Dziś jest niedziela, 15 grudzień 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8234 -0.7% 1EUR 4.2747 -0.23% 1GBP 5.1292 +1.06%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
17 sierpień 2015.

Rozwiązania pod klucz do napędu przenośników taśmowych.

Rozwiązania pod klucz do napędu przenośników taśmowych.

Dostarczenie dowolnego surowca z miejsca na miejsce jest zwykle trudniejsze, niż by się wydawało. Ładowanie, rozładowywanie i transport nakładają szczególne wymagania dla maszyn i urządzeń. Rozwiązania napędowe firmy Bosch Rexroth można łatwo dostosowywać zarówno do realizowanego zadania, jak i do ładunku.

W napędach przenośników taśmowych występuje wysoki rozruchowy moment obrotowy i częste skoki obciążenia w trudnym środowisku roboczym. Nasze modułowe rozwiązania napędowe posiadają wbudowaną ochroną przed obciążeniem udarowym, co zabezpiecza maszynę przed uszkodzeniem i nieprzewidywalnym przestojem.

Zaprojektowane do ciężkiej pracy

Nasze systemy napędów bezpośrednich Hägglunds udostępniają wysoki rozruchowy moment obrotowy i możliwość jego długotrwałego utrzymania w fazie rozruchu. Zastosowanie rozwiązań napędowych Hägglunds w przenośnikach umożliwia ich uruchamianie w dowolnych warunkach obciążenia i długotrwałą pracę pod dużym obciążeniem.
Ponadto można uruchamiać i zatrzymywać przenośnik bez ograniczeń tak często, jak to konieczne.

Zwiększenie produktywności - w trybie ciągłym

Poprzez ograniczenie naprężeń w mechnizmach, łańcuchach i pasach nasze systemy umożliwiają zwiększenie dostępności przenośników. Nasze odporne na trudne warunki i niezawodne rozwiązania napędu i sterowania są zaprojektowane do pracy w wymagającym środowisku, a ciągły rozwój naszych produktów i rozwiązań zapewnia najwyższą wydajność w ambitnych zastosowaniach, z jakimi mamy do czynienia teraz i będziemy mieć do czynienia w przyszłości.

Globalny partner, wsparcie na miejscu

Zarówno w przypadku kompletnych rozwiązań napędu, jak i modernizacji już używanego sprzętu klienci zawsze mogą liczyć na nasze wsparcie i pomoc.
Chcemy być Państwa partnerem, a to oznacza dogłębne zrozumienie Państwa działalności i udostępnienie Państwu całego zasobu naszego doświadczenia i wiedzy specjalistycznej, wszystko w celu dostarczenia Państwu optymalnych rozwiązań o najwyższej dostępności.
Odpowiedzialność za całe rozwiązanie to również odpowiedzialność za jego każdy, nawet najmniejszy element. W tym przypadku oznacza to oryginalne części i wsparcie skrojone na miarę. Firma Bosch Rexroth jest gwarantem jakości i oferuje kompleksowe rozwiązania, tak że mogą Państwo zaspokoić wszelkie potrzeby produkcyjne u jednego dostawcy.
Nasza globalna organizacja oferuje usługi projektowe, instalacyjne i serwisowe wszędzie na świecie. Oznacza to, że świadczymy szybkie i dobrze skoordynowane wsparcie w zakresie ofertowania, prac instalacyjnych oraz prac serwisowych na miejscu i pomocy technicznej, gdzie i kiedy jest ono potrzebne.

Łatwość modernizacji

Gdy trzeba zwiększyć produkcję, można z łatwością przy minimalnych zakłóceniach procesu produkcyjnego dodać kolejne elementy lub dopasować te istniejące w modułowej architekturze systemu napędu i uzyskać optymalne rezultaty.
Dostarczamy i instalujemy systemy napędu przenośników oparte na silnikach hydraulicznych Hägglunds od ponad 30 _lat. Zgromadzone na przestrzeni dekad doświadczenie umożliwia nam dogłębne zrozumienie, jak skonfigurować poszczególne elementy, aby uzyskać najwyższą wydajność przenośnika.


Jeżeli chodzi o relację wydajności do masy, nasze rozwiązania zawsze wiodły prym w swojej klasie. Teraz poszliśmy o krok dalej, wprowadzając nowąserię silników hydraulicznych Hägglunds. Wszystkie modele bez względu na rozmiar mają największy stosunek momentu obrotowego do masy na świecie. Klienci używający dowolnych naszych produktów w naturalny sposób korzystają z całego zasobu wiedzy zgromadzonej w naszym procesie ciągłego rozwoju.

5 głównych zalet systemów napędów hydraulicznych

Sterowanie momentem obrotowym
Nasza technika bezpośrednich napędów hydraulicznych umożliwia rozruch przenośnika od początku z pełnym momentem obrotowym i utrzymanie go przez dowolnie długi czas. Oznacza to, że przenośnik można uruchomić pod pełnym obciążeniem. Mechanizmy i taśma są zabezpieczone przed przeciążeniem i nie występuje ryzyko przegrzania silnika elektrycznego.

Przestrzeń
Silnik hydrauliczny ma niewielkie wymiary, nie wymaga stosowania elementów osiujących i jest montowany osobno od pozostałych części napędu, co umożliwia konstruowanie rozwiązań wygodnych dla użytkownika.

Oszczędność miejsca
Silnik hydrauliczny udostępnia dużą moc przy niewielkich wymiarach, bez zastosowania przekładni, sprzęgieł, dodatkowych fundamentów i elementów osiujących. Jednostka napędowa jest samodzielnym komponentem, który można umieścić w dogodnym miejscu i uzyskać maksymalną elastyczność rozwiązania.

Uruchamianie i zatrzymywanie bez ograniczeń
Można bez ograniczeń uruchamiać i zatrzymywać przenośnik taśmowy wyposażony w bezpośredni napęd hydrauliczny. Ponadto taśma przenośnika może poruszać się z dowolną prędkością ze swojego zakresu - ciągle i bez ograniczenia czasu.

Niezawodność
Bezpośrednie napędy hydrauliczne udowodniły już swoją dużą niezawodność. Zasada ich działania dobrze sprawdza się w przenośnikach, gdzie zapewniają długotrwałe, bezproblemowe działanie.

Maksymalny czas dostępności
Nasze systemy są zaprojektowane tak, aby zapewniać długi czas eksploatacji z maksymalną dostępnością. Modułowa konstrukcja systemów opartych na starannie przetestowanych elementach gwarantuje najwyższą wydajność przenośnika

Wydajność, precyzja, bezpieczeństwo i energooszczędność to cechy charakteryzujące napędy i sterowania firmy Bosch Rexroth, które wprawiają w ruch maszyny i urządzenia każdego formatu. Przedsiębiorstwo posiada szerokie doświadczenie w aplikacjach mobilnych, maszynowych i projektowych, jak również automatyzacji przemysłu oraz odnawialnych źródeł energii. Doświadczenie to wykorzystuje przy opracowywaniu innowacyjnych komponentów, indywidualnych rozwiązań systemowych oraz usług. Bosch Rexroth oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania z zakresu hydrauliki, napędów elektrycznych i sterowań, przekładni oraz techniki przemieszczeń liniowych i montażu. Przedsiębiorstwo, obecne w ponad 80 krajach, osiągnęło w 2014 roku obroty w wysokości 5,6 mld euro przy zatrudnieniu na poziomie 33 700 pracowników.

Źródło: Bosch Rexroth Sp z o.o.
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl