Dziś jest niedziela, 29 marzec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1127 -2.05% 1EUR 4.5246 -1.56% 1GBP 5.0218 +0.34%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
31 marzec 2020
Fluid Power 
więcej
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
20 październik 2016.

Czujnik do kontroli wizyjnej detali

Czujnik do kontroli wizyjnej detali

Najważniejsze cechy

 • Sterowanie dotykowe przy użyciu prostego, opartego na ikonach menu
 • Przejrzyste obrazy wysokiej jakości
 • Przetwarzanie obrazu w pełnym spektrum barw (16 mln kolorów)
 • Obsługa za pośrednictwem komputera lub ekranu TouchFinder

Czujnik do kontroli wizyjnej detali

Korzyści
 • Prosta konfiguracja z wbudowanym przewodnikiem
 • Zapewnione efekty na każdej powierzchni
 • Niezwykła elastyczność - żadnych kompromisów, tylko rozwiązanie idealnie dopasowane do aplikacji
Czujnik wizyjny FQ jest naszym najbardziej kompaktowym rozwiązaniem z kamerą i kontrolerem wizyjnym w jednej obudowie. Dzięki zastosowaniu wbudowanej soczewki oraz wysokowydajnych diod LED nie potrzeba montować żadnego kosztownego i zajmującego miejsce oświetlenia zewnętrznego. Klasa ochrony IP67 pozwala używać czujnika FQ także w ciężkich warunkach.

Czujnik do kontroli wizyjnej detali

Nowy wyznacznik klarowności obrazu

Czujnik wizyjny Omron FQ jest nie tylko przełomowy pod względem prostoty obsługi, lecz także zapewnia obraz najlepszej jakości wyrazistości. Po raz pierwszy w tej klasie dostępny jest cały wachlarz zaawansowanych funkcji przechwytywania i przetwarzania obrazu. Wydajne diody LED, technika HDR, filtry polaryzacji i halacji umożliwiają stabilną kontrolę powierzchni tam, gdzie tradycyjne czujniki wizyjne niczego nie zobaczą. Wyraźny obraz ułatwia również instalację, gdyż kąt widzenia nie odgrywa już aż tak ważnej roli.

Przemysł drukarski: wielokolorowe obiekty

Czujnik do kontroli wizyjnej detali

Wykrywanie w pełnym spektrum barw
Wszystkie gradacje kolorów RGB (ponad16 mln) są przetwarzane bezpośrednio - brak konieczności konwersji na skalę szarości czy filtrowania kolorów.

Części elektroniczne: najniższy kontrast

Czujnik do kontroli wizyjnej detali

Intensywne oświetlenie
Kontrast był kiedyś dużym problemem w przetwarzaniu obrazu. Jednak dzięki czujnikowi wizyjnemu FQ każdy obraz jest jasny i wyraźny, oraz posiada idealny kontrast zapewniający stabilne rezultaty.

Przemysł motoryzacyjny elementy błyszczące i odbijające światło

Czujnik do kontroli wizyjnej detali

Wykrywanie z technik. HDR
Zróżnicowanie w warunkach oświetleniowych może prowadzić do powstawania odbłysków lub halacji. Technika HDR minimalizuje te efekty, maksymalnie zwiększając stabilność wyników kontroli, przeciwdziałając także błędom wynikającym z nieznacznych różnic pomiędzy detalami czy ze zmian ich położenia.

Po prostu najbardziej uniwersalny produkt w swojej klasie

Elastyczność i prostota czujnika wizyjnego Omron FQ łączy się w jego zaprojektowaniu, funkcjonalności i łatwości użytkowania.
Odpowiedni do wszelkich zastosowań związanych z przetwarzaniem produktów i ich pakowaniem, czujnik FQ można dostosować w celu spełnienia nawet najtrudniejszych wymagań oraz aby współpracował z każdą koncepcją inspekcji wizyjnej.

Decyzja odnośnie instalacji i sposobu konfiguracji należy do użytkownika

 • Z komputerem PC lub samodzielnie
 • Lokalnie lub zdalnie
 • Przenośnie lub stacjonarnie
 • Na stałe lub tymczasowo
Użytkownik posiada pełną kontrolę nad działaniem czujnika wizyjnego Omron FQ, włącznie z podglądem obrazu na żywo. Wystarczy podłączyć konsolę TouchFinder lub interfejs software'owy na PC, gdy jest to konieczne. Można wybrać instalację konsoli na stałe na szynie DIN albo korzystać z niej w sposób mobilny z zasilaniem akumulaturowym dla jeszcze większej swobody użytkowania.

Sterowanie wieloma urządzeniami - z jednego miejsca

Jeśli dana aplikacja wykorzystuje wiele czujników wizyjnych FQ, można je połączyć i kontrolować za pomocą jednego ekranu TouchFinder lub oprogramowania na jednym PC.

Czujnik do kontroli wizyjnej detali

Dobierz pole widzenia
Niezależnie od tego, czy obróbce poddawane są duże, czy też małe przedmioty, w serii czujników wizyjnych Omron FQ na pewno znajdziesz idealnie pasujący model.
Wybierz urządzenie o odpowiednim zasięgu i dopasuj pole widzenia do wymaganego zastosowania. Ustawienie ostrości jest szybkie i łatwe i umożliwia użycie czujnika do najróżniejszych zadań.

Szeroki zakres: pole widzenia od 7.5 do 300 mm.

Czujnik do kontroli wizyjnej detali

Kierowani prostotą

Czujnik wizyjny FQ oferuje całkiem nowy wymiar prostoty i intuicyjności w zakresie obsługi. Dzięki nowatorsko rozwiązanemu menu nawigacyjnemu użytkownik zawsze wie gdzie się znajduje. Za sprawą dokładnych wskazówek, otrzymywanych krok po kroku podczas obsługi, szybko można nauczyć się w jaki sposób bezpośrednio przechodzić do żądanych ustawień.
Wykorzystanie licznych funkcji automatycznej regulacji czujnika FQ pozwoli łatwo znaleźć optymalne ustawienia. Czujnik pomaga również łatwo przejść przez konfigurację początkową oraz każde precyzyjne dostrojenie nastaw czy zmiany w konfiguracji. Użytkownicy nie muszą być ekspertami od czujników obrazu, ponieważ urządzenie zostało wyposażone przez projektantów w inteligencję wspierającą mniej zaawansowanych operatorów.
Wyniki kontroli można przeglądać w różnych widokach: ogólny przegląd, szczegółowy, śledzenie trendów lub histogramów. Opcje wyświetlania czujnika FQ dostarczają wszelkich informacji niezbędnych do podejmowania przemyślanych decyzji zawiązanych z produkcją.


Dotknij i rozpocznij - konfiguracja inspekcji
Czujnik do kontroli wizyjnej detali Czujnik do kontroli wizyjnej detali Czujnik do kontroli wizyjnej detali
Uzyskuj prawidłowe wyniki za każdym razem i w dowolnym formacie
Czujnik do kontroli wizyjnej detali Czujnik do kontroli wizyjnej detali Czujnik do kontroli wizyjnej detali
Przegląd wyników
Wyniki wszystkich elementów kontroli są
wyświetlane w jednym widoku. Dotykanie poszczególnych wyników powoduje przejście do szczegółowych informacji na ich temat.
Monitor trendów
Dane archiwalne wyników kontroli można przeglądać w formie wykresu w funkcji czasu. To pozwala w prosty sposób monitorować trend w jakości produkcji, a w razie jego obniżenia - szybko wprowadzić dpowiednie środki zaradcze.
Histogram
Przedstawia dystrybucję wszystkich wyników pomiarów, zapewniając natychmiastowy wgląd w ogólną jakość produkcji.

Bezproblemowa obsługa na stronie

Próg dopasowania w czasie rzeczywistym

Czujnik wizji FQ pozwala na szybkie i łatwe dopasowanie parametrów w czasie rzeczywistym. Eliminując potrzebę zatrzymywania urządzenia w celu dostrojenia i optymalizacji ustawień, likwiduje czas przestoju urządzenia.

Czujnik do kontroli wizyjnej detali
Zapis historii kontroli

Czujnik wizji FQ pozwala na szybkie i łatwe dopasowanie parametrów w czasie rzeczywistym. Eliminując potrzebę zatrzymywania urządzenia w celu dostrojenia i optymalizacji ustawień, likwiduje czas przestoju urządzenia.
Czujnik do kontroli wizyjnej detali
Automatyczne wykrywanie

Gdy do Touch Finder podłączonych jest wiele czujników, wyświetlacz automatycznie przełącza się na obraz czujnika, który osiągnął wynik NG.
To pozwala na dynamiczną wizualizację odrzuconych warunków.

Autentyczne technologie wizji są zbierane na FQ

Wyczuwanie rzeczywistych kolorów

Większość czujników wizji dostępnych na rynku działa przy użyciu przetwarzania szarych obrazów. Związane to jest z dużym obciążeniem przy przetwarzaniu kolorowych obrazów. Niestety wiele aplikacji może być nieodpowiednich lub pracować niestabilnie przy użyciu przetwarzania szarości. Związane to jest z wymogiem kontroli kolorów lub ze słabym kontrastem obrazów. W celu zaoferowania rozwiązań takich problemów czujnik wizji FQ łączy w sobie jednostkę procesora o dużej mocy i technologię wiernej reprodukcji barw (real-colour processing), co pozwala na szybką kontrolę przy użyciu kolorowych obrazów. Ta sama technologia jest wykorzystana w sztandarowym modelu czujników wizji firmy Omron i jest szeroko używana w branży.

Wykrywanie HDR

Lśniące i odblaskowe powierzchnie mogą być często powodem tzw. halacji czyli nierównej jasności na obrazie, a powiązane
z niestałymi kontrolami umiejscowienia obiektu mogą stać się niestabilne i zawodne. Taka halacja jest wynikiem wąskiej dynamiki standardowych czujników wizji.
Czujnik wizji FQ wykorzystuje technologię HDR (tworzenie obrazów o wysokiej dynamice) firmy Omron, która podnosi dynamiczny zakres systemu do 16 razy w porównaniu ze standardowymi czujnikami wizji.
Wynikiem tego jest stabilne wykrywanie obiektów, które są bardzoodblaskowe, nawet jeśli ich umiejscowienie nie jest stałe.

Oświetlenie o wysokiej mocy

Dostarczanie odpowiedniego oświetlenia w celach kontroli jest często decydującym czynnikiem w należytej pracy aplikacji, zwłaszcza gdy kontrola jest przeprowadzana na dużych polach widzenia nawet przy wykorzystaniu niestałego oświetlenia.
W celu rozwiązania tych problemów opracowany został nowy optyczny system DR dla czujnika wizji FQ. Skutecznie wykorzystuje on całe światło LED w celu zachowania stałej jasności na całym polu widzenia. Poziom jasności jest dwa razy wyższy w porównaniu z innymi modelami.
Czujnik wizji FQ jest równieżwyposażony w filtr polaryzacji, który eliminuje światło lustrzanych odblasków mogących pochodzić od odblaskowych przedmiotów. Dzięki temu wyniki kontroli są niezawodne i stałe.

Konfiguracja systemu


Konfiguracja standardowa Wielokrotne połączenie

Uwaga: Jeśli po zakupie czujnika zarejestrujesz się jako użytkownik, możesz pobrać darmowe oprogramowanie konfiguracji na komputer do wykorzystania zamiennie z panelem konfiguracyjnym "Touch Finder". Szczegółowe informacje znajdują się w opisie rejestracji użytkowników.

Źródło: Dacpol
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl