Dziś jest niedziela, 29 marzec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1127 -2.05% 1EUR 4.5246 -1.56% 1GBP 5.0218 +0.34%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
31 marzec 2020
Fluid Power 
więcej
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
19 czerwiec 2015.

Relacja z II Łódzkich Targów Energetycznych

Relacja z II Łódzkich Targów Energetycznych

11 czerwca 2015 r. zakończyła się druga edycja Łódzkich Targów Energetycznych. Innowacyjne technologie, profesjonalne konferencje i branżowe panele dyskusyjne zachęcały do zwiedzania osoby zainteresowanych generowaniem i użytkowaniem energii w sposób zrównoważony.

Podczas Łódzkich Targów Energetycznych, które były integralną częścią kongresu Łódzkie Energetyczne, swoją ofertę zaprezentowało ponad 40 wystawców. Tegoroczna edycja targów odbywała się pod hasłem "Efektywność Energetyczna" i poświęcona była głównie źródłom energii odnawialnej: fotowoltaice, energii wodnej, wiatrowej, a także pompom ciepła i budownictwu energooszczędnemu czy też energooszczędnym rozwiązaniom w motoryzacji.

Imprezy towarzyszące

Odbywające się w dniach 10 i 11 czerwca w Łodzi Targi Energetyczne obfitowały w wydarzenia branżowe. Pomimo trudności, z jakimi obecnie zmaga się polska branża OZE, konferencje i fora branżowe cieszyły się dużym powodzeniem wśród samorządowców, inwestorów, instalatorów, architektów, a także rolników i potencjalnych prosumentów. Największe zainteresowanie podczas tegorocznej edycji Targów - poza targowymi stoiskami wystawców i spotkaniami z potencjalnymi partnerami handlowymi - wzbudziły wykłady Klastra Green Energy, a w szczególności wykład pana Andrzeja Nagórnego dotyczący hybrydowych zasilaniań energetycznych w budynkach użyteczności publicznej. Licznych uczestników zgromadziły również wykłady z zakresu możliwości finansowania projektów innowacyjnych w energetyce, a także wykorzystania termowizji dla OZE czy technologiach w fotowoltaice, które zwiększają wydajność instalacji.

"Wyróżnij się energią"

Podczas targów odbyło się ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród uczniom szkół w konkursie filmowym "Wyróżnij się energią". Celem Konkursu, którego sponsorem było PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, było promowanie i utrwalanie w świadomości społecznej konieczności oszczędnego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej, w trosce o środowisko naturalne oraz zasobność portfela. Nagrody w dwóch kategoriach: indywidualnej i szkolnej przekazała Pani Magdalena Kula, Dyrektor Departamentu Komunikacji PGE. W czasie dwóch dni targowych zwiedzający mogli zapoznać się z wystawą pokonkursową fotografii "Moje miasto nocą", przygotowanego w ramach współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, którego rozwiązanie i wręczenie nagród nastąpiło drugiego dnia targów. Różnorodność rozwiązań zaprezentowanych podczas II Łódzkich Targów Energetycznych sprawiła, iż targi cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców województwa łódzkiego. Wystawcy pytani o wrażenia z targów podkreślali nie tylko dobrą frekwencję, ale także dobrą organizację wystaw.

Źródło: Targi Łódź
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl