Dziś jest sobota, 4 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2396 +1.14% 1EUR 4.5792 +0.05% 1GBP 5.2164 +0.17%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
16 lipiec 2015.

BWI Poland Technologies i EDF Fenice Poland przedłużają długoletnią współpracę, realizując projekty efektywności energetycznej

BWI Poland Technologies i EDF Fenice Poland przedłużają długoletnią współpracę, realizując projekty efektywności energetycznej

BWI Poland Technologies, światowy dostawca części samochodowych i EDF FENICE Poland, spółka świadcząca usługi energetyczne, będąca częścią Grupy EDF Fenice (100% udziałów EDF), poszerzyły długoletnią współpracę o realizację projektów efektywności energetycznej w zakładzie przemysłowym BWI w Krośnie. Partnerstwo dwóch firm trwa nieprzerwanie już od ponad 12 lat.

BWI Poland Technologies kontynuuje wieloletnie tradycje w zakresie projektowania i wytwarzania podzespołów zawieszeń samochodowych. Obecnie, działając pod skrzydłami nowego właściciela - chińskiego konsorcjum BWI Group - firma jest dostawcą zawieszeń na globalnym rynku pojazdów. W Polsce posiada zakład produkcyjny w Krośnie oraz nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe w Krakowie.

EDF FENICE Poland zapewnia swoim klientom dostawę całej gamy nośników energetycznych, takich jak: energia elektryczna, sprężone powietrze, paliwa gazowe, woda przemysłowa oraz świadczy specjalistyczne usługi okołoenergetyczne m.in. w obszarze dostarczania, odbierania, oczyszczania, obróbki ścieków, gospodarki odpadami, profesjonalnego doradztwa i inżynierii. Dzięki nowej umowie EDF Fenice Poland będzie wdrażać nowe inicjatywy w zakresie efektywności energetycznej, świadcząc usługi indywidualnie dostosowane do potrzeb Klienta, potwierdzając swoją pozycję lidera energooszczędnych rozwiązań, wspieranego przez spółkę-matkę.

Model biznesowy tego kontraktu wpłynie na zwiększenie roli projektów ESCO wykonywanych przez EDF Fenice Poland. Ponadto, EDF Fenice, dzięki głębokiej znajomości potrzeb swojego Klienta, osiągniętej poprzez długoletnią współpracę z BWI, będzie rozwijać badania efektywnościowe, finansując projekty i tym samym gwarantując osiąganie rezultatów bez zbędnego narażania Klienta na dodatkowe koszty, dzieląc się korzyściami wynikającymi z udanych projektów zgodnie z formułą win-win. Będzie to oznaczać obopólne profity, zarówno techniczne jak i ekonomiczne.

Formuła ta, znajdująca zastosowanie w obszarze usług przemysłowych, została właśnie z powodzeniem wdrożona, przynosząc ważne wyniki dla Grupy EDF Fenice. W 2014 roku Grupa EDF Fenice wygenerowała całkowitą oszczędność energii w wysokości 50 milionów euro dzięki projektom ESCO. EDF Fenice Poland wykazała się szczególną aktywnością na tym polu, wygrywając trzykrotnie publicznie organizowane przetargi na białe certyfikaty w 2014 roku i uczestnicząc w tego typu przetargach na trzy nowe projekty efektywności energetycznej już trzy razy w 2015 roku.

Rozwój partnerstwa pomiędzy BWI Poland Technologies i EDF Fenice Poland ma istotne znaczenie dla obu firm. Dyrektor Generalny EDF Fenice Poland, Raphaël Hirtz, powiedział: "Naszym głównym wyzwaniem na przyszłość jest bycie firmą, która zapewnia i wspiera swoich klientów przemysłowych w osiąganiu celów w zakresie konkurencyjności i rozwoju. Naszą misją jest przede wszystkim pomoc klientom w uzyskaniu ich potencjalnych oszczędności. Dlatego właśnie kluczowym słowem stała się efektywność a niewzrost wolumenów sprzedaży ".

EDF Fenice to spółka, której 100% udziałów posiada EDF - zintegrowane przedsiębiorstwo energetyczne, lider na europejskim rynku usług energetycznych i wiodący producent energii elektrycznej w Europie. EDF Fenice jest spółką wyspecjalizowaną w zakresie efektywności energetycznej i świadczenia usług środowiskowych dla przemysłu. Zapewnia również kompleksowe rozwiązania energetyczne, audyty i diagnozy energetyczne, działania optymalizacyjne i działania w zakresie zarządzania, planowanie, inwestycje, montaż, zarządzanie, optymalizacja i całkowite wykończenie złożonych systemów energetycznych. Zapewnia również szeroki zakres usług środowiskowych, takich jak zarządzanie odpadami przemysłowymi, doradztwo, monitoring, pobieranie próbek i analiza oraz zdalne zarządzanie danymi. Jako główna Firma Usług Energetycznych (ESCO) Grupy EDF, Fenice od dwudziestu lat działa w ponad 60 zakładach przemysłowych w Europie, m.in. we Włoszech, w Hiszpanii, w Polsce i w Rosji. Firma zatrudnia około 2000 pracowników i osiągnęła skonsolidowany obrót w wysokości 400 mln euro w 2014 r.

Grupa BWI (BWI Group), znana również jako BeijingWest Industries, jest pierwszym międzynarodowym dostawcą na rynku motoryzacyjnym, który projektuje i produkuje m.in. systemy zawieszeń i moduły hamulcowe. Jest to znany na całym świecie, innowacyjny dostawca, którego zakłady zlokalizowane są m.in. w Chinach, w Polsce, w Wielkiej Brytanii i w Meksyku. BeijingWest Industries Co. jest wspólnym przedsięwzięciem Shougang Corporation i Beijing Fangshan State-Owned Asset Management Co. Grupa BWI produkuje zaawansowany technologicznie system zawieszeń (MagneRide Control Suspension System), który jest wykorzystywany przez wiodących producentów samochodów luksusowych takich jak: Jaguar, Land Rover, Audi, BMW i Mercedes Benz. System ten cechuje się zdecydowanie wyższą wydajnością w porównaniu z konwencjonalnym układem zawieszenia.

Źródło: EDF Fenice Poland
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl