Dziś jest niedziela, 29 marzec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1127 -2.05% 1EUR 4.5246 -1.56% 1GBP 5.0218 +0.34%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
31 marzec 2020
Fluid Power 
więcej
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
19 listopad 2015.

Projektowanie i produkcja przemienników częstotliwości - Inverter Drives

Projektowanie i produkcja przemienników częstotliwości - Inverter Drives

Firma Invertek posiada bogatą ofertę specjalną brandingu (produkcji dla innych marek) i customizacji (dostosowania do indywidualnych wymagań klienta) produktu, z których korzystają chętnie zarówno najwięksi globalni producenci w branży napędowej na świecie, jak i użytkownicy posiadający potrzebę zastosowania produktu doskonale dopasowanego do własnych potrzeb.

Równolegle do oferty specjalnej prowadzona jest w skali globalnej produkcja i dystrybucja katalogowa, obejmująca grupy przemienników częstotliwości oraz akcesoriów uzupełniających jak niżej:

 • E2 klasy ekonomicznej, skalarnych, uniwersalnych (rodzina Optidrive ODE-2)
 • E3 klasy ekonomicznej, wektorowych, uniwersalnych (rodzina Optidrive ODE-3)
 • P2 klasy przemysłowej, zaawansowanych wektorowych (rodzina Optidrive ODP-2),
 • ECO klasy przemysłowej, energooszczędnych dla branży HVAC i pompowej (rodzina Optidrive ODV-3),
 • ELEVATOR, specjalizowanych dla branży dźwigowej (rodzina Optidrive ODL-2)
 • opcje i akcesoria uzupełniające standardowe wyposażenie

Wszystkie produkty katalogowe charakteryzuje wysoka jakość wykonania i niezawodność, potwierdzana opcjonalną 5-letnią gwarancją. Wszystkie przemienniki w standardzie posiadają wbudowane filtry EMC klasy C2 i C1 zależnie od typu zasilania, zintegrowane wyświetlacze z klawiaturami, interfejs ModbusRTU zawsze, CANopen lub BACNet w zależności od rodziny, pozostałe jako opcje modułowe. Wysoka sprawność 95% cechuje nawet produkty klasy ekonomicznej, a dla najnowocześniejszych Optidrive ECO i E3 gwarantowana sprawność przekracza 98%, co w połączeniu z zredukowanymi harmonicznymi prądu wejściowego stawia produkty wśród najefektywniejszych na rynku. Rodziny uniwersalnych E2, E3 oraz przemysłowych P2 posiadają również wbudowany w standardzie czoper hamowania. Przemienniki produkowane są w przedziale mocy 0,37kW...250kW, szerokim zakresie napięć zasilających i trzech klasach szczelności obudów: IP20 (do 11kW i powyżej 160kW), IP66 (do 7,5kW), IP55 (15kW...160kW).

Najnowszy z produktów OPTIDRIVE E3, udostępniony w sprzedaży w połowie 2015 roku jest absolutnym hitem technicznym i cenowym. Ten najnowocześniejszy przemiennik częstotliwości w klasie ekonomicznej na rynku europejskim,produkowany w obudowach IP20 (w zakresie mocy 0,37kW...22kW) i obudowach IP66 (0,37kW...7,5kW), sprawności powyżej 98% posiada możliwość współpracy w trybie bezczujnikowego wektora ze wszystkimi rodzajami silników IE2, IE3 i IE4, tj.:

 • standardowymi indukcyjnymi (IM)
 • z magnesami trwałymi (PM)
 • bezszczotkowymi DC (BLDC)
 • synchronicznymi reluktancyjnymi (SynRM)

Wyboru silnika dokonuje się przy pomocy jednego parametru i kilku towarzyszących, określających podstawowe dane, a pozostałe adoptuje algorytm auto-tuningu wykonywanego bez konieczności zdejmowania obciążenia i bez ruchu wału silnika. Wysoka częstotliwość wyjściowa (0-500Hz) i kluczowania 4..32kHz gwarantuje możliwość zapewnienia komfortowych warunków pracy silnika, a wbudowany filtr wejściowy klasy C1 zgodnie z EN61800-3:2004 zapewnia najwyższy stopień kompatybilności elektromagnetycznej.

Jeden multiport RJ45, a z nim dwa zewnętrzne interfejsy komunikacyjne ModbusRTU i CANopen zaspokajają potrzeby integracji systemów w większości rozwiązań przemysłowych. Oczywiście w standardzie programowalne i uniwersalne 4 wejścia cyfrowo/analogowe, 1 wyjście cyfrowo/analogowe, 1 wyjście przekaźnikowe dodatkowo wspierają funkcjonalność.

Przemienniki częstotliwości OPTIDRIVE E3 zachowują przyjęty przez Invertek Drives standard prostej obsługi, oferując użytkownikowi 14 podstawowych parametrów umożliwiających szybki start, a dodatkowo w obudowach IP20 wbudowana została kieszeń z podręczną instrukcją obsługi. Podobnie, jak dla pozostałych, niezwykle pomocnym jest urządzenie do przenoszenia parametrów tzw. OPTISTICK wyposażony w przyciski kopiowania z/do urządzenia, a dodatkowo wyposażony w chip głowicy Bluetooth służy jako bezprzewodowy interfejs komunikacji pomiędzy komputerem PC (z zainstalowanym bezpłatnym pakietem oprogramowania narzędziowego OPTITOOLS), a przemiennikiem częstotliwości.

USŁUGI INŻYNIERYJNE

W ramach prowadzonego i nieustannie udoskonalanego programu Globalnego Wsparcia Inżynierskiego obejmującego zakresem obszary pomocy technicznej związanej z poszczególnymi etapami obrotu produktem Invertek Drives oferuje swoim klientom:

 • dostęp do platformy pomocy technicznej online 24/7
 • doradztwo przedsprzedażowe
 • wsparcie techniczne posprzedażowe, gwarancyjne i pogwarancyjne
 • wsparcie projektowe dla rozwiązań systemów napędowych
 • wsparcie programistyczne w zakresie integracji systemów napędowych z zakładowymi systemami sterowania i wizualizacji
 • prefabrykacje układów sterowań systemów napędowych
 • wsparcie wykonawstwa i nadzoru instalacji obiektowych
 • wsparcie uruchomieniowe i wdrożeniowe
 • szkolenia produktowe i szkolenia techniczne
Wszystkie usługi dostarczane łącznie z produktami firmy stanowią w dużej części wartość dodaną, są bezkonkurencyjne tak w zakresie jakości, jak i ceny.

SZKOLENIA

Invertek Drives prowadzi szkolenia produktowe i powiązane szkolenia techniczne, ukierunkowane na przekaz wiedzy i doświadczeń z zakresu techniki napędowej, w wielu kierunkach specyfiki branżowej i kilku poziomach zaawansowania. Tematyka i program szkoleń dostosowane są każdorazowo indywidualnie do potrzeb grupy. Zajęcia wymagające specjalistycznego wyposażenia stanowisk ćwiczebnych prowadzone są w nowoczesnym centrum szkoleniowego w Welshpool w Wielkiej Brytanii, szkolenia ogólne prowadzone lokalnie w siedzibach spółek zależnych (w tym w siedzibie Invertek Drives Polska sp. z o.o. w Bydgoszczy) oraz bezpośrednio u klienta.

O FIRMIE    

Invertek Drives jest światowym liderem w projektowaniu i produkcji zaawansowanych technologicznie napędów elektrycznych (przemienników częstotliwości) przeznaczonych do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych w wielu różnych zastosowaniach przemysłowych, publicznych i energetyce. Innowacyjne i niezawodne rozwiązania opracowywane w Welshpool w Wielkiej Brytanii - nowoczesnym centrum rozwoju produktu będącym jednocześnie siedzibą władz spółki, nowoczesnym centrum szkoleniowym i nowoczesnym zakładem produkcyjnym - stanowią zwartą ofertę rynkową oraz szeroką gamę produktową wykraczającą daleko poza standardowy katalog.

Invertek Drives Polska sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy jest oficjalnym przedstawicielstwem Invertek w Polsce.
Źródło: Invertek Drives Polska sp. z o.o.
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl