Dziś jest niedziela, 20 październik 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8503 -0.35% 1EUR 4.2844 -0.01% 1GBP 4.9671 +0.43%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Siemensa buduje fabrykę dla Przemysłu 4.0 w Polsce
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
23 październik 2019
LUMENexpo Targi Techniki Świetlnej  
więcej
29 październik 2019
73. edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu  
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
5 czerwiec 2015.

LED PREMIO bezpośredni zamiennik HQL/LRF, jedyna taka lampa LED na rynku!

LED PREMIO bezpośredni zamiennik HQL/LRF, jedyna taka lampa LED na rynku!

W związku z wprowadzeniem 13 kwietnia 2015 roku przez Unię Europejską zakazu stosowania rtęci* (II faza Ekoprojektu) w produktach oświetleniowych, firma OMNI SCALA wdrożyła na polski rynek jedyny bezpośredni zamiennik za wycofywane HQL, LRF, itp., do zastosowania w wiszących, otwartych kloszach typu High Bay.

Zaawansowane technologicznie źródło światła LED PREMIO 90 W i 110 W stanowi jedyny dostępny odpowiednik znanych wszystkim "żarówek rtęciowych" o mocach 250 W i 400 W.

Kompatybilność i prosty montaż Montaż LED PREMIO jest bardzo prosty, nie wymaga ingerencji w istniejącą instalację elektryczną. Wystarczy wykręcić starą rtęciówkę i wkręcić nowy ledowy zamiennik z gwintem E40. Nie potrzebne są wyspecjalizowane ekipy montażowe czy przestoje w produkcji. Można to zrobić stopniowo, w dowolnym momencie. Jedyny warunek jaki trzeba spełnić to posiadanie otwartej oprawy oświetleniowej typu High Bay z gwintem E40 lub wykorzystanie samego gniazda do wkręcenia zamiennika.

Kompaktowa budowa
Unikalna konstrukcja LED PREMIO, która jest wynikiem pracy i ogromnego zaangażowania niemieckich inżynierów w swoich niepozornych rozmiarach zawiera cały niezbędny, najwyższej klasy osprzęt. Do stworzenia tego produktu wykorzystano komponenty tylko renomowanych, światowych producentów jak: zasilacz MeanWell czy starannie wyselekcjonowane chipy NICHIA i Lumiled o żywotności ponad 50 000 h pracy.

Chłodzenie i żywotność
Mimo niepozornych rozmiarów nowego źródła światła LED nie pominięto niezwykle istotnej kwestii jaką jest odprowadzanie ciepła powstającego w obrębie chipów. W systemach LED chłodzenie odgrywa bardzo ważą rolę, ponieważ wpływa na żywotność, moc chipów i stabilność całego systemu, a także na jego właściwości. Zastosowanie ekstrudowanego aluminium o wysokim współczynniku przewodzenia ciepła zapewnia najefektywniejsze chłodzenie i zarządzanie termiczne.

Sprawdzony w szczegółach
Przeprowadzone w Uniwersytecie Jacobs w Bremie (specjalizującym się w Niemczech w badaniach LED-ów) testy nowego źródła światła LED PREMIO potwierdzają wysoką jakość produktu oraz skuteczność działania zintegrowanego zabezpieczenia termicznego i przeciwprzepięciowego, które stanowią doskonałą ochronę produktu przed pracą w zbyt wysokiej temperaturze i uszkodzeniem źródła światła na skutek mogących wystąpić przepięć wewnątrz instalacji elektrycznej.

Doskonałe warunki świetlne
Zamiana dotychczasowych "rtęciówek" na LED PREMIO gwarantuje znacznie lepsze warunki świetlne w pomieszczeniu, ponieważ właśnie nowe źródło światła LED PREMIO emituje przyjemne dla oka światło zbliżone do światła dziennego w słoneczny dzień, (temperatura barwowa 5300 K). Dodatkowo wysoki współczynnik oddawania barw CRI(Ra)>80 sprawia, że zarówno kolory jak i oświetlane przedmioty wyglądają naturalnie. Właściwości te zapewniają odpowiednie warunki do pracy i mają działanie pobudzające, zwiększają efektywność, motywację i przede wszystkim bezpieczeństwo pracowników. Dla porównania w klasycznych lampach rtęciowych współczynnik ten mieści się w zakresie 40-60 CRI, a temperatura barwowa nie przekracza 4000 K.

Do 80% oszczędności
Mimo wysokiej wydajności, doskonałych warunków świetlnych i gwarantowanej żywotności LED PREMIO pobierana moc jest nawet 4-krotnie niższa niż w klasycznych rozwiązaniach. Jedną decyzją można zmniejszyć koszty zużywanej energii o 80%, pozbyć się kłopotu wymiany ciągle przepalających się rtęciówek, w których zauważalny jest bardzo szybki spadek strumienia świetlnego, wyeliminować przestoje w pracy i zmniejszyć wypadkowość spowodowaną niedoświetloną powierzchnią Ogromną zaletą oświetlenia LED jest natychmiastowa pełna moc i w przeciwieństwie do "żarówek energooszczędnych" są odporne na częste włączanie i wyłączanie. Dzięki temu można jest zintegrować z czujnikami ruchu generując tym samym dodatkową oszczędność.

Względy środowiskowe
Lampy LED nie zawierają niebezpiecznej rtęci i ołowiu. Światło z opraw LED nie emituje także promieniowania UV/IR, a w lecie nie wabi uciążliwych owadów.

Przeznaczenie
Najnowsze technologicznie źródło światła LED PREMIO opracowane specjalnie jako kompatybilny zamiennik dla otwartych opraw oświetleniowych do takich obiektów jak:

  • hala przemysłowa
  • magazyn wysokiego składowania
  • wysokie pomieszczenie gospodarcze
  • hala montażowa i konfekcjonowania
  • hala produkcyjna
  • pomieszczenie wystawowe
  • wszędzie tam gdzie jest dotychczas stosowana wysokoprężna lampa rtęciowa HQL/LRF

Na oszczędność z nami postawili już: ArcelorMittal, Diehl Group, Flachglas AG, Henkel KG, Nestle, Stora Enso, Swarovski, TOTO, Veolia ..
*Wejście w życie 13 kwietnia 2015 r. II etapu Rozporządzenia 245/2009, 357/2010 i warunków Dyrektywy EU 2011/65 RoHS zabrania wprowadzanie na rynek wysokoprężnych lamp rtęciowych.

Źródło: OMNI SCALA www.LEDdoHal.pl

Źródło: LED do Hal
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl