Dziś jest niedziela, 29 marzec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1127 -2.05% 1EUR 4.5246 -1.56% 1GBP 5.0218 +0.34%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
31 marzec 2020
Fluid Power 
więcej
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
23 czerwiec 2016.

Unilogo Robotics Wykrywanie etykiet niezależnie od ich właściwości fizycznych.

Unilogo Robotics Wykrywanie etykiet niezależnie od ich właściwości fizycznych.

Unilogo Robotics to firma projektującą i produkującą dedykowane urządzenia dla branży kosmetycznej, chemicznej, farmaceutycznej czy spożywczej. Do głównej grupy produktów firmy należą: nalewarki, zakręcarki i etykieciarki oraz kompletne linie produkcyjne, dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Firma zajmuje się kompleksową produkcją urządzeń od projektu, do gotowego urządzenia, a cały proces odbywa się w zakładzie zlokalizowanym w Piasecznie, w województwie mazowieckim.
Dużym wyzwaniem dla rynku, na którym działa firma jest fakt, że tradycyjne systemy konfekcjonowania nie są przystosowane do obsługi serii produkcyjnych. Tymczasem produkowane przez Unilogo urządzenia odpowiadają obecnym wymaganiom rynku, takim jak zapotrzebowanie na krótkie partie produkcyjne oraz częsta zmiana kształtów opakowań czy typów zamknięć. Firma skupia się więc na uniwersalnych i elastycznych rozwiązaniach, które dzięki możliwości szybkiego przezbrojenia obsługują szeroką gamę produktów, pomagają zredukować przestoje oraz pozwalają zaoszczędzić czas pracy.

Unilog International

Wyzwania

  • Znalezienie i zastosowanie uniwersalnego rozwiązania pozwalającego rozpoznawać maszynie wszystkie rodzaje etykiet.
  • Zwiększenie szybkości pracy i łatwiejsze dostosowanie produkcji do realizowanego dla klienta zamówienia.
  • Dostarczenie rozwiązania, które będzie możliwe do natychmiastowego wdrożenia bez konieczności długich przestojów w produkcji.

OPIS PROJEKTU:

Przebieg projektu

W trakcie wizyty u długoletniego klienta eksperci Schneider Electric dokonywali przeglądu pracy zakładu i stosowanych w nim rozwiązań. Podczas rozmów i wymiany doświadczeń inżynierowie Schneider Electric zauważyli możliwość polepszenia pracy jednej z maszyn zajmujących się wykrywaniem etykiet. Do tej pory maszyna ta nie była w stanie w pełni rozpoznawać wszystkich etykiet. Okazało się, że jest to problem na, który firma od dłuższego czasu poszukiwała rozwiązania. Gdy eksperci Schneider Electric dostrzegli ten problem, niemal natychmiast znaleźli na niego rozwiązanie.

Rozwiązanie

Jeszcze tego samego dnia inżynierowie Schneider Electric zaproponowali rozwiązanie polegające na zastosowaniu ultradźwiękowego czujnika widelcowego. Jest to urządzenie dedykowane do wykrywania etykiet na wstędze (szczególnie przezroczystych). W ciągu dwóch godzin urządzenie zostało dostarczone do klienta w celu wykonania testów. Już w trakcie pierwszego uruchomienia okazało się, że czujnik spełnia swoje funkcje. Jego odpowiednie ustawienie pozwala na rozpoznanie różnicy w grubości pomiędzy wstęgą a etykietą, a nie jak w przypadku standardowych rozwiązań, różnicy w własnościach odbiciowych konkretnego koloru wstęgi/etykiety.

Rezultaty

W wyniku zastosowania niniejszego rozwiązania, firma Unilogo mogła w szybki sposób ujednolicić czujniki we wszystkich produkowanych przez siebie maszynach. Tym samym rozwiązanie to spełniło potrzeby firmy, dzięki czemu maszyny stały się bardziej wydajne oraz skrócił się czas produkcji. Firma Unilogo zdecydowała się również na zakup kilkuset takich czujników rocznie.

Źródło: Schneider Electric
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl