Dziś jest poniedziałek, 6 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
8 sierpień 2019.

IoT - inteligentny biznes dla zrównoważonego rozwoju.

Internet rzeczy (również Internet przedmiotów, ang. Internet of Things - IoT) jest koncepcją, wedle której jednoznacznie identyfikowalne przedmioty mogą pośrednio albo bezpośrednio gromadzić, przetwarzać lub wymieniać dane za pośrednictwem instalacji elektrycznej inteligentnej KNX lub sieci komputerowej. Do tego typu przedmiotów zaliczają się między innymi urządzenia gospodarstwa domowego, artykuły oświetleniowe i grzewcze oraz urządzenia noszone (wearables).

Georgia Tech tłumaczy, dlaczego IoT to inteligentny biznes dla zrównoważonego rozwoju.

Czym jest IoT?

IoT - jest to szeroka gama urządzeń inteligentnych, dzięki której coraz częściej widzimy, że jest możliwość postrzegania podstawowej przestrzeni składnika korporacyjnej i społecznej transformacji cyfrowej. Zrównoważony i trwały rozwój, który spełnia potrzeby współczesności bez narażania zdolności przyszłych pokoleń do zaspokajania potrzeb własnych - raport ONZ Brundtlanda - obecnie jest postrzegany przez przedsiębiorstwa jako krytyczny.

Co miało wpływ na powstanie IoT?

Wpływ na powstanie IoT miała świadomość, że szybsze linie nie produkują więcej produktów. Korzystając z technologii Internet of Things (IoT), odnotowano 10-procentowy wzrost wydajności bez konieczności dodawania nowej infrastruktury lub zwiększenia mocy.

Kiedy podzielono się informacją na temat IoT?

Robert Schmid, główny technolog IoT w Deloitte, podzielił się tym prawdziwym rozwiązaniem biznesowym z innymi podczas międzynarodowej konferencji Centrum Rozwoju i Zastosowania Technologii Internetu Rzeczy w Georgia Institute of Technology (CDAIT) na temat Internetu przedmiotów (IoT) oraz zrównoważonym rozwoju, który odbył się 18 lipca 2019 roku w Georgia Tech Research Institute w Atlancie.

Konferencja miała na celu zbadanie niektórych z kluczowych obietnic i wyzwań związanych z zastosowaniem technologii IoT w budowaniu świata zrównoważonego. Odnosiła się również do aspektów Internetu przedmiotów oraz sposobu wykorzystania tej technologii w wielu gałęziach przemysłu, od energii po transport, usługi finansowe do opieki zdrowotnej i środowisko do inteligentnych miast.

Co przyniesie IoT?

Według Światowego Forum Ekonomicznego IoT może stać się zamiennikiem gry dla zrównoważonego rozwoju ze względu na swoją technologię. IoT polega na mierzeniu i zdalnym kontrolowaniu rzeczy, które wcześniej nie były połączone, docierając do ludzi i przedmiotów, do których technologia nie mogła wcześniej dotrzeć, a tym samym wspiera elementy zrównoważonego rozwoju.

Źródło: Georgia Tech
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl