Dziś jest piątek, 6 grudzień 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.85 -0.17% 1EUR 4.2721 -0.13% 1GBP 5.0527 -0.24%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
12 grudzień 2019
XII EDYCJA SEMINARIUM Z ZAKRESU "Eksploatacji urządzeń elektrycznych w strefach zagrożenia wybuchem Ex ATEX" 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
25 maj 2016.

20. edycja targów PLASTPOL

20. edycja targów PLASTPOL

Dwie dekady, dwa rekordy
20. edycja targów PLASTPOL - jeszcze większa i chętniej odwiedzana niż poprzednie

Jubileusz targów PLASTPOL, które odbywały się w Targach Kielce od 17 do 20 maja, rozpoczął się od rekordu powierzchni. Ekspozycja zajęła 7 hal i 32 tysiące metrów kwadratowych. Stoiska zaprezentowało 772 wystawców z 32 krajów świata, w tym z Polski. Wystawę odwiedziło 18 500 specjalistów, przekraczając tym samym rekord poprzedniego roku.

XX Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy wciąż pozostają największą branżową wystawą w Polsce i jednym z najważniejszych wydarzeń w Europie. Tegoroczna, jubileuszowa edycja targowa przypadła na rok organizacji popularnych targów w Niemczech. Mimo tego, w Kielcach spotkała się znaczna reprezentacja firm z Polski i zagranicy, dopisali też zwiedzający.

20 edycja targów PLASTPOL

- Nie przypuszczaliśmy, że w tym roku będzie aż tylu zwiedzających. Jesteśmy bardzo zadowoleni - komentował Jan Muehsam, właściciel firmy Muehsam-Elektromech.

- Plastpol to najważniejsze dla nas targi w Europie Środowo-Wschodniej. Odwiedziło nas bardzo dużo gości, podpisaliśmy naprawdę ważne kontrakty - mówiła po zakończeniu wystawy Urszula Steiner, prezes firmy Dopak.

- Już mamy zaplanowane, co będziemy prezentować za rok - podsumowywał Zenon Narojek, właściciel Wadim Plast. - Nie ma równie ważnej imprezy dla branży w Polsce.

20 edycja targów PLASTPOL

Największą grupę wystawców zagranicznych, obecnych podczas Plastpolu stanowili jak zwykle Niemcy, na drugim miejscu uplasowali się Włosi, sporo było firm z Austrii, Portugalii, Turcji. Na targach swoje osiągnięcia prezentowali między innymi przedstawiciele Francji, Belgii, Szwecji, Danii, Holandii, Hiszpanii, Czech, Litwy, USA, Chin, Korei Południowej, Japonii, Tajwanu, Indii i po raz pierwszy Meksyku. Targi Plastpol to obecnie najbardziej międzynarodowe targi w Polsce. Ponad połowa wystawców to firmy zagraniczne lub z zagranicznym kapitałem.

Znakiem rozpoznawczym Plastpolu, były pracujące maszyny, roboty, linie produkcyjne. To ich możliwości robiły największe wrażenie na zwiedzających. Ponad 500 maszyn o wadze blisko 1000 ton zgromadzono w 7 halach Targów Kielce. Na zewnątrz stanęła kosmiczna ciężarówka niemieckiej firmy Desma, która swym futurystycznym kształtem przykuwała uwagę. Wewnątrz demonstrowano możliwości najnowszego oprogramowania, które wykorzystuje się w produkcji.

Jubileusz z pompą

20-letnia historia targów Plastpol przewijała się przez wszystkie cztery targowe dni. Wspominano początki wydarzenia, kiedy w 1997 roku targi wystartowały w połowie jednej hali, na powierzchni 1500 metrów kwadratowych, z 83 wystawcami. Podczas gali Platinum Plast, wręczono nie tylko nagrody za innowacyjne produkty i efektownie zaaranżowane stoiska, ale także nagrody jubileuszowe, dla firm zaangażowanych w tworzenie od samego początku kieleckich targów. Otrzymali je Jan Krzysztof Muehsam z firmy Muehsam, Zenon Narojek właściciel firmy Wadim Plast, Urszula Steiner, prezes firmy Dopak oraz Henryk Zawistowski, twórca i organizator konferencji Plastech Info.

Statuetki jubileuszowe wręczono również firmom, które zaufały targom i są na nich obecne od wielu lat: Engel Austria GmbH,Elbi - Wrocław Sp. z o.o., FCPK Bytów, Telko Poland, Ponar, Danje Polimer, ICHEMAD, Profarb, Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników z Torunia, Ośrodek Techniczny A. Marciniak, Polimarky, Milar, A. Schulman Polska, Grupa Azoty, Arburg, Battenfeld Polska, Demag Plastics Group, P&F Wartacz, Bagsik. Dziękowano także instytucjom, ośrodkom naukowym, związanym z organizacją targów, by jakość .

20 edycja targów PLASTPOL

Razem z targami Plastpol również kilka znanych firm świętowało własne jubileusze w Kielcach. Na stoisku Wittmann Battenfeld uroczyście obchodzono 40-lecie. Wadim Plast podejmował gości i zbierał gratulacje z powodu 35- lecia istnienia firmy. Także Sirmax obchodził podczas Plastpolu swój jubileusz 15-lecia.

Spotkania branży, rozmowy, seminarium

Z okazji okrągłego jubileuszu, 16 maja, w przededniu targów Plastpol, w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się konferencja branży, zorganizowana przez Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych oraz Fundację PlasticsEurope Polska. Po raz pierwszy odbyła się ona w Kielcach, nie w Warszawie, gdzie branża spotyka się co roku. Poruszano ważne i bieżące kwestie, obecni byli menagerowie, prezesi polskich dużych firm rynku. Mowa była o wynikach ubiegłego roku, o innowacjach, prognozach.

20 edycja targów PLASTPOL

Nieodłączną częścią Plastpolu, jest towarzyszące im od 20 lat seminarium techniczne Plastech Info. W tym roku odbyło się ono pod hasłem: "Efektywność nowoczesnych technologii i rozwiązań materiałowych w branży tworzyw sztucznych". Po raz kolejny odbyła się również konferencja PlasticsEurope Polska, prezentująca najnowsze dane branży przetwórstwa tworzyw sztucznych za rok 2015.

Targom towarzyszyło spotkanie kooperacyjne wystawców z Polski i Niemiec, organizowane wspólnie z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową, Konsulatem RFN w Krakowie i Konsulem Honorowym w Kielcach. Pojawili się nami nim szefowie firm, między innymi przedstawiciel firmy Man z Monachium. Obecna była także pani konsul Isolde Felskau, zastępca Konsula Generalnego RFN w Krakowie. Zainteresowaniem cieszyły się konsultacje prawno-podatkowe dla firm polskich i niemieckich.

Plastpol cieszył się dużym zainteresowaniem mediów. Od kwietnia do 20 maja ukazało się 235 publikacji w prasie drukowanej, internecie, wyemitowano informacje w stacjach telewizyjnych. Wydarzenie odwiedziło 63 dziennikarzy, nie tylko z prasy branżowej.

Zapraszamy na XXI Targi PLASTPOL do Kielc 23-26 maja 2017!

Źródło: PLASTPOL
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl