otwartej oprawy oświetleniowej typu High Bay z gwintem E40 lub wykorzystanie samego gniazda do wkręcenia zamiennika.

Kompaktowa budowa
Unikalna konstrukcja LED PREMIO, która jest wynikiem pracy i ogromnego zaangażowania niemieckich inżynierów w swoich niepozornych rozmiarach zawiera cały niezbędny, najwyższej klasy osprzęt. Do stworzenia tego produktu wykorzystano komponenty tylko renomowanych, światowych producentów jak: zasilacz MeanWell czy starannie wyselekcjonowane chipy NICHIA i Lumiled o żywotności ponad 50 000 h pracy.

Chłodzenie i żywotność
Mimo niepozornych rozmiarów nowego źródła światła LED nie pominięto niezwykle istotnej kwestii jaką jest odprowadzanie ciepła powstającego w obrębie chipów. W systemach LED chłodzenie odgrywa bardzo ważą rolę, ponieważ wpływa na żywotność, moc chipów i stabilność całego systemu, a także na jego właściwości. Zastosowanie ekstrudowanego aluminium o wysokim współczynniku przewodzenia ciepła zapewnia najefektywniejsze chłodzenie i zarządzanie termiczne.

Sprawdzony w szczegółach
Przeprowadzone w Uniwersytecie Jacobs w Bremie (specjalizującym się w Niemczech w badaniach LED-ów) testy nowego źródła światła LED PREMIO potwierdzają wysoką jakość produktu oraz skuteczność działania zintegrowanego zabezpieczenia termicznego i przeciwprzepięciowego, które stanowią doskonałą ochronę produktu przed pracą w zbyt wysokiej temperaturze i uszkodzeniem źródła światła na skutek mogących wystąpić przepięć wewnątrz instalacji elektrycznej.

Doskonałe warunki świetlne
Zamiana dotychczasowych "rtęciówek" na LED PREMIO gwarantuje znacznie lepsze warunki świetlne w pomieszczeniu, ponieważ właśnie nowe źródło światła LED PREMIO emituje przyjemne dla oka światło zbliżone do światła dziennego w słoneczny dzień, (temperatura barwowa 5300 K). Dodatkowo wysoki współczynnik oddawania barw CRI(Ra)>80 sprawia, że zarówno kolory jak i oświetlane przedmioty wyglądają naturalnie. Właściwości te zapewniają odpowiednie warunki do pracy i mają działanie pobudzające, zwiększają efektywność, motywację i przede wszystkim bezpieczeństwo pracowników. Dla porównania w klasycznych lampach rtęciowych współczynnik ten mieści się w zakresie 40-60 CRI, a temperatura barwowa nie przekracza 4000 K.

Do 80% oszczędności
Mimo wysokiej wydajności, doskonałych warunków świetlnych i gwarantowanej żywotności LED PREMIO pobierana moc jest nawet 4-krotnie niższa niż w klasycznych rozwiązaniach. Jedną decyzją można zmniejszyć koszty zużywanej energii o 80%, pozbyć się kłopotu wymiany ciągle przepalających się rtęciówek, w których zauważalny jest bardzo szybki spadek strumienia świetlnego, wyeliminować przestoje w pracy i zmniejszyć wypadkowość spowodowaną niedoświetloną powierzchnią Ogromną zaletą oświetlenia LED jest natychmiastowa pełna moc i w przeciwieństwie do "żarówek energooszczędnych" są odporne na częste włączanie i wyłączanie. Dzięki temu można jest zintegrować z czujnikami ruchu generując tym samym dodatkową oszczędność.

Względy środowiskowe
Lampy LED nie zawierają niebezpiecznej rtęci i ołowiu. Światło z opraw LED nie emituje także promieniowania UV/IR, a w lecie nie wabi uciążliwych owadów.

Przeznaczenie
Najnowsze technologicznie źródło światła LED PREMIO opracowane specjalnie jako kompatybilny zamiennik dla otwartych opraw oświetleniowych do takich obiektów jak:

  • hala przemysłowa
  • magazyn wysokiego składowania
  • wysokie pomieszczenie gospodarcze
  • hala montażowa i konfekcjonowania
  • hala produkcyjna
  • pomieszczenie wystawowe
  • wszędzie tam gdzie jest dotychczas stosowana wysokoprężna lampa rtęciowa HQL/LRF

Na oszczędność z nami postawili już: ArcelorMittal, Diehl Group, Flachglas AG, Henkel KG, Nestle, Stora Enso, Swarovski, TOTO, Veolia ..
*Wejście w życie 13 kwietnia 2015 r. II etapu Rozporządzenia 245/2009, 357/2010 i warunków Dyrektywy EU 2011/65 RoHS zabrania wprowadzanie na rynek wysokoprężnych lamp rtęciowych.

Źródło: OMNI SCALA www.LEDdoHal.pl

Źródło: LED do Hal
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl