Dziś jest poniedziałek, 6 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2257 -0.33% 1EUR 4.5612 -0.39% 1GBP 5.203 -0.26%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
22 lipiec 2015.

Seria kamer sieciowych AUTODOME firmy Bosch

Seria kamer sieciowych AUTODOME firmy Bosch

Lokalizowanie, śledzenie i powiększanie obiektów przy dużych odległościach

Bosch rozszerza serię kamer PTZ (Pan-Tilt-Zoom) o modele AUTODOME IP 4000 i AUTODOME IP 5000, wyróżniające się korzystną relacją ceny do wydajności. Kamery umożliwiają lokalizowanie, śledzenie i powiększanie poruszających się obiektów także przy większych odległościach. Służby bezpieczeństwa mają dzięki temu możliwość szybkiego i adekwatnego do sytuacji reagowania na podejrzanie zdarzenia. Kamery mogą być stosowane w sklepach wielkopowierzchniowych, centrach handlowych, centrach kongresowych i targowych oraz kasynach.

  • Wszechstronne kamery wyróżniające się korzystną relacją ceny do wydajności
  • Inteligentny system podczerwieni umożliwia optymalną identyfikację obiektów w ciemności
  • Doskonały system maskowania pozwala wydzielić strefy prywatne
  • Technologia Starlight gwarantuje najwyższą jakość obrazu także przy słabym oświetleniu

Kompleksowy program produktów do wielu zastosowań i wymagań

Seria kamer sieciowych AUTODOME IP oferuje szeroki wybór kamer PTZ (Pan-Tilt-Zoom) - od podstawowego modelu AUTODOME IP 4000 HD do zaawansowanego modelu AUTODOME IP starlight 7000 HD, który posiada w standardzie m.in. wbudowaną funkcję inteligentnej analizy obrazu (IVA) z maksymalnie 16 regułami analizy. Wszystkie modele są dostępne w rozdzielczości 720p lub w rozdzielczości HD 1080p. Nowy model AUTODOME IP 4000 HD, wyposażony w dwunastokrotny zoom, umożliwia rejestrowanie w jakości HD (High Definition) obiektów w pomieszczeniach, do maksymalnej odległości 95 metrów. Eleganckie wzornictwo zapewnia dobre dopasowanie kamery do wystroju wnętrza.

Do nadzorowania większych terenów - w budynkach i na zewnątrz, np. w przestrzeni publicznej - optymalnym wyborem jest kamera AUTODOME IP 5000 HD. Trzydziestokrotny zoom umożliwia rejestrowanie w rozdzielczości HD 1080p obiektów znajdujących się w odległości maksymalnej 190 metrów. W niekorzystnych warunkach oświetleniowych lub w ciemności doskonale sprawdza się wariant kamery pracujący w podczerwieni AUTODOME IP 5000 IR. Kamera umożliwia identyfikację obiektów znajdujących się w odległości nawet 150 metrów, także w ciemności. Wbudowany, inteligentny promiennik podczerwieni gwarantuje optymalne warunki niezawodnej identyfikacji obiektu - niezależnie od użycia zoomu. Specjalna funkcja maskowania w kamerach AUTODOME IP 5000 umożliwia wyłączenie na stałe fragmentów obrazu na monitorowanym obszarze. Dozór wizyjny zostaje tym samym ograniczony do istotnych obszarów i chroni prywatność osób lub działalności. Jest to ważny aspekt, zwłaszcza w monitoringu przestrzeni publicznej.

Wprowadzone niedawno na rynek kamery AUTODOME IP 7000 są najbardziej zaawansowanymi technologicznie modelami PTZ serii AUTODOME. W ich skład wchodzi np. wersja Starlight, która nawet przy krytycznych warunkach oświetleniowych (do 0,052 luksa) zapewnia obraz wysokiej rozdzielczości z wiernie odtworzonymi barwami. Wbudowana funkcja inteligentnej analizy obrazu (IVA) umożliwia automatyczne zaalarmowanie personelu ochrony i automatyczne śledzenie obiektów w razie wystąpienia zdefiniowanych wcześniej parametrów. Funkcja IVA skraca także czas wyszukiwania istotnych scen w przypadku późniejszej analizy obszernego materiału wideo, ponieważ już w trakcie rejestrowania do obrazu dodawane są metadane. Inteligentna kombinacja 8 z 16 dostępnych reguł IVA umożliwia wykonanie złożonych zadań związanych dozorem wizyjnym oraz redukuje do minimum ryzyko fałszywych alarmów. Ponadto funkcja IVA obejmuje także inteligentne śledzenie obiektów (Intelligent Tracking). Funkcja ta polega na śledzeniu poruszających się obiektów w oparciu o zdefiniowane wcześniej reguły alarmowe. Możliwe jest także manualne uruchomienie funkcji przez operatora. Kamera rozróżnia pomiędzy pojedynczymi a licznymi punktami odniesienia, co zapewnia płynne śledzenie (Tracking) obiektów. Funkcja dynamicznej regulacji pola widzenia zapewnia optymalne rejestrowanie obiektów. Dzięki wielu oferowanym funkcjom kamery sieciowe serii AUTODOME umożliwiają stworzenie indywidualnych i skalowalnych rozwiązań dostosowanych do najróżniejszych wymagań w zakresie dozoru wizyjnego.

Inteligentne technologie zapewniają najwyższą jakość obrazu i redukują obciążenie sieci

Wszystkie kamery sieciowe AUTODOME firmy Bosch są wyposażone w funkcję "Intelligent Defog", która poprawia widzenie w warunkach niskiego kontrastu, np. we mgle. Funkcja "Intelligent Dynamic Noise Reduction" firmy Bosch redukuje prędkość przesyłu nawet o 50%, co obniża koszty archiwizacji danych na nośnikach i znacząco zmniejsza obciążenie sieci. Nie ma to wpływu na jakość obrazu, ponieważ dzięki zaprogramowanym procedurom szum wizyjny jest tłumiony już na etapie rejestracji obrazu, co pozwala optymalizować i obniżać prędkość transmisji w zależności od przesyłanych treści. Funkcja lokalnego zapisu w kamerze umożliwia rejestrowanie materiału przez określony czas w razie awarii sieci. Po przywróceniu prawidłowego działania sieci sekwencje wideo są kompletowane na nośnikach, co zapewnia ich nieprzerwaną dostępność danych w systemie VRM (Video Recording Manager).

Wszystkie kamery sieciowe AUTODOME obsługują wyjątkową technologię dynamicznego transkodowania firmy Bosch. Technologia dynamicznego transkodowania w połączeniu z aplikacją Bosch Video Security lub oprogramowaniem Bosch Video Security Client umożliwia nieograniczony (zdalny) dostęp do transmisji na żywo i nagrań w jakości HD - niezależnie od aktualnie dostępnej szerokości pasma transmisji. Technologia dynamicznego transkodowania dostosowuje prędkość przesyłu do aktualnie dostępnej szerokości pasma i oferuje nieruchomy obraz w jakości HD, gdy użytkownik zatrzyma sekwencję wideo przy interesującym go zdarzeniu. Aby w pełni wykorzystać zalety dynamicznego transkodowania, system dozoru wizyjnego powinien zostać rozszerzony o VIDEOJET XTC lub system rejestracji i archiwizacji serii DIVAR IP firmy Bosch.

Wszystkie sieciowe kamery HD, urządzenia kodujące i rozwiązania analityczne firmy Bosch są kompatybilne z wieloma rozwiązaniami w zakresie oprogramowania i rejestracji firmy Bosch oraz innych producentów. Funkcje te są obsługiwane dzięki zgodności ze standardami ONVIF (Open Network Video Interface Forum) oraz Integration Partner Programm (IPP) firmy Bosch. IPP oferuje projektantom bezpośredni dostęp do licznych rozwiązań programistycznych umożliwiających integrację rozwiązań firmy Bosch w zastosowaniach obejmujących produkty wielu producentów. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: ipp.boschsecurity.com.

Nowe modele AUTODOME IP 4000 i IP 5000 są dostępne w sprzedaży od czerwca 2015

Bosch Security Systems oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie zabezpieczeń, ewakuacji i nagłośnienia. W skład oferty wchodzą systemy telewizji dozorowej, kontroli dostępu, alarmowe, sygnalizacji pożarowej, nagłośnieniowe, kongresowe oraz tłumaczeń symultanicznych. Systemy Bosch stanowią doskonałe rozwiązanie w wielu zastosowaniach, zarówno w instytucjach rządowych, obiektach użyteczności publicznej, jak również budynkach komercyjnych, szkołach i domach. Liczne nagrody branżowe, certyfikaty jakości oraz różnorodna lista obiektów referencyjnych m.in. Stadion Narodowy w Warszawie, PGE Arena w Gdańsku czy Polska Prezydencja, potwierdzają bogate doświadczenie i sukcesy na rynku systemów zabezpieczeń. Jeśli wymagasz rozwiązań, na których możesz polegać, wybierz Boscha.
W Polsce Grupa Bosch jest obecna od roku 1992 i jest reprezentowana przez 3 spółki: Robert Bosch Sp. z o.o., Bosch Rexroth Sp. z o.o. oraz BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., Bosch prowadzi w Polsce działalność w 4 lokalizacjach: Warszawie (siedziby spółek), Wrocławiu, Łodzi i Rzeszowie (fabryki). W 2014 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót w wysokości 2,6 mld złotych i zatrudniała ok. 1000 pracowników. W latach 2014 i 2015 Bosch został wyróżniony tytułem TOP Employers Polska dla najlepszych pracodawców w kraju.
Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska
Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 360 00 pracowników na całym świecie (wg danych na 1 kwietnia 2015) i wygenerowała w 2014 roku obrót w wysokości 49 mld euro*. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods, and Energy and Building Technology. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 400 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. Rozwój, produkcja oraz sieć sprzedaży na całym świecie stanowią podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. W roku 2014 Bosch zgłosił ok. 4 600 patentów. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest "bliżej nas".

Źródło: Robert Bosch Sp. z o.o.
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl