Dziś jest piątek, 18 październik 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8503 -0.35% 1EUR 4.2844 -0.01% 1GBP 4.9671 +0.43%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
23 październik 2019
LUMENexpo Targi Techniki Świetlnej  
więcej
29 październik 2019
73. edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu  
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
3 czerwiec 2019.

Chłodzenie szaf sterowniczych - gorący temat

W obliczu wzrastających globalnych problemów klimatycznych i podwyższanie się temperatury przemysł musi zmagac się z problemem przegrzewania się osprzętu w szafach sterowniczych. 

Wraz ze wzrostem temperatury pracy rośnie awaryjność i zmniejsza się trwałość układów elektroenergetycznych oraz elementów półprzewodnikowych. Wysoka temperatura w szafie z aparaturą elektryczną powoduje zakłócenia w pracy urządzeń, ich przyspieszone starzenie oraz zwiększa ryzyko wystąpienia awarii. Każda awaria to zatrzymanie pracy urządzeń lub całych linii produkcyjnych i olbrzymie straty ekonomiczne.

Ciągłe pomiejszanie rozmiarów szaf sterowniczych oraz rozdzielnic sprawia, że ich wewnętrzny układ przypomina idealnie zaprojektowany i dopasowany mechanizm. Jednak takie rozwiązania jednocześnie rodzią problemy z nagromadzeniem ciepła i potrzebę jego odprowadzania. W tym przypadku idealnie sprawdzą się klimatyzatory przemysłowe.

Klimatyzatory przemysłowe

Przy pomocy klimatyzatorów temperatura wewnętrzna w szafach sterowniczych jest utrzymywana w określonych granicach. Klimatyzatory zamieniają szafy sterownicze i rozdzielnie szafowe w urządzenia podobne do domowych lodówek.

Klimatyzatory pozwalają na obniżenie temperatury w szafach poniżej temperatury panującej w otoczeniu. Każdy typ klimatyzatora jest standardowo wyposażony w zaawansowany termostat elektroniczny z rozbudowanymi funkcjami ustawiania warunków pracy oraz alarmów. Szafy z klimatyzatorami są szczelne i następuje odcięcie dopływu powietrza do środka szaf. Dzięki temu elementy w szafach pracują w atmosferze bezpyłowej.

Możliwa jest praca klimatyzatorów w bardzo trudnych warunkach panujących w otoczeniu, przy dużym zapyleniu, wysokiej wilgotności powietrza oraz atmosferze mgły olejowej.

Na rynku można znaleźć wiele rodzaji klimatyzatorów, które między innymi są zabezpieczone przed pyłami i dodatkowo posiadają łatwo wymienne filtry powietrza. Szeroka gama klimatyzatorów o mocach chłodzenia w zakresie od 300W do 9400W to świetna oferta, w której każdy znajdzieć odpowiednie rozwiązanie dla siebie.

Sposób montowania klimatyzatorów.

Na rynku mozna znaleźć limatyzatory, które montuje się na drzwiach, ścianach bocznych lub tylnej. Są również klimatyzatory przystosowane do instalacji na dachach szaf.

Dla klimatyzatorów dachowych, możliwe moce chłodzenia zaczynają się od 410W do 3850W.

Decydując, który klimatyzator będzie najlepszy, ważne jest aby wziąć pod uwagę zarówno wymaganą wydajność chłodniczą, jak i określone wymagania środowiskowe.

O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl