Dziś jest środa, 8 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1801 +0.2% 1EUR 4.5362 +0.04% 1GBP 5.1434 -0.01%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
22 luty 2019.

Nowy sposób na sterowanie armaturą regulacyjną w systemach Przemysłu 4.0

Wprowadzanie w zakładach przemysłowych rozwiązań zgodnych z koncepcją Przemysłu 4.0 wymusza na projektantach stosowanie rozwiązań technicznych zapewniających efektywny przepływ informacji i pozwalających na integrację z Internetem.

Podstawowymi standardem komunikacyjnym, który jest wykorzystywany w tego typu instalacjach jest Ethernet lub w przypadku braku możliwości położenia okablowania sieciowego - WiFi. Niestety w dostępnych do tej pory na rynku pozycjonerach standardy te nie były obsługiwane. Powodowało to konieczność stosowania urządzeń pośredniczących, co podnosiło koszty całego systemu. Teraz wreszcie można tego uniknąć. Wystarczy wykorzystać pozycjoner PZ 5000 firmy ZETKAMA. To pierwszy na rynku sterownik armatury regulacyjnej, który został zaprojektowany z uwzględnieniem nowoczesnych wymagań i posiadającym interfejsy komunikacyjne zapewniające łatwość integracji z siecią Internet.

PZ 5000 to nowoczesny, w pełni konfigurowalny mikroprocesorowy pozycjoner o rozbudowanych funkcjach komunikacyjnych, autokalibracji i diagnostyki. Przeznaczony jest do montażu na siłownikach pneumatycznych wykorzystywanych do sterowania zaworami regulacyjnymi. Aby zapewnić jego niezawodność, został wyposażony w magnetyczny, bezkontaktowy czujnik pozycji zaworu oraz piezoelektryczne zawory pneumatyczne do sterowania siłownikiem. Zapewniają one minimalne zużycie energii oraz powietrza, co w istotny sposób wpływa na obniżenie kosztów eksploatacji. Aby jego obsługa była jeszcze wygodniejsza, został wyposażony w ekran dotykowy oraz wielojęzykowe menu. Pozwala to na wygodną i szybką konfigurację pozycjonera oraz zapewnia czytelne wyświetlanie wybranych informacji w formie graficznej lub tekstowej.

Dostępne porty komunikacyjne RS485, Ethernet, WiFi oraz protokoły Modbus, Modbus/TCP i Profibus umożliwiają komunikację pozycjonera ze standardowymi sterownikami przemysłowymi, komputerami przemysłowymi, a także wymianę danych z systemami sterowania nadrzędnego SCADA oraz łatwą integrację z Internetem. Natomiast dodatkowe wejścia i wyjścia analogowe oraz binarne zapewniają kompatybilność z istniejącymi systemami nie wykorzystującymi sieci komunikacyjnych. Pozwalają także na wykorzystywanie pozycjonera jako zdalny moduł wejść-wyjść.

Z kolei wbudowany serwer HTTP pozwala na obsługę pozycjonera poprzez dowolną przeglądarkę internetową pracującą na komputerze PC lub urządzeniu mobilnym. Funkcja rejestratora pozwala na zapis wybranych sygnałów i alarmów do wewnętrznej pamięci flash. Odczyt danych możliwy jest z wykorzystaniem wbudowanego serwera FTP lub poprzez zapis do pamięci zewnętrznej podłączanej do portu USB.

Zastosowanie modułu WiFi pozwala na zdalny odczyt i sterowanie pozycjonerem z dowolnego urządzenia posiadającego zaimplementowany ten typ komunikacji, np. komputer przenośny, tablet, telefon komórkowy.  Moduł ten pozwala także na instalację pozycjonera w miejscach, gdzie nie jest możliwe położenie przewodów komunikacyjnych, m.in. dzięki wykorzystaniu WiFi i połączenia internetowego.

Źródło: Mat. Prasowy pointb.pl
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl