Dziś jest czwartek, 12 grudzień 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.866 -0.13% 1EUR 4.2851 -0.07% 1GBP 5.0798 -0.29%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
7 październik 2015.

TRIO Kabel - nowa koncepcja wykonawcza sieci średniego napięcia

TRIO Kabel - nowa koncepcja wykonawcza sieci średniego napięcia

Firma nkt cables wprowadza nowe rozwiązanie, które znacznie racjonalizuje instalację krótkich odcinków linii średniego napięcia. Nawinięte na bęben trzy odcinki kabla jednożyłowego o tym samym przekroju mogą być odwijane i instalowane w tym samym czasie, co przekłada się na oszczędność czasu i kosztów.


Równoczesne zdawanie zespołu trzech kabli z pojedynczego bębna
Fot. nkt cables
Rozwiązanie TRIO Kabel powstało w odpowiedzi na trudne warunki instalacji, jakie towarzyszą realizacji zadań związanych z modernizacją, rozbudową czy wymianą fragmentów sieci energetycznych w obszarach zurbanizowanych. Prace w centrach miast są przeprowadzane zazwyczaj na ograniczonej przestrzeni, w której często mieści się tylko jeden bęben i jedno urządzenie zdawcze. Jednocześnie wymogiem przy tego typu projektach jest na ogół krótki termin ukończenia realizacji, gdyż wiążą się one z utrudnieniami w ruchu drogowym i niedogodnościami dla lokatorów okolicznych budynków. Efektywne rozwiązanie TRIO Kabel w prosty sposób znacznie poprawia logistykę instalacji w każdych warunkach, pozwalając skupić się na czystym wykonawstwie.

Trzy kable - jedno zastosowanie

TRIO Kabel to gotowe do instalacji trzy odcinki jednożyłowego kabla średniego napięcia, które nawinięto na bęben równolegle, w odróżnieniu od znanego rozwiązania, gdzie kable na bębnie są ze sobą skręcone. Wszystkie kable posiadają taką samą konstrukcję, przekrój żyły roboczej oraz powrotnej, a także napięcie znamionowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu kable mogą być w sprawny sposób rozwijane z jednego bębna i od razu układane w przepuście czy wykopie. Rozwijanie kabli przebiega znacznie łatwiej i płynniej, bez zbędnych naciągów, co eliminuje ryzyko ewentualnego uszkodzenia ich powłok. Kolejną zaletą równoległego sposobu nawijania kabli na bęben jest fakt, że można na nim przechowywać odcinki dłuższe o 30% w porównaniu do szpuli o tej samej wielkości, na którą nawinięto układ trzech kabli skręconych ze sobą. Oznacza to, że z jednego bębna można instalować o prawie 1/3 dłuższe linie elektroenergetyczne bez konieczności łączenia kabli.

Efektywny w każdym wymiarze


Równoczesny montaż zespołu trzech kabli w przepuście kablowym Fot. nkt cables
Zastosowanie rozwiązania TRIO Kabel pozwala zwiększyć efektywność nie tylko w fazie wykonawczej, lecz także na etapie przygotowania i zakończenia prac. Przechowywanie i transport kabli wymaga zastosowania tylko jednego bębna i jednej ciężarówki o odpowiadającej mu ładowności. Dzięki prostej sekwencji instalacji trzech odcinków kabla naraz wymagane jest tylko jedno urządzenie zdawcze. Ze względu na redukcję niezbędnych urządzeń i materiałów możliwe jest znaczne ograniczenie obszaru placu budowy. Zmniejszenie powierzchni potrzebnej na magazynowanie urządzeń i okablowania przekłada się na oszczędność kosztów i uproszczenie formalnych procedur. W ten sposób TRIO Kabel racjonalizuje przedsięwzięcie na każdym etapie i gwarantuje jego całościową efektywność kosztową.
Źródło: nkt cables
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl