Dziś jest niedziela, 20 październik 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8503 -0.35% 1EUR 4.2844 -0.01% 1GBP 4.9671 +0.43%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
23 październik 2019
LUMENexpo Targi Techniki Świetlnej  
więcej
29 październik 2019
73. edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu  
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
2 wrzesień 2019.

Toyota i PFN rozpoczną wspólny rozwój usługi Service Robot

Toyota Motor Corporation i Preferred Networks, INC. (PFN) zgodziły się na wspólne badania i rozwój na platformie robotyki Toyota  Human Support Robot (HSR). Obie firmy dążą do opracowania robotów serwisowych, które zaspokoją potrzeby rynku przy najbliższej okazji.

Ekspansja robotów

W ostatnich latach zakres działalności robotów rozszerzył się z zastosowań przemysłowych na opiekę medyczną i logistykę. Pozostaje jednak wiele problemów technologicznych w dziedzinie robotów usługowych, które muszą zintegrować się z życiem jednostki, podejmować decyzje i odpowiednio reagować na różne sytuacje.

Najnowsze technologie

Łącząc odpowiednie technologie i know-how, Toyota i PFN zamierzają opracować roboty usługowe zdolne do uczenia się w typowych warunkach życia i wykonywania różnorodnych zadań.
W szczególności Toyota najpierw pożyczy PFN kilkadziesiąt HSR; w ciągu następnych trzech lat obie firmy będą współpracować w dziedzinie badań i rozwoju. Toyota i PFN udostępnią odpowiednie informacje i technologie rozwojowe, w tym istniejącą własność intelektualną. Obie firmy będą mogły również swobodnie korzystać z wyników swoich wspólnych badań, jeśli uznają to za stosowne. W ten sposób Toyota i PFN starają się przyspieszyć rozwój mający na celu praktyczną realizację robotów serwisowych.

Nobuhiko Koga, dyrektor generalny Froniter Research Center Toyoty, skomentował: "Od około 2004 roku Toyota angażuje się w rozwój robotów partnerskich, które wspierają zarówno osoby niepełnosprawne, jak i osoby starsze, w oparciu o koncepcję współistnienia z ludźmi i pomocy im w ich codzienne życie. W 2012 roku opracowaliśmy HSR, która ma podstawową platformę robotyki do wspierania niezależnego życia. Do tej pory HSR był wykorzystywany w badaniach i rozwoju w 49 organizacjach w 13 krajach, w tym w Japonii, i był wysoko oceniany jako platforma robotyki. Idąc dalej w kierunku naszego celu, jaki jest opracowanie robotów serwisowych, której lepiej zaspokoją potrzeby naszych klientów, jesteśmy podekscytowani perspektywą współpracy w zakresie badań i rozwoju z PFN, który oferuje światowej klasy technologie wywiadowcze."

Toru Nishikawa, prezes i dyrektor generalny PFN, powiedział: "Od czasu naszego założenia w 2014 roku w PFN korzystaliśmy z głębokiego uczenia się, aby opracować inteligentny sprzęt do samochodów i robotów przemysłowych. Podczas CEATEC Japan 2018 zademonstrowaliśmy robota zdolnego do czyszczenia pokoju w pełni zautomatyzowany; zastosowaliśmy technologie głębokiego uczenia się, aby stworzyć HSR, który mógłby podnosić i odkładać niezidentyfikowane obiekty, opracowywać własne plany operacyjne i reagować na ludzkie instrukcje. HSR to wyjątkowa platforma robotyczna. Angażująca się we wspólne badanie i rozwój z Toyotą, która stworzyła HSR, mamy nadzieję przyspieszyć rozwój funkcji niezbędnych do pracy robotów w środowisku życia człowieka. Naszym celem jest realizacja praktycznej implementacji robotów serwisowych po raz pierwszy na świecie".

W przyszłości Toyota i PFN będą pracować nad wspólnym rozwojem robotów serwisowych, które mają inteligencję odpowiadającą na różne potrzeby, dzięki czemu możemy przyczynić się do poprawy jakości życia większej liczby osób.

Źródło: industry40today.com
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl