Dziś jest piątek, 17 styczeń 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8053 +0.22% 1EUR 4.2344 -0.01% 1GBP 4.9682 +0.24%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
20 styczeń 2020
Programowanie sterowników PLC Siemens SIMATIC S7-300 - poziom podstawowy 
więcej
23 styczeń 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 75 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
16 lipiec 2015.

BWI Poland Technologies i EDF Fenice Poland przedłużają długoletnią współpracę, realizując projekty efektywności energetycznej

BWI Poland Technologies i EDF Fenice Poland przedłużają długoletnią współpracę, realizując projekty efektywności energetycznej

BWI Poland Technologies, światowy dostawca części samochodowych i EDF FENICE Poland, spółka świadcząca usługi energetyczne, będąca częścią Grupy EDF Fenice (100% udziałów EDF), poszerzyły długoletnią współpracę o realizację projektów efektywności energetycznej w zakładzie przemysłowym BWI w Krośnie. Partnerstwo dwóch firm trwa nieprzerwanie już od ponad 12 lat.

BWI Poland Technologies kontynuuje wieloletnie tradycje w zakresie projektowania i wytwarzania podzespołów zawieszeń samochodowych. Obecnie, działając pod skrzydłami nowego właściciela - chińskiego konsorcjum BWI Group - firma jest dostawcą zawieszeń na globalnym rynku pojazdów. W Polsce posiada zakład produkcyjny w Krośnie oraz nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe w Krakowie.

EDF FENICE Poland zapewnia swoim klientom dostawę całej gamy nośników energetycznych, takich jak: energia elektryczna, sprężone powietrze, paliwa gazowe, woda przemysłowa oraz świadczy specjalistyczne usługi okołoenergetyczne m.in. w obszarze dostarczania, odbierania, oczyszczania, obróbki ścieków, gospodarki odpadami, profesjonalnego doradztwa i inżynierii. Dzięki nowej umowie EDF Fenice Poland będzie wdrażać nowe inicjatywy w zakresie efektywności energetycznej, świadcząc usługi indywidualnie dostosowane do potrzeb Klienta, potwierdzając swoją pozycję lidera energooszczędnych rozwiązań, wspieranego przez spółkę-matkę.

Model biznesowy tego kontraktu wpłynie na zwiększenie roli projektów ESCO wykonywanych przez EDF Fenice Poland. Ponadto, EDF Fenice, dzięki głębokiej znajomości potrzeb swojego Klienta, osiągniętej poprzez długoletnią współpracę z BWI, będzie rozwijać badania efektywnościowe, finansując projekty i tym samym gwarantując osiąganie rezultatów bez zbędnego narażania Klienta na dodatkowe koszty, dzieląc się korzyściami wynikającymi z udanych projektów zgodnie z formułą win-win. Będzie to oznaczać obopólne profity, zarówno techniczne jak i ekonomiczne.

Formuła ta, znajdująca zastosowanie w obszarze usług przemysłowych, została właśnie z powodzeniem wdrożona, przynosząc ważne wyniki dla Grupy EDF Fenice. W 2014 roku Grupa EDF Fenice wygenerowała całkowitą oszczędność energii w wysokości 50 milionów euro dzięki projektom ESCO. EDF Fenice Poland wykazała się szczególną aktywnością na tym polu, wygrywając trzykrotnie publicznie organizowane przetargi na białe certyfikaty w 2014 roku i uczestnicząc w tego typu przetargach na trzy nowe projekty efektywności energetycznej już trzy razy w 2015 roku.

Rozwój partnerstwa pomiędzy BWI Poland Technologies i EDF Fenice Poland ma istotne znaczenie dla obu firm. Dyrektor Generalny EDF Fenice Poland, Raphaël Hirtz, powiedział: "Naszym głównym wyzwaniem na przyszłość jest bycie firmą, która zapewnia i wspiera swoich klientów przemysłowych w osiąganiu celów w zakresie konkurencyjności i rozwoju. Naszą misją jest przede wszystkim pomoc klientom w uzyskaniu ich potencjalnych oszczędności. Dlatego właśnie kluczowym słowem stała się efektywność a niewzrost wolumenów sprzedaży ".

EDF Fenice to spółka, której 100% udziałów posiada EDF - zintegrowane przedsiębiorstwo energetyczne, lider na europejskim rynku usług energetycznych i wiodący producent energii elektrycznej w Europie. EDF Fenice jest spółką wyspecjalizowaną w zakresie efektywności energetycznej i świadczenia usług środowiskowych dla przemysłu. Zapewnia również kompleksowe rozwiązania energetyczne, audyty i diagnozy energetyczne, działania optymalizacyjne i działania w zakresie zarządzania, planowanie, inwestycje, montaż, zarządzanie, optymalizacja i całkowite wykończenie złożonych systemów energetycznych. Zapewnia również szeroki zakres usług środowiskowych, takich jak zarządzanie odpadami przemysłowymi, doradztwo, monitoring, pobieranie próbek i analiza oraz zdalne zarządzanie danymi. Jako główna Firma Usług Energetycznych (ESCO) Grupy EDF, Fenice od dwudziestu lat działa w ponad 60 zakładach przemysłowych w Europie, m.in. we Włoszech, w Hiszpanii, w Polsce i w Rosji. Firma zatrudnia około 2000 pracowników i osiągnęła skonsolidowany obrót w wysokości 400 mln euro w 2014 r.

Grupa BWI (BWI Group), znana również jako BeijingWest Industries, jest pierwszym międzynarodowym dostawcą na rynku motoryzacyjnym, który projektuje i produkuje m.in. systemy zawieszeń i moduły hamulcowe. Jest to znany na całym świecie, innowacyjny dostawca, którego zakłady zlokalizowane są m.in. w Chinach, w Polsce, w Wielkiej Brytanii i w Meksyku. BeijingWest Industries Co. jest wspólnym przedsięwzięciem Shougang Corporation i Beijing Fangshan State-Owned Asset Management Co. Grupa BWI produkuje zaawansowany technologicznie system zawieszeń (MagneRide Control Suspension System), który jest wykorzystywany przez wiodących producentów samochodów luksusowych takich jak: Jaguar, Land Rover, Audi, BMW i Mercedes Benz. System ten cechuje się zdecydowanie wyższą wydajnością w porównaniu z konwencjonalnym układem zawieszenia.

Źródło: EDF Fenice Poland
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl