Dziś jest poniedziałek, 6 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2257 -0.33% 1EUR 4.5612 -0.39% 1GBP 5.203 -0.26%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
11 maj 2016.

Najlepsi wyróżnieni - złote medale MTP

Najlepsi wyróżnieni - złote medale MTP

W dniach 7-10 czerwca 2016 roku w Poznaniu odbędą się Targi Innowacje-Technologie-Maszyny Polska. To największe wydarzenie targowe dla branży przemysłowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Do udziału w ITM Polska 2016 zgłosiło się ponad 1000 firm. Wśród nich znaczący udział stanowią wiodące polskie przedsiębiorstwa oraz uznani w Europie producenci i dystrybutorzy światowych marek. Wystawcy zapowiadają przekrojową i obfitującą w nowości ofertę.

Najlepsi wyróżnieni - złote medale MTP

Targom towarzyszy konkurs o Złoty Medal MTP - to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, która jest przyznawana - po wnikliwej ocenie ekspertów - innowacyjnym produktom najwyższej jakości. Złoty Medal MTP jest potwierdzeniem doskonałości produktu i w konsekwencji elementem jego promocji na rynku. W ramach targów ITM Polska aż 26 firm otrzymało to prestiżowe wyróżnienie, w tym 4 instytucje, reprezentujące salon Nauka Dla Gospodarki. Gala wręczenia Złotych Medali odbędzie się podczas uroczystego otwarcia bieżącej edycji targów ITM Polska 2016.

Zachęcam do zapoznania się z listą Laureatów w Konkursie o Złoty Medal MTP 2016!

Lista produktów nagrodzonych Złotym Medalem MTP na Targach INNOWACJE -TECHNOLOGIE - MASZYNY POLSKA 2016

1. LCG3015AJ + ASF 3015 EU- wycinarka laserowa w technologii fiber z systemem załadunkowo-rozładowczym

LCG3015AJ + ASF 3015 EU- wycinarka laserowa w technologii fiber z systemem załadunkowo-rozładowczym
Zwiększenie efektywności obróbki to główne założenie, które przyświecało firmie AMADA podczas projektowania oscylatora 4kW fiber i systemu załadunkowo-rozładowczego. ASF3015EU stanowi optymalne rozwiązanie w zakresie automatyzacji.
Zwiększenie wydajności to nasz cel, osiągany dzięki: Łatwej obróbce: prosta obsługa podzespołów maszyny: głowica, system kontroli wiązki, zmieniacz dysz.
Prostej obsłudze: najnowszy system sterowania maszyny "AMNC3i" (21,5" ekran dotykowy, intuicyjna obsługa, sieciowe połączenie, proste operacje rozmieszczania, raporty produkcji). Szybkiemu i prostemu przygotowaniu maszyny do pracy: warunki cięcia dla różnych materiałów, zmieniacz dysz, odczyt kodu kreskowego, system magazynowania.
Niskiemu kosztowi obróbki: wysoka prędkość cięcia, niższy pobór energii i niskie zużycie gazu.


AMADA Co., Japonia
Zgłaszający AMADA Sp. z o.o., Kraków


2. BIAX MB 30 E - nowy napęd elektryczny z wałkiem giętkim

BIAX MB 30 E - nowy napęd elektryczny z wałkiem giętkim
Napęd elektryczny z wałkiem giętkim i końcówkami roboczymi firmy BIAX, typ MB 30 E jest średnim przedstawicielem nowej rodziny napędów. Napędy takie są stosowane w narzędziowniach, służbach utrzymania ruchu, w działach głównego mechanika oraz na wydziałach produkcyjnych. Przeznaczone są do wykańczania ręcznego jak np. frezowania, szlifowania, polerowania, piłowania, cięcia czy wykańczania powierzchni detali, matryc, form itp. Dzięki zaawansowanym układom elektronicznym, napędy te posiadają praktycznie bezobsługowy silnik elektryczny z elektroniczną regulacją obrotów i stałym momentem obrotowym oraz doskonałym zabezpieczeniem przed przeciążeniem prądowym silnika.

Schmidt & Wezel Maschinenfabrik BIAX, GmbH & Co. KG, Niemcy
Zgłaszający: BIAX Schmidt & Wezel GmbH & Co., Niemcy

3. Linia do obróbki blach z kręgu DALCOS EXN ERGO 1000

Linia do obróbki blach z kręgu DALCOS EXN ERGO 1000
DALCOS ERGO 1000 to innowacyjne rozwiązanie w zakresie elastycznej obróbki blach z kręgu, które pozwala na łączenie technologii wykrawania, formowania oraz cięcia laserowego w jeden proces technologiczny. Takie połączenie zapewnia niezwykłą elastyczność przy zachowaniu wysokiej wydajności produkcji niezależnie od wielkości partii oraz spektrum detali.

 


DALLAN S.p.A., Włochy
Zgłaszający: BOSCHERT POLSKA Sp. z o.o., Katowice


4. Delcam PowerMILL Machine DNA

Delcam PowerMILL Machine DNA

Delcam PowerMILL Machine DNA to unikatowa opatentowana technologia dająca możliwość optymalizacji parametrów skrawania w oparciu o fizyczny, rzeczywisty test wydajności obrabiarki. Oprogramowanie Delcam PowerMILL Machine DNA pozwala w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w obrabiarce w zakresie obróbki zgrubnej i wykańczającej z pełną kontrolą narzędzia obrabiarki i parametrów obróbczych.
Nowa jakość w obróbce skrawaniem, a wszystko dzięki

 

Delcam LTD, Wielka Brytania
Zgłaszający: Delcam sp. z o.o., Warszawa


5. Pionowe centrum obróbkowe ecoMill 600V

Pionowe centrum obróbkowe ecoMill 600V
Wysoka funkcjonalność oraz bogata konfiguracja podstawowa obrabiarki w połączeniu z atrakcyjną ceną sprawiają, iż nowe ecoMill 600V są idealnym rozwiązaniem zarówno dla małych jak i dużych przedsiębiorstw, przy elastycznej produkcji jednostkowej oraz produkcji seryjnej. Sztywna konstrukcja oraz kompensacja temperaturowa zapewniają stabilność prowadzonych procesów produkcyjnych, co przekłada się na wysoką precyzję obrabianych części oraz jakość uzyskanej powierzchni.
Famot Pleszew Sp. z o. o., Pleszew
DMG MORI POLSKA Sp. z o.o., Pleszew

6. Onyx- przecinarka plazmowo-tlenowa

Onyx- przecinarka plazmowo-tlenowa
Następca najczęściej nagradzanej przecinarki plazmowo-tlenowej w Polsce.Nowoczesna konstrukcja i najnowsze rozwiązania technologiczne. Wysoka dynamika i precyzja zautomatyzowanego cięcia 3D rur, profili i blach o grubości do 300 mm.
Wzmocniona konstrukcja i zmodyfikowany układ napędowy.
Wyposażenie w szereg czujników oraz wbudowane oświetlenie obszaru roboczego gwarantujące bezpieczeństwo pracy.
Możliwość zdalnej diagnostyki przez łącze GSM.
Bogata funkcjonalność autorskiego oprogramowania oraz intuicyjny interfejs sterownika, pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości maszyny.


Eckert AS Sp. z o.o., Legnica

7. Centrum tokarskie ze sterowaną osią Y typu AVIAturn 50MY z rodziną uniwersalnych wysokowydajnych centrów tokarskich nowej generacji AVIAturn 50 i 63

Centrum tokarskie ze sterowaną osią Y typu AVIAturn 50MY z rodziną uniwersalnych wysokowydajnych centrów tokarskich nowej generacji AVIAturn 50 i 63

AVIAturn 50 MY to nowoczesne, uniwersalne centrum tokarskie, wyposażone w sterowaną numerycznie oś Y oraz oś C, przeznaczone do kompleksowej obróbki kształtowej detali o średnicy do 500 mm. Obrabiarka charakteryzuje się możliwością wydajnego toczenia i dokładnego frezowania detali średniej wielkości. Nowoczesne wyposażenie i sterowanie CNC zapewniają ergonomiczną i długotrwałą eksploatację. Zaprojektowania i wyprodukowana w Polsce.


Fabryka Obrabiarek Precyzyjnych AVIA S.A., Warszawa


8. Drutowe centrum elektroerozyjne AgieCharmilles CUT E 350

Drutowe centrum elektroerozyjne AgieCharmilles CUT E 350

GF Machining Solutions prezentuje najnowszą wycinarkę drutową CUT E 350.
Szybkość, precyzja i powtarzalność gwarantują wysokiej jakości detale, o wyjątkowej chropowatości. Generator IPG-V o unikalnej szwajcarskiej konstrukcji zapewnia wydajniejsze wyładowania w szczelinie iskrowej, umożliwiając osiągniecie lepszej geometrii przedmiotu oraz lepszej jakości powierzchni. Obrabiarka jest chroniona w trybie ciągłym przed uszkodzeniami wynikającymi z przypadkowych zderzeń głowic z przedmiotem obrabianym dzięki systemowi antykolizyjnemu w osiach X, Y i Z.

GF Machining Solutions Management S.A., Szwajcaria
Zgłaszający: GF Machining Solutions Sp. z o.o., Sękocin Nowy


9. Centrum do obróbki laserowej AgieCharmilles LASER P 400

Centrum do obróbki laserowej AgieCharmilles LASER P 400

GF Machining Solutions wprowadza na rynek rewolucyjne rozwiązanie w zakresie teksturowania laserowego. Nowa obrabiarka Laser P 400 poszerza możliwości obróbki o polimery, szkła, ceramiki i kamienie szlachetne. Zachowując dotychczasowe zalety obróbki stali umożliwia także teksturowanie w skali nano. Nowością jest także budowa modułowa maszyny umożliwiająca w dowolnym czasie zamianę źródła 20/50 W lub doposażenie maszyny w moduł pięcioosiowy.

 

GF Machining Solutions Management S.A., Szwajcaria
Zgłaszający: GF Machining Solutions Sp. z o.o., Sękocin Nowy


10. Przemysłowe urządzenie myjące TARRA Compact 200HP

Przemysłowe urządzenie myjące TARRA Compact 200HP

TARRA Compact 200HP to jedyna na rynku myjnia zanurzeniowa, w której zjawisko próżni wykorzystano w procesie mycia. Nowa technologia opracowana przez GT85 Polska to wymierne korzyści dla firm, które oczekują najlepszych efektów w najkrótszym możliwym czasie. "Mycie próżniowe" zastosowane w urządzeniu TARRA Compact 200HP pozwala na szybsze osiągnięcie pożądanych warunków mycia, a co a tym idzie skrócenie całego procesu, co przekłada się na zwiększenie jego efektywności i wpływa na cały proces produkcji. Myjnią przemysłową TARRA Compact 200HP firma GT85 Polska wyznacza nowy standard w myciu przemysłowym.

GT85 Polska Sp. z o. o., Lublin


11. Precyzyjna głowica wytaczarska VARIOBORE

Precyzyjna głowica wytaczarska VARIOBORE
WOHLHAUPTER jako pierwszy na świecie oddaje do użytku głowicę z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi w zakresie obróbki otworów. Bogata modułowość od różnorodności technik obróbki jak i rodzaju zastosowanych uchwytów aż po nowoczesną technologię liniału optoelektronicznego w połączeniu z modułem elektronicznym. Niższe koszty produkcji dzięki optymalizacji procesu wytwarzania, co przekłada się na atrakcyjne cenowo narzędzie. Dokładność i precyzja oczekiwana przez wymagające oczekiwania rynku.


Wohlhaupter GmbH, Niemcy
Zgłaszający: Hahn + Kolb Polska Sp. z o.o., Poznań

12. Laser włóknowy wysokiej mocy YLS-5000-BR

Laser włóknowy wysokiej mocy YLS-5000-BR
YLS-5000-BR to nowy system do lutospawania laserowego, pozwalający na uzyskanie niespotykanej wcześniej jakości połączeń. Przewagę nad konwencjonalnymi technologiami umożliwia zastosowanie trzech wiązek zogniskowanych w różnych punktach obszaru lutospawania. Rezultatem jest zwiększona wydajność przy jednoczesnej znaczącej poprawie jakości złączy. Wszystkie trzy wiązki dostarczane są do głowicy procesowej jednym światłowodem, co ułatwia adaptację systemu do istniejących stanowisk produkcyjnych.


IPG Laser GmbH, Niemcy
IPG Photonics Sp. z o.o., Gliwice

13. Światłowodowa wycinarka laserowa PHOENIX FL

Światłowodowa wycinarka laserowa PHOENIX FL
PHOENIX FL-3015 to najnowsza światłowodowa wycinarka laserowa produkcji LVD. Ten wszechstronny system oferuje szybkie cięcie szerokiej gamy materiałów o różnej grubości. Sterowanie za pomocą 19" ekranu dotykowego TOUCH-L jest przyjazne dla użytkownika. Kompaktowy, nowoczesny projekt urządzenia obejmuje stalową spawaną konstrukcję ramową, która minimalizuje deformacje spowodowane dużym przyspieszeniem, co poprawia całkowitą precyzję urządzenia. PHOENIX to nasza odpowiedź na potrzebę dynamicznego i oszczędnego cięcia laserowego.


LVD Company NV, Belgia
Zgłaszający: LVD-Polska Sp. z o.o., Kędzierzyn-Koźle

14. High Speed DISC ALUMASTER

High Speed DISC ALUMASTER
lnnowacyjne i wyjątkowe narzędzie High speed Disc ALUMASTER z ekstremalnie wysoką wydajnością skrawania, powstało z myślą o specjalnym zastosowaniu na szlifierkach kątowych. To najnowsze narzędzie PFERD znakomicie nadaje się do obróbki aluminium, ponieważ nie powoduje powstawania szkodliwych i wybuchowych pyłów. Specjalna konstrukcja narzędzia zapewnia również maksymalne bezpieczeństwo. Składa się ono z dziesięciu specjalnie zaprojektowanych płytek skrawających ze stopów twardych, które są przymocowane do bardzo lekkiej płyty z GFK. lnnowacyjna geometria dysku oraz możliwość obracania i wymiany płytek skrawających pozwalają na bardzo długie i oszczędne korzystanie z tego bezpiecznego i unikalnego rozwiązania jakim jest High Speed Disc ALUMASTER.


August Rüggeberg GmbH & Co KG PFERD Werkzeuge, Niemcy
Zgłaszający: PFERD-VSM Sp. z o.o., Kostrzyn Wielkopolski

15. Centrum obróbcze CNC HSM Linear

Centrum obróbcze CNC HSM Linear
Firma Kimla prezentuje innowacyjne Centrum obróbcze CNC HSM. Dzięki zastosowaniu ekstremalnie szybkich i wydajnych napędów liniowych opracowanych przez firmę Kimla osiągnięto niespotykaną dotąd wydajność oraz precyzję obróbki. Centrum obróbcze wyposażone w wysokoobrotowe wrzeciono oraz magazyn narzędzi z automatyczną wymianą wraz z wbudowanym systemem CAD/CAM/CNC zapewnia wysoki komfort i precyzję obróbki. Atrakcyjna cena powoduje, że to rozwiązanie staje się bezkonkurencyjne w stosunku do maszyn innych producentów.


KIMLA , Częstochowa
Zgłaszający :POLCOM Przemysław Kimla, Częstochowa

16. Zautomatyzowane gniazdo do cięcia laserowego Kimla LaserCEL

Zautomatyzowane gniazdo do cięcia laserowego Kimla LaserCEL
Firma Kimla prezentuje niespotykane dotąd rozwiązanie w technologii cięcia laserem. Zautomatyzowane gniazdo cięcia laserowego Kimla LaserCEL. Wieloletnie doświadczenie w produkcji wycinarek laserowych zaowocowało stworzeniem systemu o niespotykanej dotąd wydajności i szybkości. Sercem gniazda LaserCEL jest laser fiber z mocą do 8kW, a innowacyjne rozwiązanie trójpaletowe wyposażone w automatyczny system załadowczo-rozładowczy pozwala zmaksymalizować wydajność pracy i wyeliminować zbędne przestoje.


KIMLA , Częstochowa
Zgłaszający : POLCOM Przemysław Kimla, Częstochowa

17. Urządzenia do cięcia plazmą i wiercenia PROMOTEC KOMPACT

Urządzenia do cięcia plazmą i wiercenia PROMOTEC KOMPACT

PROMOTEC KOMPACT to maszyna do cięcia, która może być wyposażona w jedną lub dwie głowice plazmowe 2D/3D oraz wiele głowic do cięcia tlenowego oraz głowicę wiertarską. Maszyna posiada dwie nowe, innowacyjne technologie - PERFECT HOLE, która zapewnia cięcie wysokiej jakości otworów, oszczędza czas i pieniądze, eliminuje wtórne procesy i zwiększa produktywność oraz ClevAIR, która pozwalać modulować siłę pracy odciągu oparów w zależności od faktycznych potrzeb redukując zużycie energii i komponentów.

Promotec LSMC Srl Grupa gigant Industries, Włochy
Zgłaszający :POL-WELT Maszyny-Narzędzia- Zaopatrzenie Przemysłu Jolanta Ganczarek


18. Laser GENIUS-maszyna do cięcia laserowego z rezonatorem fiber

Laser GENIUS-maszyna do cięcia laserowego z rezonatorem fiber

Mała przestrzeń , wielkie możliwości
Laser Genius to maszyna do cięcia laserowego ze źródłem FIBER, która upraszcza pracę i pomaga zwiększyć rentowność produkcji. To idealne narzędzie pozwalające osiągnąć maksymalną produktywność i dokładność cięcia blach w szerokim zakresie grubości.Finn Power OY, Finlandia
Zgłaszający : Prima Power Central Europe Sp. z o.o., Czosnów


19. Punch Genius 1225 Dynamic- wykrawarka rewolwerowa nowej generacji.

Punch Genius 1225 Dynamic- wykrawarka rewolwerowa nowej generacji

Punch Genius 1225 Dynamic - wykrawarka rewolwerowa nowej generacji. Zwiększona produktywność uzupełniona o całkowicie nowy design.

 

 

Prima Power, Finlandia
Zgłaszający : Prima Power Central Europe Sp. z o.o., Czosnów


20. Pionowe Centrum Obróbcze ER-VMC 1363 LB

Pionowe Centrum Obróbcze ER-VMC 1363 LB

Centrum obróbcze serii ER-VMC dzięki wielu unikatowym i bardzo praktycznym rozwiązaniom technicznym (np. konstrukcja stołu krzyżowego, wewnętrzne ożebrowanie kolumny wrzeciennika - PATENT czy chłodzenie śrub kulowych - PATENT) wyróżnia się na rynku pod względem dokładności i sztywności. Świetnie sprawdza się przy obróbce form, tłoczników czy w narzędziowych i na liniach produkcyjnych. Może także być wyposażona w stół obrotowy i obrotowo uchylny umożliwiający pełną obróbkę 4-ro i 5-cio osiową.


EVERRICHO COMPANY Ltd . Taiwan
RICHO POLSKA Piotr Pawlicki, Gdańsk


21. Przecinarka plazmowo-gazowa PRO Master3D

Przecinarka plazmowo-gazowa PRO Master3D
PRO Master 3D to najszybsza wielkogabarytowa przecinarka plazmowo-gazowa, która została zaprojektowana specjalnie do współdziałania z wychylną głowicą Multi3D. Zapewnia największą wydajność spośród wielkogabarytowych maszyn oferowanych na rynku oraz najdokładniejsze cięcie z jednoczesnym fazowaniem krawędzi. Jest najbardziej wszechstronną przecinarką plazmowo-gazową CNC, która zastępuje wiele stanowisk obróbczych oraz zapewnia znacznie wyższą dokładność cięcia w stosunku do klasycznych metod obróbczych.


STIGAL Marcin Stępień, Legnica

22. Wycinarka laserowa 3D TruLaser Tube 5000 fiber do rur i profili

Wycinarka laserowa 3D TruLaser Tube 5000 fiber do rur i profili

Wycinarka laserowa 3D TruLaser Tube 5000 fiber do rur i profili, wyróżnia się wysoką elastycznością, wydajnością i daje możliwość obróbki różnorodnych detali . Laser na ciele stałym TruDisk, otwiera nowe pola zastosowań w obróbce rur i profili.

 

TRUMPF GmbH + Co. KG, Niemcy
Zgłaszający: TRUMPF POLSKA sp. z o.o. sp. k., Warszawa


INNOWACJE -TECHNOLOGIE - MASZYNY POLSKA 2016 Lista produktów nagrodzonych Złotym Medalem MTP Nauka dla Gospodarki

1. Hydrocyklon klasyfikująco - zagęszczający nowego typu HC500/12o ZAM- IMN (WR)

Hydrocyklon klasyfikująco - zagęszczający nowego typu HC500/12? ZAM- IMN (WR)

Hydrocyklon klasyfikująco-zagęszczający HC500/12°ZAM-IMN zaprojektowano tak, aby zapewnić wzrost efektywności rozdziału klas ziarnowych, wydajności oraz większe zróżnicowanie ziarna podziałowego. Podstawowe cechy to średnica części cylindrycznej 500 mm, jej wysokość równa średnicy i kąt zbieżności stożka 12°. Wyposażony w kompozytowe wykładziny przeciwścierne i nowatorski system wymiany dyszy wylewowej. Może być stosowany do klasyfikacji surowców mineralnych i węgla w zakładach przeróbczych, regeneracji wód obiegowych oraz oczyszczania ścieków.oczyszczania ścieków.

Zakłady Urządzeń Przemysłowych ZAM Kęty Sp. z o.o., Kęty
zgłaszający: INSTYTUT METALI NIEŻELAZNYCH, Gliwice


2. Lekka, pasywna, warstwowa osłona balistyczna

Lekka, pasywna, warstwowa osłona balistyczna
Zadaniem lekkiej, pasywnej warstwowej osłony balistycznej jest ochrona śmigłowców oraz pojazdów specjalnego przeznaczenia przed rażeniem pociskami przeciwpancernymi średnio- i małokalibrowych. Prezentowane osłony osiągają niskie grubości i masy 1m2, dzięki zastosowaniu super wytrzymałych materiałów metalowych (stopów lekkich), ceramicznych i polimerowych wytwarzanych zaawansowanymi technologiami aby można je było zastosować w lotnictwie. Opracowane wersje produktu mogą być stosowane jako pancerz zewnętrzny oraz wewnętrzny, niewymagający podparcia. W zależności od konfiguracji i grubości osłony uzyskują różny stopień ochrony balistycznej zgodnie z normą STANAG 4659.


INSTYTUT METALI NIEŻELAZNYCH, Gliwice

3. Wysokotemperaturowy Tester Tribologiczny TWT-500N

Wysokotemperaturowy Tester Tribologiczny TWT-500N
Wysokotemperaturowy Tester Tribologiczny TWT - 500N przeznaczony jest do badania właściwości tarciowo-zużyciowych środków smarowych (smary stałe, oleje, smary plastyczne), a także odporności na zużycie materiałów przeznaczonych na ślizgowe elementy maszyn. Tester przeznaczony jest do realizacji badań w zakresie od temperatury otoczenia do 600oC. Testy mogą być realizowane w ruchu obrotowym albo oscylacyjnym.


INSTYTUT OBRÓBKI PLASTYCZNEJ, Poznań

4. Stanowisko do oceny wysokotemperaturowej korozji materiałów w środowiskach agresywnych

Stanowisko do oceny wysokotemperaturowej korozji materiałów w środowiskach agresywnych

Unikatowe, innowacyjne stanowisko do badań korozji wysokotemperaturowej oraz oszacowania straty metalu w różnych środowiskach dla materiałów pracujących w sektorze energetycznym i lotnictwie służące do przeprowadzania badań z zakresu korozji wysokotemperaturowej oraz oszacowania strat metalu w czasie procesu korozji wysokotemperaturowej pod wpływem pary wodnej (100% pary wodnej). Stanowisko do przeprowadzania badań związanych z procesami korozji wysokotemperaturowej w różnych środowiskach jest unikatowym w skali kraju rozwiązaniem technicznym.

INSTYTUT ODLEWNICTWA, Kraków


Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl