Dziś jest poniedziałek, 6 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2396 +1.14% 1EUR 4.5792 +0.05% 1GBP 5.2164 +0.17%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
9 lipiec 2015.

Factory 2.0 od Omni3D - nowa polska przemysłowa drukarka 3D

Factory 2.0 od Omni3D - nowa polska przemysłowa drukarka 3D

Omni3D zaprezentowała najnowszą drukarkę Factory 2.0 dedykowaną sektorowi przemysłowemu. Produkt, który jest wynikiem 2-letniej pracy działu R&D spółki, wyróżnia wyjątkowa precyzja wymiarowa wydruku - dokładność do 0,03 mm, pole robocze o powierzchni 50 cm w każdej osi oraz niespotykana na rynku prędkość wydruku, którą zapewnia głowica poruszająca się z prędkością do 35 cm/sek. Wykorzystująca technologię FDM drukarka Factory 2.0 jest zaprojektowana do obsługi także szerokiej gamy wytrzymałych kompozytów, co w połączeniu z ekonomią stosowania urządzenia umożliwia otrzymywanie gotowych, użytecznych i trwałych obiektów prosto z drukarki niemal każdemu przedsiębiorstwu.

Dział R&D został utworzony przez Omni3D w 2013 roku. Obecnie liczy 12 osób, które nieprzerwanie analizują potrzeby przedsiębiorstw w zakresie druku 3D i projektują odpowiadające im rozwiązania. Spółka przeznaczyła do tej pory na badania i rozwój ponad 5 milionów złotych, a jednym z ostatnich efektów działalności laboratorium jest najnowsza Factory 2.0.

"Precyzja wymiarowa jest szczególnie ważna w przypadku produkcji przemysłowych. Priorytetem dla wszystkich elementów ciągu produkcyjnego - w tym także naszej Factory 2.0 - jest dokładność dająca gwarancję idealnego spasowania elementów i doskonałego produktu finalnego" - mów Konrad Sierzputowski, członek zarządu Omni3D odpowiedzialny za rozwój produktu.

Precyzja i jakość wydruku

To, co wyróżnia Factory 2.0, to przede wszystkim precyzja wymiarowa wydruku. Niespotykane na rynku 3D parametry drukarki możliwe są do osiągnięcia dzięki:

  • W sumie 10 mikroprocesorom sterującym pracą drukarki i kontrolującym nieprzerwanie wskaźniki, takie jak temperatura i wilgotność w komorze druku czy przepływ filamentu potrzebnego do konkretnej realizacji;
  • Zastąpieniu wszystkich elastycznych elementów stałymi, czyli rezygnacja ze stosowanych w rozwiązaniach konkurencji gumowych pasków napędzających osie x i y, które rozciągają się w trakcie używania;
  • Polu wydruku zwiększonemu do 50 cm w każdej osi;
  • W pełni automatycznemu poziomowaniu stołu;
  • Zamkniętej, podgrzewanej komorze z zapewniającymi pełną kontrolę nad procesem druku;
  • 7-calowemu wyświetlaczowi, pozwalającemu na błyskawiczne i intuicyjne sterowanie urządzeniem;
  • Oryginalnemu, łatwemu w obsłudze oprogramowaniu stworzonemu przez Omni3D, zapewniającemu pełną automatyzację procesu.

"Większość dostępnych na rynku urządzeń korzysta z podobnych rozwiązań, co wiąże się z tymi samymi problemami i ograniczeniami. Widząc to, postanowiliśmy podjąć wyzwanie i zaadoptować rynkową niszę. Tym samym nasza oferta jest teraz skierowana już tylko i wyłącznie do przedsiębiorstw i szeroko pojętego przemysłu" - komentuje Sławomir Mirkowski, członek zarządu Omni3D.


Drukarka Factory

Mak3r najbardziej intuicyjne oprogramowanie do druku 3D na rynku

Oprogramowanie do obsługi Factory 2.0 odróżnia od rozwiązań konkurencji. Nie zmusza użytkowników drukarki do manipulowania wieloma parametrami druku, tylko - dzięki ścisłej integracji z urządzeniem - podejmuje większość decyzji za użytkownika, co finalnie ma istotny wpływ na liczbę udanych wydruków. Zarządzanie drukowaniem przez Mak3r możliwe jest dzięki predefiniowanym ustawieniom specyficznym dla tego urządzenia.

Factory 2.0 dla prototypów i mass customization

Drukarka, którą stworzyli poznańscy inżynierowie, ma szansę zrewolucjonizować linie produkcyjne w zakładach przemysłowych niemal każdej branży. Znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebne jest nie tylko prototypowanie, ale gdzie może zajść potrzeba szybkiej produkcji wysokojakościowych części zamiennych. Factory 2.0 docelowo będzie sprawdzała się w druku kompozytami znacznie wytrzymalszymi na rozciąganie niż aluminium. Nie bez znaczenia dla produkcji masowej jest koszt użycia Factory 2.0. Producenci oceniają, że będzie to 60 gr za godzinę pracy urządzenia ) + około 100 zł za każdy kg podstawowego materiału.


Głowica Factory

Referencje i pierwsi zadowoleni klienci

Choć Factory 2.0 w szerokiej dystrybucji w Polsce, Europie i obu Amerykach dostępna będzie od września tego roku. Omni3D może się już pochwalić pierwszymi referencjami od użytkowników. Ku ogromnej satysfakcji producenta, Factory 2.0 postrzegana jest przez producentów jako alternatywa dla maszyn CNC w wytwarzaniu niektórych elementów linii produkcyjnej. Aktualnie pierwsze egzemplarze Factory 2.0 używane są do drukowania skrzydeł elektrowni wiatrowych, które staną wkrótce w Kalifornii, w Stanach Zjednoczonych. Spółka sfinalizowała zamówienie na powyższe elektrownie na rzecz dwóch korporacji z listy Fortune500.

Factory 2.0 będą także jeszcze w tym roku sprawdzane w branży motoryzacyjnej, gdzie zostaną wdrożone w łańcuch produkcyjny elementów wyposażenia samochodów znanej, niemieckiej marki.

"Podobne drukarki do Factory 2.0 są sprzedawane obecnie na rynku jedynie przez dwie amerykańskie firmy. To co nas wyróżnia to z pewnością dostępność, cena zakupu, a także koszt utrzymania naszego sprzętu. Factory 2.0 działają bowiem w ramach otwartego ekosystemu - pasują do nich kompozyty różnych producentów. To zdecydowanie poprawia dostęp do innowacyjnych materiałów i obniża koszty eksploatacji" - dodaje Sierzputowski.

Factory 2.0 w większości przeznaczona na eksport

Factory 2.0 produkowana będzie w Polsce, w liczbie minimum 100 sztuk miesięcznie. Większość produkcji przeznaczona będzie na eksport. W chwili obecnej Omni3D prowadzi przedsprzedaż tego modelu z planowana dostawą urządzeń na przełom września i października 2015.

Więcej na temat Omni3D i Factory 2.0

Teaser:

Feauture preview:

Technical preview:

Joanna Kwiatkowska
MSL GROUP
Mob: 501 677 681
Joanna.kwiatkowska-carbol@mslgroup.com
Źródło: MSLGROUP
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl