Dziś jest piątek, 3 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1917 +0.52% 1EUR 4.5769 +0.16% 1GBP 5.2075 +0.94%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
11 maj 2018.

Ozonowanie - skuteczny sposób na odgrzybianie i odkażanie

Ozonowanie - skuteczny sposób na odgrzybianie i odkażanie

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak szkodliwe jest powietrze znajdujące się w Twoim mieszkaniu? Nawet regularne wietrzenie pomieszczeń nie jest w stanie wyeliminować szkodliwych substancji, które wgryzają się w ściany czy w struktury mebli.  Zapewne kiedyś miałeś do czynienia z pleśnią lub grzybem w łazience czy innym użytkowanym pomieszczeniu. Rozprzestrzeniające się w twoim domu  bakterie i wirusy mogą być bardzo szkodliwe dla zdrowia.  Jednak z pomocą przychodzą generatory ozonów, które skutecznie zwalczają problem.
Generator ozonu należy do znanych i skutecznych sterylizatorów, ponieważ jego działanie opiera się na naturalnym wykorzystaniu ozonu bez użycia środków chemicznych. Ozon to niebieski gaz, którego gęstość przewyższa gęstość powietrza. W naturze działanie ozonu możemy zaobserwować podczas wyładowań atmosferycznych. Ozon ma zapach powietrza po burzy. Ze względu na  silne właściwości utleniające, ozon stosowany jest jako efektywny środek dezynfekcji. Co istotne, proces ozonowania ma na celu całkowitą eliminację, a nie maskowanie szkodliwych dla zdrowia bakterii, wirusów, roztoczy czy grzybów.

Dlaczego warto wykonać zabieg ozonowania?
Zabiegi ozonowania poleca się wszystkim tym, którzy chcą podnieść jakoś powietrza w określonym pomieszczeniu, pozbyć się drobnoustrojów oraz wyeliminować nieprzyjemne zapachy. Dlatego dezynfekcja za pomocą ozonu należy do jednej z najskuteczniejszych metod.

Dezynfekcji za pomocą ozonatorów poddawane są pomieszczenia, z których korzysta wiele ludzi. Należą do nich przede wszystkim: szpitale, przychodnie, salony SPA, hotele, baseny, siłownie, biura, sklepy, magazyny, szkoły. Także środki transportu publicznego są regularnie ozonowane ? tramwaje, autobusy, autokary, karetki pogotowia. Co ważne, generatory ozonu można także wykorzystywać do odkażania układów klimatyzacji i wentylacji oraz wnętrza samochodu. Ozonuje się również odzież, koce, materace. W celu przedłużenia świeżości i eliminacji ryzyka zabiegowi ozonowania poddaje się też żywność.

Profesjonalne generatory ozonu doskonale sprawdzą się w przypadku zalania lub spalenia części mieszkania w wyniku powodzi lub pożaru. Działanie ozonatora powoduje likwidację nieprzyjemnego zapachu, eliminuje wilgoć, usuwa szkody po zalaniu, a także odkaża wodę.
Zabieg ozonowania ma więc szerokie zastosowania. Warto pomyśleć nad dezynfekcją zwłaszcza wnętrz naszego mieszkania, dzięki któremu na stale wyeliminujemy nieprzyjemne zapachy i zminimalizujemy ryzyko namnażania się drobnoustrojów.  Ponadto, jeśli w naszym mieszkaniu lub samochodzie znajduje się klimatyzacja, należy ją systematycznie oczyszczać. Tutaj także skutecznie wykona to generator ozonu.

Ozonowanie jako bezpieczna metoda
Proces ozonowania gwarantuje wysoką i potwierdzoną skuteczność, a przy tym jest całkowicie bezpieczny dla człowieka. Jednak warto zawsze wybierać profesjonalne generatory ozonu, które oferują firmy (np. firma Trioxygen) oraz doradzić się specjalistów w jaki sposób należy przygotować i zabezpieczyć pomieszczenie w celu wykonania zabiegu.
Chociaż ozonowanie znane jest nie od dziś, to jednak wciąż wiele osób nie wie, jak wiele zastosowań mają ozonatory i jak trwale usuwają nieprzyjemne zapachy. Dezynfekcja za pomocą ozonatora to metoda ekologiczna i zalecana w celu podniesienia jakości powietrza i oczyszczenia go z nagromadzonych bakterii i alergenów. Warto pamiętać, że ozonowanie pomieszczeń czy klimatyzacji przyczyniają się do znacznego zmniejszenia ryzyka wystąpień różnych infekcji, np. dróg oddechowych. Zwłaszcza  w trosce o nasze dzieci powinniśmy wykonać zabieg ozonowania. Oczyszczone powietrze przyczyni się to do lepszego samopoczucia oraz zwiększy komfort naszej pracy.

Źródło: Trioxygen
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl