Dziś jest sobota, 4 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2396 +1.14% 1EUR 4.5792 +0.05% 1GBP 5.2164 +0.17%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
24 listopad 2015.

IRB 8700, największy robot ABB, już dostępny dla przemysłu samochodowego i odlewniczego w Polsce

IRB 8700, największy robot ABB, już dostępny dla przemysłu samochodowego i odlewniczego w Polsce

ABB wprowadziła do swojej oferty wielofunkcyjnego robota przemysłowego IRB 8700, który charakteryzuje się największą wydajnością i najniższymi kosztami użytkowania wśród dostępnych na rynku robotów o dużym udźwigu.

Przemysł samochodowy i odlewnictwo to ważne, dynamicznie rozwijające się sektory polskiej gospodarki. Chcąc utrzymać tendencję wzrostową, firmy muszą zwiększać swoją wydajność poprzez i automatyzację procesów produkcyjnych. Jednym z nich jest przenoszenie materiałów i elementów, w tym wypadku dużych części odlewanych lub gotowych konstrukcji samochodów.

- Jeszcze kilka lat temu firmy musiały korzystać ze sztywnych mechanizmów, które umożliwiały przenoszenie części, ale w sposób ograniczony. Dodatkowo maszyny do tego stosowane zajmowały bardzo dużo przestrzeni kosztem innych urządzeń linii produkcyjnych - tłumaczy Łukasz Drewnowski, kierownik marketingu i sprzedaży Lokalnej Jednostki Biznesu Robotyki ABB w Polsce.

Robot ABB ułatwia pracę polskim producentom

IRB 8700 rozwiązuje te problemy, odpowiadając na rosnące potrzeby rynku. Stanowiąc połączenie różnych technologii ABB w obszarze robotyki, pozwoli firmom produkcyjnym zwiększyć wydajność, a także ograniczyć koszty użytkowania.

- Nasz nowy robot ma bardzo duży zasięg i możliwości udźwigu, przy czym zajmuje mniej miejsca niż starsze rozwiązania. Dzięki temu może w łatwy i szybki sposób przenieść nawet do 1000 kg. Jest to robot sześcioosiowy - to oznacza, że konstrukcję samochodu lub duży element można nie tylko przenieść z jednego miejsca na drugie, ale również obrócić i prowadzić dalsze prace instalacyjne lub obróbcze. To ogromne ułatwienie przy wielu operacjach - wyjaśnia Łukasz Drewnowski.

Robot IRB 8700 jest dostępny na naszym rynku w dwóch wersjach. Pierwsza ma zasięg 4,2 metra i udźwig 550 kg (620 kg z nadgarstkiem w dół, 475 w wersji LeanID*). Druga ma zasięg 3,5 metra i udźwig 800 kg (1000 kg z nadgarstkiem w dół, a 630 kg w wersji LeanID). Obie wersje charakteryzują się wysokim momentem bezwładności - 725 kgm2.

Dzięki wyjątkowej, autorskiej technologii kontroli ruchu, IRB 8700 automatycznie adaptuje się i dostosowuje swoją prędkość, aby unieść duże i ciężkie części. Robot jest wyposażony w jeden napęd i przekładnię na jedną oś, podczas gdy większość maszyn tej klasy wykorzystuje po dwa urządzenia. Dodatkowo, zachowanie równowagi zapewniają odpowiednia przeciwwaga oraz mechaniczne sprężyny balansujące, zamiast stosowanych na rynku balansujących sprężyn gazowych. Dzięki takiemu projektowi IRB 8700 składa się z mniejszej liczby części, co pozwala skrócić cykl pracy o 25 proc. oraz zwiększyć dokładność

Filmy prezentujące nowy model robota można obejrzeć tutaj.

Globalne organizacje sprzedaży i serwisu jednostki biznesu Robotyki ABB działają w 53 krajach w ponad 100 lokalizacjach na całym świecie.

ABB (www.abb.com) jest liderem w technologiach dla energetyki i automatyki, które pozwalają klientom przemysłowym oraz zakładom użyteczności publicznej zwiększyć swoją efektywność, jednocześnie minimalizując oddziaływanie na środowisko naturalne. Grupa ABB zatrudnia około 140 000 pracowników w blisko 100 krajach świata.

* LeanID - specjalna opcja dla robotów razem z rozwiązaniem DressPack. Część okablowania jest zintegrowana z górnym ramieniem robota. Opcja LeanID jest przeznaczona do zadań wykorzystujących złożone ruchy nadgarstka, gdzie elastyczność w zmianie produktów jest wysoka. W opcji LeanID zmniejsza się udźwig.

Źródło: ABB
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl