Dziś jest piątek, 3 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2396 +1.14% 1EUR 4.5792 +0.05% 1GBP 5.2164 +0.17%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
21 listopad 2016.

Hydrauliczne stanowiska szkoleniowe firmy Bosch Rexroth

Hydrauliczne stanowiska szkoleniowe firmy Bosch Rexroth

Świat Dydaktyki Bosch Rexroth bazując na standardowych produktach i kilkudziesięcioletnim doświadczeniu w napędach i sterowaniach daje niezbędną wiedzę, która zostanie wykorzystana w rzeczywistym świecie wyrobów i systemów Rexroth.


Stacje bazowe stanowisk WS200
Fot.Bosch Rexroth

Najciekawszą częścią tego programu są stanowiska szkoleniowe oferowane przede wszystkim technicznym szkołom wyższym i średnim oraz innym instytucjom i centrom szkoleniowym. Wśród bogatej oferty Bosch Rexroth znajdują się stanowiska dydaktyczne WS200 i WS290, które zapewniają różnorodne scenariusze prowadzenia zajęć praktycznych, które można dobrać w zależności od wymagań programowych i stopnia zaawansowania zawodowego szkolonych osób.

Stanowisko WS200 jest to modułowe rozwiązanie spełniające podstawowe funkcje i wymagania szkoleniowe, oferowane w bardzo przystępnej cenie. Biorąc pod uwagę, wymagania programowe dla szkół średnich technicznych, które uwzględniają zajęcia praktyczne z układami pneumatycznymi stanowisko WS200 w wersji pneumatycznej w pełni odpowiada tym potrzebom.

Kilka standardowych wersji stwarza możliwości prowadzenia szkoleń także z zakresu napędów hydraulicznych jak również automatyki. Stwarza to możliwość znacznego poszerzenia zajęć w wersji ponadprogramowej lub dodatkowych zajęć pozalekcyjnych. Wyposażenie do stanowisk WS200 składa się ze standardowych elementów, z którymi można się spotkać w rzeczywistych urządzeniach. Podstawowa stacja w zależności od konfiguracji i przeznaczenia wyposażona jest w jeden lub dwa zasilacze hydrauliczne o mocy 0,37 KW i maksymalnym przepływie 3,2 l/min, zasilanych napięciem 230V 50 Hz. Maksymalne ciśnienie robocze wynosi 60 bar. Zestawy elementów hydraulicznych dla WS200 składają się z siłowników, zaworów rozdzielaczy, różnego typu akcesoriów i służą do szkoleń z hydrauliki ON-OFF. Można skorzystać z zaproponowanych zestawów, jak również samemu specyfikować niezbędne wyposażenie.


Stacja bazowa stanowisk WS290
Fot.Bosch Rexroth

Bardziej zaawansowaną opcją są stanowiska szkoleniowe WS290, na których można prowadzić szkolenia z zakresu hydrauliki ON-OFF, proporcjonalnej i mobilowej. W zależności od konfiguracji i przeznaczenia podstawowa stacja bazowa składa się z jednego lub dwóch zasilaczy hydraulicznych o mocy 1,5 (230 V) lub 2,2 KW (3x400V) i pompy o maksymalnej wydajności 8 l/min. Maksymalne ciśnienie robocze wynosi 50 bar. Korzystając z katalogu można skonfigurować wyposażenie z zaproponowanych zestawów lub wyspecyfikować pojedyncze elementy.

Wszystkie elementy zarówno dla stanowiska WS200 i WS290 zamontowane są na płytach posiadających zaczepy do montowania na kracie montażowej oraz szybkozłącza do szybkiego i szczelnego połączenia z innym elementami i zasilaczem hydraulicznym. Na obu rodzajach stanowisk można zamontować zestawy paneli elektrycznych do sterowania stworzonym podczas ćwiczeń układem.

Zestawy elastycznych przewodów hydraulicznych, przewodów elektrycznych, różnych akcesoriów pomiarowych uzupełniają wyposażenie stanowisk.

Wyposażenie do stanowisk WS200 i WS290 składa się ze standardowych elementów, które są seryjnie produkowane dla potrzeb przemysłu i zostały ujednolicone na całym świecie.


Zestaw elementów do ćwiczeń z elementami ON-OFF dla WS290
Fot.Bosch Rexroth

Bardzo pomocne podczas prowadzenia ćwiczeń są zestawy podręczników zarówno dla prowadzących ćwiczenia jak i dla ćwiczących, w których zostały opisane przykładowe ćwiczenia. Dla każdego opisanego ćwiczenia w podręczniku określono temat, cel ćwiczenia, opisano jak powinien wyglądać jego przebieg oraz sposób dokumentacji wyników ćwiczenia. Od najprostszych ćwiczeń wykorzystujących sterowane ręcznie tzw. sterujące elementy przełączalne, poprzez przełączalne elementy sterowane elektrycznie, a kończąc na elementach techniki proporcjonalnej. Ćwiczenia oczywiście można samodzielnie rozbudować lub dostosować do wymagań klienta albo zaproponować własne.

Praca na stanowiskach, tj. prosty, modułowy montaż i demontaż elementów oraz zespołów na tzw. kracie montażowej, dzięki zastosowaniu systemu bez-przeciekowych szybkozłączy, nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi. Sterowanie elektryczne hydraulicznymi elementami przełączalnymi i proporcjonalnymi odbywa się z wykorzystaniem napięcia bezpiecznego do 24VDC (sygnał sterujący ± 10 VDC).

Przestrzeganie podstawowych warunków dotyczących użytkowania elementów i zespołów hydraulicznych oraz zastosowanie w instalacji stanowiska ciśnienia o wartości do 5,0 MPa (50 bar) czyni pracę na stanowisku w pełni bezpieczną.

Dla ćwiczeń z zakresu hydrauliki mobilowej są również przygotowane zestawy i pojedyncze elementy. Jest również możliwość zamówienia specjalnie wyposażonego stanowiska do ćwiczeń z układami kierowniczymi lub systemem sterowania Bodas i symulować prace maszyny jezdnej.

Wszystkie stanowiska zostały zaprojektowane i sprawdzone wg Dyrektywy Maszynowej 2006/42/EC i posiadają certyfikat CE.

Laboratorium szkoleniowe firmy Bosch Rexroth w Warszawie, w którym realizowane są szkolenia z zakresu napędów i sterowań hydraulicznych zostało wyposażone w dwa dwustronne hydrauliczne stanowiska WS290, na których równocześnie może szkolić się 12 osób.

Pełny katalog oferowanych stanowisk dydaktycznych wraz z wyposażeniem można znaleźć na naszej stronie internetowej, w siedzibie Bosch Rexroth Sp. z o. o. w Warszawie lub u każdego naszego Regionalnego Przedstawiciela.

Źródło: Bosch Rexroth
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl