Dziś jest wtorek, 7 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1717 -1.28% 1EUR 4.5342 -0.59% 1GBP 5.1437 -1.14%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
4 wrzesień 2015.

FIRET systemy gaśnicze specjalne

FIRET  systemy gaśnicze specjalne

FIRET ENERGY to włoskiej produkcji automatyczny system gaszenia gazem obojętnym, jako środek gaśniczy użyty został Azot (N2 , IG-100). Stałe urządzenie gaśnicze FIRET ENERGY zabezpiecza instalacje takie jak rozdzielnice, szafy sterownicze oraz wszelkie instalacje elektryczne i elektroniczne. Butle ciśnieniowe posiadają pojemność od 1 do 7 litrów, a jedną butlą możemy zabezpieczyć kubaturę netto do ~3,0 m3 (NFPA 2001, C=36%). Wykorzystując technologie termoczułej dyszy, która dzięki swojej unikalnej budowie szybko i niezawodne zbiera temperaturę, możemy podnieść poziom bezpieczeństwa każdego chronionego urządzenia. Gaszenie gazem obojętnym, którym jest Azot (N2 , IG-100) jest nieszkodliwe dla zabezpieczanego obiektu, spowodowane jest to sposobem działania środka gaśniczego.


Azot obniża stężenie tlenu w obiekcie do ~11-12,5%, przez co następuje ugaszenie ognia. Zaleca się aby obiekty posiadały szczelność, jednakże w przypadku obiektów perforowanych np. szaf eklektycznych zaleca się kontakt z przeszkoloną osobą w celu odpowiedniego doboru ilości środka gaśniczego i urządzenia do specyfikacji obiektu gaszonego. FIRET ENERGY nie pozostawia zanieczyszczeń, jest nieszkodliwy dla człowieka i środowiska oraz nie wymaga wentylacji pomieszczenia po wyzwoleniu środka gaśniczego, dlatego może być z powodzeniem stosowany w pomieszczeniach zamkniętych. Dzięki swojej budowie jest wytrzymały na czynniki zewnętrzne, a ponieważ nie zawiera komponentów elektronicznych jest niezawodny w działaniu. FIRET ENERGY to prosty w budowie, łatwy do instalacji i niezawodny w działaniu automatyczny system gaszenia gazem, który nie wymaga zewnętrznego zasilania elektrycznego.

Firet pozytywnie przeszedł procedury certyfikacyjne aby otrzymać znaki jakości CE i π dotyczące urządzeń ciśnieniowych (dyrektywy Unii Europejskiej PED i T-PED).

FIRET MARINE to włoskiej produkcji automatyczny system gaszenia gazem obojętnym przeznaczonym dla jednostek wodnych. Jako środek gaśniczy użyty został Azot (N2 , IG-100). Stałe urządzenie gaśnicze FIRET MARINE zabezpiecza obiekty takie jak panele elektryczne na łodziach i jachtach, komory silnikowe oraz inne miejsca o podwyższonym ryzyku zapłonu. Butle ciśnieniowe posiadają pojemność od 0,5 do 7 litrów, a jedną butlą możemy zabezpieczyć kubaturę netto do 3,3 m3. Wykorzystując technologie termoczułej dyszy, która dzięki swojej unikalnej budowie szybko i niezawodne zbiera temperaturę, możemy podnieść poziom bezpieczeństwa każdego chronionego urządzenia. Gaszenie gazem obojętnym (N2 , IG-100) jest nieszkodliwe dla zabezpieczanego obiektu, spowodowane jest to sposobem działania środka gaśniczego. Azot obniża stężenie tlenu w obiekcie do ~11-12,5% , przez co następuje ugaszenie ognia. Zaleca się aby obiekty posiadały szczelność, jednakże w przypadku obiektów perforowanych np. szaf eklektycznych zaleca się kontakt z przeszkoloną osobą w celu odpowiedniego doboru ilości środka gaśniczego i urządzenia do specyfikacji obiektu gaszonego. FIRET MARINE nie pozostawia zanieczyszczeń, jest nieszkodliwy dla człowieka i środowiska oraz nie wymaga wentylacji pomieszczenia po wyzwoleniu środka gaśniczego, dlatego może być z powodzeniem stosowany w pomieszczeniach zamkniętych. Dzięki swojej budowie jest wytrzymały na czynniki zewnętrzne, a ponieważ nie zawiera komponentów elektronicznych jest niezawodny w działaniu. FIRET MARINE to prosty w budowie, łatwy do instalacji i niezawodny w działaniu automatyczny system gaszenia gazem. System nie wymaga zewnętrznego zasilania elektrycznego.

Firet pozytywnie przeszedł procedury certyfikacyjne aby otrzymać znaki jakości CE i π dotyczące urządzeń ciśnieniowych (dyrektywy Unii Europejskiej PED i T-PED) oraz certyfikaty ISO 9094-1:2003 i ISO 9094-2:2002 wystawione przez RINA Services S.p.A

FIRET VEHICLE to włoskiej produkcji automatyczny system gaszenia gazem przeznaczonym dla pojazdów lądowych takich jak pojazdy, maszyny budowlane kampery itp. Jako środek gaśniczy został użyty gaz HFC 125 (zamiennik Halonu). Stałe urządzenie gaśnicze FIRET VEHICLE zabezpiecza obiekty takie jak panele elektryczne np. w kamperach czy przyczepach turystycznych, komory silnikowe oraz inne miejsca o podwyższonym ryzyku zapłonu w pojazdach lądowych. Butle ciśnieniowe posiadają pojemność od 0,6 do 1 litra, a jedną butlą możemy zabezpieczyć kubaturę netto do 1,4 m3. Wykorzystując technologie termoczułej dyszy, która dzięki swojej unikalnej budowie szybko i niezawodne zbiera temperaturę, możemy podnieść poziom bezpieczeństwa chronionych urządzeń. Wykorzystując dużą absorbcję ciepła przez środek gaśniczy, odbiera on energie cieplną z płomienia przez co następuje szybkie ugaszenie pożaru. Jest wymagana pełna szczelność, jednakże w przypadku perforowanych komór np. silnikowych zaleca się kontakt z przeszkoloną osobą w celu odpowiedniego doboru urządzenia do specyfikacji obiektu gaszonego. FIRET VEHICLE nie pozostawia zanieczyszczeń. Dzięki swojej budowie jest wytrzymały na czynniki zewnętrzne, a ponieważ nie zawiera komponentów elektronicznych jest niezawodny w działaniu. FIRET VEHICLE to prosty w budowie, łatwy do instalacji i niezawodny w działaniu automatyczny system gaszenia gazem.

Firet pozytywnie przeszedł procedury certyfikacyjne aby otrzymać znaki jakości CE i π dotyczące urządzeń ciśnieniowych (dyrektywy Unii Europejskiej PED i T-PED).

Źródło: AFFS Sp. z o.o.
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl