Dziś jest poniedziałek, 21 październik 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8503 -0.35% 1EUR 4.2844 -0.01% 1GBP 4.9671 +0.43%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Siemensa buduje fabrykę dla Przemysłu 4.0 w Polsce
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
23 październik 2019
LUMENexpo Targi Techniki Świetlnej  
więcej
29 październik 2019
73. edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu  
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
27 grudzień 2005.

3.generacja sterowników kompaktowych Mitsubishi Electric

3.generacja sterowników kompaktowych Mitsubishi Electric

Mitsubishi Electric wprowadza na rynek nową serię sterowników kompaktowych
Jest to 3. generacja bardzo cenionej przez użytkowników rodziny sterowników kompaktowych serii FX.
Nowa seria została stworzona od podstaw wg międzynarodowych standardów. Zawiera unikalny system "adapter bus" i jest w pełni kompatybilna z istniejącą serią MELSEC FX. Seria FX3U zastąpi znaną od prawie 7 lat serię FX2N.

FX3U jest najnowszym osiągnięciem Mitsubishi Electric w dziedzinie sterowników kompaktowych. Poprzednie modele w ciągu 25 lat zastosowano na całym świecie w ponad 6 milionach aplikacji.
Zwiększona pamięć programu, dodatkowa magistrala "adapter bus" do podłączenia modułów rozszerzających, zmniejszony czas wykonania instrukcji, szybsza wymiana danych z urządzeniami zewnętrznymi i dodatkowy port USB, to najważniejsze różnice pomiędzy odchodzącą serią FX2N, a wprowadzaną FX3U. W ciągu ponad 25 lat rodzina sterowników kompaktowych MELSEC FX stała się na całym świecie niekwestionowanym liderem w przemyśle maszynowym. Teraz, dzięki znaczącej ewolucji, seria ta wkracza również w obszar zarezerwowany dla sterowników modułowych.
Istotnie poprawione parametry, szeroka gama rozszerzeń, specjalnych modułów funkcyjnych oraz sieciowych sprawiają, że FX3U jest wszechstronną i ekonomiczną platformą do zastosowań w automatyce przemysłowej ? zarówno w sektorze inżynierii mechanicznej, jak i w zakresie rozwiązań uniwersalnych we wszystkich rodzajach przemysłu.

Funkcjonalność
- Dodatkowa magistrala "adapter bus"
Seria FX3U została wyposażona w drugą magistralę - "adapter bus". Z lewej strony jednostek centralnych można dołączyć aż dziesięć dodatkowych modułów: 4 analogowe, 2 licznikowe, 2 moduły z wyjściami impulsowymi oraz 2 moduły interfejsów (RS 232 lub RS 485). Nowe moduły, stworzone specjalnie dla FX3U, zostały znacznie zminiaturyzowane dzięki zastosowaniu najnowszej techniki mikroprocesorowej.

Silne strony systemu
- Szeroki zakres parametrów
W serii FX3U na szczególną uwagę zasługuje duża pamięć, bardzo szybkie wykonywanie instrukcji, powiększony zbiór instrukcji użytkowych oraz udoskonalone funkcje i moduły, w szczególności do zadań pozycjonowania.
Zintegrowana, bateryjnie zasilana pamięć, ma pojemność pozwalającą na pomieszczenie do 64 000 kroków programu. Jest to ilość wystarczająca nawet dla złożonych programów sterujących.
Zmniejszony do 0.065 mikrosekundy czas wykonania instrukcji logicznej sprawia, że FX3U jest obecnie jednym z najszybszych sterowników kompaktowych.
Wzrost prędkości jest bardziej wymowny w przypadku przetwarzania sygnałów analogowych; FX3U przetwarza instrukcje podstawowe i użytkowe cztery i pół razy szybciej niż wiodący model poprzedniej serii. Ponad 70 nowych instrukcji znacznie ułatwia zadanie programiście, a ogólna liczba 209 instrukcji pozwala na łatwe i szybkie oprogramowanie nawet złożonych procesów sterowania.
Podobnie jak wszystkie kompaktowe i modułowe sterowniki Mitsubishi Electric, nowy FX3U jest programowany zgodnie z normą europejską IEC 61131-3 w pakiecie GX IEC Developer (bloki funkcyjne - FB, język drabinkowy - LD, lista instrukcji - IL, tekst strukturalny - ST, graf sekwencji - SFC), bądź w dobrze znanym GX Developer (LD, IL lub SFC).

 MPL Technology Sp. z o.o.

Całą treść artykułu znajdą  Państwo w grudniowym numerze Napędów i Sterowania. Zachęcamy do lektury.

Źródło: Napędy i Sterowanie
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl