Dziś jest czwartek, 2 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1917 +0.52% 1EUR 4.5769 +0.16% 1GBP 5.2075 +0.94%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
7 październik 2015.

TRIO Kabel - nowa koncepcja wykonawcza sieci średniego napięcia

TRIO Kabel - nowa koncepcja wykonawcza sieci średniego napięcia

Firma nkt cables wprowadza nowe rozwiązanie, które znacznie racjonalizuje instalację krótkich odcinków linii średniego napięcia. Nawinięte na bęben trzy odcinki kabla jednożyłowego o tym samym przekroju mogą być odwijane i instalowane w tym samym czasie, co przekłada się na oszczędność czasu i kosztów.


Równoczesne zdawanie zespołu trzech kabli z pojedynczego bębna
Fot. nkt cables
Rozwiązanie TRIO Kabel powstało w odpowiedzi na trudne warunki instalacji, jakie towarzyszą realizacji zadań związanych z modernizacją, rozbudową czy wymianą fragmentów sieci energetycznych w obszarach zurbanizowanych. Prace w centrach miast są przeprowadzane zazwyczaj na ograniczonej przestrzeni, w której często mieści się tylko jeden bęben i jedno urządzenie zdawcze. Jednocześnie wymogiem przy tego typu projektach jest na ogół krótki termin ukończenia realizacji, gdyż wiążą się one z utrudnieniami w ruchu drogowym i niedogodnościami dla lokatorów okolicznych budynków. Efektywne rozwiązanie TRIO Kabel w prosty sposób znacznie poprawia logistykę instalacji w każdych warunkach, pozwalając skupić się na czystym wykonawstwie.

Trzy kable - jedno zastosowanie

TRIO Kabel to gotowe do instalacji trzy odcinki jednożyłowego kabla średniego napięcia, które nawinięto na bęben równolegle, w odróżnieniu od znanego rozwiązania, gdzie kable na bębnie są ze sobą skręcone. Wszystkie kable posiadają taką samą konstrukcję, przekrój żyły roboczej oraz powrotnej, a także napięcie znamionowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu kable mogą być w sprawny sposób rozwijane z jednego bębna i od razu układane w przepuście czy wykopie. Rozwijanie kabli przebiega znacznie łatwiej i płynniej, bez zbędnych naciągów, co eliminuje ryzyko ewentualnego uszkodzenia ich powłok. Kolejną zaletą równoległego sposobu nawijania kabli na bęben jest fakt, że można na nim przechowywać odcinki dłuższe o 30% w porównaniu do szpuli o tej samej wielkości, na którą nawinięto układ trzech kabli skręconych ze sobą. Oznacza to, że z jednego bębna można instalować o prawie 1/3 dłuższe linie elektroenergetyczne bez konieczności łączenia kabli.

Efektywny w każdym wymiarze


Równoczesny montaż zespołu trzech kabli w przepuście kablowym Fot. nkt cables
Zastosowanie rozwiązania TRIO Kabel pozwala zwiększyć efektywność nie tylko w fazie wykonawczej, lecz także na etapie przygotowania i zakończenia prac. Przechowywanie i transport kabli wymaga zastosowania tylko jednego bębna i jednej ciężarówki o odpowiadającej mu ładowności. Dzięki prostej sekwencji instalacji trzech odcinków kabla naraz wymagane jest tylko jedno urządzenie zdawcze. Ze względu na redukcję niezbędnych urządzeń i materiałów możliwe jest znaczne ograniczenie obszaru placu budowy. Zmniejszenie powierzchni potrzebnej na magazynowanie urządzeń i okablowania przekłada się na oszczędność kosztów i uproszczenie formalnych procedur. W ten sposób TRIO Kabel racjonalizuje przedsięwzięcie na każdym etapie i gwarantuje jego całościową efektywność kosztową.
Źródło: nkt cables
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl