Dziś jest piątek, 3 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2396 +1.14% 1EUR 4.5792 +0.05% 1GBP 5.2164 +0.17%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
17 sierpień 2015.

Rozwiązania pod klucz do napędu przenośników taśmowych.

Rozwiązania pod klucz do napędu przenośników taśmowych.

Dostarczenie dowolnego surowca z miejsca na miejsce jest zwykle trudniejsze, niż by się wydawało. Ładowanie, rozładowywanie i transport nakładają szczególne wymagania dla maszyn i urządzeń. Rozwiązania napędowe firmy Bosch Rexroth można łatwo dostosowywać zarówno do realizowanego zadania, jak i do ładunku.

W napędach przenośników taśmowych występuje wysoki rozruchowy moment obrotowy i częste skoki obciążenia w trudnym środowisku roboczym. Nasze modułowe rozwiązania napędowe posiadają wbudowaną ochroną przed obciążeniem udarowym, co zabezpiecza maszynę przed uszkodzeniem i nieprzewidywalnym przestojem.

Zaprojektowane do ciężkiej pracy

Nasze systemy napędów bezpośrednich Hägglunds udostępniają wysoki rozruchowy moment obrotowy i możliwość jego długotrwałego utrzymania w fazie rozruchu. Zastosowanie rozwiązań napędowych Hägglunds w przenośnikach umożliwia ich uruchamianie w dowolnych warunkach obciążenia i długotrwałą pracę pod dużym obciążeniem.
Ponadto można uruchamiać i zatrzymywać przenośnik bez ograniczeń tak często, jak to konieczne.

Zwiększenie produktywności - w trybie ciągłym

Poprzez ograniczenie naprężeń w mechnizmach, łańcuchach i pasach nasze systemy umożliwiają zwiększenie dostępności przenośników. Nasze odporne na trudne warunki i niezawodne rozwiązania napędu i sterowania są zaprojektowane do pracy w wymagającym środowisku, a ciągły rozwój naszych produktów i rozwiązań zapewnia najwyższą wydajność w ambitnych zastosowaniach, z jakimi mamy do czynienia teraz i będziemy mieć do czynienia w przyszłości.

Globalny partner, wsparcie na miejscu

Zarówno w przypadku kompletnych rozwiązań napędu, jak i modernizacji już używanego sprzętu klienci zawsze mogą liczyć na nasze wsparcie i pomoc.
Chcemy być Państwa partnerem, a to oznacza dogłębne zrozumienie Państwa działalności i udostępnienie Państwu całego zasobu naszego doświadczenia i wiedzy specjalistycznej, wszystko w celu dostarczenia Państwu optymalnych rozwiązań o najwyższej dostępności.
Odpowiedzialność za całe rozwiązanie to również odpowiedzialność za jego każdy, nawet najmniejszy element. W tym przypadku oznacza to oryginalne części i wsparcie skrojone na miarę. Firma Bosch Rexroth jest gwarantem jakości i oferuje kompleksowe rozwiązania, tak że mogą Państwo zaspokoić wszelkie potrzeby produkcyjne u jednego dostawcy.
Nasza globalna organizacja oferuje usługi projektowe, instalacyjne i serwisowe wszędzie na świecie. Oznacza to, że świadczymy szybkie i dobrze skoordynowane wsparcie w zakresie ofertowania, prac instalacyjnych oraz prac serwisowych na miejscu i pomocy technicznej, gdzie i kiedy jest ono potrzebne.

Łatwość modernizacji

Gdy trzeba zwiększyć produkcję, można z łatwością przy minimalnych zakłóceniach procesu produkcyjnego dodać kolejne elementy lub dopasować te istniejące w modułowej architekturze systemu napędu i uzyskać optymalne rezultaty.
Dostarczamy i instalujemy systemy napędu przenośników oparte na silnikach hydraulicznych Hägglunds od ponad 30 _lat. Zgromadzone na przestrzeni dekad doświadczenie umożliwia nam dogłębne zrozumienie, jak skonfigurować poszczególne elementy, aby uzyskać najwyższą wydajność przenośnika.


Jeżeli chodzi o relację wydajności do masy, nasze rozwiązania zawsze wiodły prym w swojej klasie. Teraz poszliśmy o krok dalej, wprowadzając nowąserię silników hydraulicznych Hägglunds. Wszystkie modele bez względu na rozmiar mają największy stosunek momentu obrotowego do masy na świecie. Klienci używający dowolnych naszych produktów w naturalny sposób korzystają z całego zasobu wiedzy zgromadzonej w naszym procesie ciągłego rozwoju.

5 głównych zalet systemów napędów hydraulicznych

Sterowanie momentem obrotowym
Nasza technika bezpośrednich napędów hydraulicznych umożliwia rozruch przenośnika od początku z pełnym momentem obrotowym i utrzymanie go przez dowolnie długi czas. Oznacza to, że przenośnik można uruchomić pod pełnym obciążeniem. Mechanizmy i taśma są zabezpieczone przed przeciążeniem i nie występuje ryzyko przegrzania silnika elektrycznego.

Przestrzeń
Silnik hydrauliczny ma niewielkie wymiary, nie wymaga stosowania elementów osiujących i jest montowany osobno od pozostałych części napędu, co umożliwia konstruowanie rozwiązań wygodnych dla użytkownika.

Oszczędność miejsca
Silnik hydrauliczny udostępnia dużą moc przy niewielkich wymiarach, bez zastosowania przekładni, sprzęgieł, dodatkowych fundamentów i elementów osiujących. Jednostka napędowa jest samodzielnym komponentem, który można umieścić w dogodnym miejscu i uzyskać maksymalną elastyczność rozwiązania.

Uruchamianie i zatrzymywanie bez ograniczeń
Można bez ograniczeń uruchamiać i zatrzymywać przenośnik taśmowy wyposażony w bezpośredni napęd hydrauliczny. Ponadto taśma przenośnika może poruszać się z dowolną prędkością ze swojego zakresu - ciągle i bez ograniczenia czasu.

Niezawodność
Bezpośrednie napędy hydrauliczne udowodniły już swoją dużą niezawodność. Zasada ich działania dobrze sprawdza się w przenośnikach, gdzie zapewniają długotrwałe, bezproblemowe działanie.

Maksymalny czas dostępności
Nasze systemy są zaprojektowane tak, aby zapewniać długi czas eksploatacji z maksymalną dostępnością. Modułowa konstrukcja systemów opartych na starannie przetestowanych elementach gwarantuje najwyższą wydajność przenośnika

Wydajność, precyzja, bezpieczeństwo i energooszczędność to cechy charakteryzujące napędy i sterowania firmy Bosch Rexroth, które wprawiają w ruch maszyny i urządzenia każdego formatu. Przedsiębiorstwo posiada szerokie doświadczenie w aplikacjach mobilnych, maszynowych i projektowych, jak również automatyzacji przemysłu oraz odnawialnych źródeł energii. Doświadczenie to wykorzystuje przy opracowywaniu innowacyjnych komponentów, indywidualnych rozwiązań systemowych oraz usług. Bosch Rexroth oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania z zakresu hydrauliki, napędów elektrycznych i sterowań, przekładni oraz techniki przemieszczeń liniowych i montażu. Przedsiębiorstwo, obecne w ponad 80 krajach, osiągnęło w 2014 roku obroty w wysokości 5,6 mld euro przy zatrudnieniu na poziomie 33 700 pracowników.

Źródło: Bosch Rexroth Sp z o.o.
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl