Dziś jest wtorek, 7 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1717 -1.28% 1EUR 4.5342 -0.59% 1GBP 5.1437 -1.14%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
2 wrzesień 2019.

Toyota i PFN rozpoczną wspólny rozwój usługi Service Robot

Toyota Motor Corporation i Preferred Networks, INC. (PFN) zgodziły się na wspólne badania i rozwój na platformie robotyki Toyota  Human Support Robot (HSR). Obie firmy dążą do opracowania robotów serwisowych, które zaspokoją potrzeby rynku przy najbliższej okazji.

Ekspansja robotów

W ostatnich latach zakres działalności robotów rozszerzył się z zastosowań przemysłowych na opiekę medyczną i logistykę. Pozostaje jednak wiele problemów technologicznych w dziedzinie robotów usługowych, które muszą zintegrować się z życiem jednostki, podejmować decyzje i odpowiednio reagować na różne sytuacje.

Najnowsze technologie

Łącząc odpowiednie technologie i know-how, Toyota i PFN zamierzają opracować roboty usługowe zdolne do uczenia się w typowych warunkach życia i wykonywania różnorodnych zadań.
W szczególności Toyota najpierw pożyczy PFN kilkadziesiąt HSR; w ciągu następnych trzech lat obie firmy będą współpracować w dziedzinie badań i rozwoju. Toyota i PFN udostępnią odpowiednie informacje i technologie rozwojowe, w tym istniejącą własność intelektualną. Obie firmy będą mogły również swobodnie korzystać z wyników swoich wspólnych badań, jeśli uznają to za stosowne. W ten sposób Toyota i PFN starają się przyspieszyć rozwój mający na celu praktyczną realizację robotów serwisowych.

Nobuhiko Koga, dyrektor generalny Froniter Research Center Toyoty, skomentował: "Od około 2004 roku Toyota angażuje się w rozwój robotów partnerskich, które wspierają zarówno osoby niepełnosprawne, jak i osoby starsze, w oparciu o koncepcję współistnienia z ludźmi i pomocy im w ich codzienne życie. W 2012 roku opracowaliśmy HSR, która ma podstawową platformę robotyki do wspierania niezależnego życia. Do tej pory HSR był wykorzystywany w badaniach i rozwoju w 49 organizacjach w 13 krajach, w tym w Japonii, i był wysoko oceniany jako platforma robotyki. Idąc dalej w kierunku naszego celu, jaki jest opracowanie robotów serwisowych, której lepiej zaspokoją potrzeby naszych klientów, jesteśmy podekscytowani perspektywą współpracy w zakresie badań i rozwoju z PFN, który oferuje światowej klasy technologie wywiadowcze."

Toru Nishikawa, prezes i dyrektor generalny PFN, powiedział: "Od czasu naszego założenia w 2014 roku w PFN korzystaliśmy z głębokiego uczenia się, aby opracować inteligentny sprzęt do samochodów i robotów przemysłowych. Podczas CEATEC Japan 2018 zademonstrowaliśmy robota zdolnego do czyszczenia pokoju w pełni zautomatyzowany; zastosowaliśmy technologie głębokiego uczenia się, aby stworzyć HSR, który mógłby podnosić i odkładać niezidentyfikowane obiekty, opracowywać własne plany operacyjne i reagować na ludzkie instrukcje. HSR to wyjątkowa platforma robotyczna. Angażująca się we wspólne badanie i rozwój z Toyotą, która stworzyła HSR, mamy nadzieję przyspieszyć rozwój funkcji niezbędnych do pracy robotów w środowisku życia człowieka. Naszym celem jest realizacja praktycznej implementacji robotów serwisowych po raz pierwszy na świecie".

W przyszłości Toyota i PFN będą pracować nad wspólnym rozwojem robotów serwisowych, które mają inteligencję odpowiadającą na różne potrzeby, dzięki czemu możemy przyczynić się do poprawy jakości życia większej liczby osób.

Źródło: industry40today.com
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl