Dziś jest poniedziałek, 1 czerwiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.968 -0.88% 1EUR 4.4202 -0.68% 1GBP 4.9223 +0.02%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
16 czerwiec 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 79 
więcej
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
22 październik 2019.

Eesti Energia szuka pomysłów w obszarze inteligentnych rozwiązań energetycznych

Grupa Eesti Energia już po raz drugi organizuje konkurs Enefit Idea Hub - The Pitch. Inicjatywa ma inspirować m.in. studentów, badaczy, start-upy oraz partnerów Grupy do poszukiwania innowacyjnych pomysłów, mających szansę wprowadzić tradycyjną gospodarkę energetyczną w nową erę inteligentnych rozwiązań. Pula nagród w konkursie wynosi 30 tys. euro, a zgłoszenia można składać jeszcze do końca miesiąca.

Nowe technologie i rozwiązania cyfrowe zmieniają świat wokół nas. Wirtualne elektrownie, inteligentne domy, biura i przemysł, panele słoneczne w domach i elektromobilność ? to tylko kilka przykładów innowacji w obszarze energetyki. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych pomysłów na nowe inteligentne usługi, przyjazne dla środowiska i użytkowników, oraz wspierające je rozwiązania techniczne.

W pierwszej edycji konkursu, przeprowadzonej w 2018 roku, nadesłano 100 pomysłów z Estonii, Łotwy, Litwy, Finlandii i Polski. Obecnie trwają prace nad wdrożeniem zeszłorocznego zwycięskiego projektu, czyli platformy subskrypcyjnej dla klientów największego operatora sieci elektroenergetycznej w Estonii - firmy Elektrilevi. Jednocześnie rozwijane są też usługi z zakresu elektromobilności - kolejnego obszaru, którego dotyczyły pomysły zgłoszone w poprzedniej edycji, takie jak wielostanowiskowe rozwiązanie do ładowania pojazdów elektrycznych, idealnie dla budynków wielorodzinnych.

Grupa Eesti Energia nieustannie poszukuje nowych, innowacyjnych i kompleksowych rozwiązań wychodzących naprzeciw wyzwaniom, przed którymi staje współczesne społeczeństwo, w coraz większym stopniu uzależnione od energii elektrycznej.

- W przyszłości w branży energetycznej konsument będzie odgrywał coraz większą rolę w kształtowaniu cen energii i zapewnianiu bezpieczeństwa dostaw. Przyczyni się do tego wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych i jej magazynowanie, a także inteligentne rozwiązania technologiczne wspierające m.in. łatwy w obsłudze sprzęt gospodarstwa domowego - powiedział Hando Sutter. - Naszym celem jest stałe dostarczanie klientom innowacyjnych produktów i usług wykorzystujących technologie, pomagające obniżyć koszty energii. W konkursie Enefit Idea Hub - The Pitch szukamy pomysłów i rozwiązań, które pomogą nam robić to jeszcze lepiej - dodał.

Eesti Energia zachęca do udziału w konkursie start-upy, badaczy, studentów, swoich partnerów, a także ich klientów. Mogą zgłaszać się osoby nie tylko z Estonii, ale też z innych rynków, na których operuje Grupa, a więc z Finlandii, Szwecji, Łotwy, Litwy i Polski.

Termin zgłaszania pomysłów upływa 31 października. Półfinaliści zostaną ogłoszeni 28 listopada, a zwycięzcę poznamy 21 stycznia 2020 r. Regulamin oraz informacje o konkursie znajdują się na stronie - https://ideahub.enefit.com/.

Źródło: Mat. prasowy Grayling Poland
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl