Dziś jest poniedziałek, 18 listopad 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8848 -0.42% 1EUR 4.2807 -0.25% 1GBP 5.0014 -0.23%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
19 listopad 2019
Targi Energetycznych ENERGETICS 
więcej
28 listopad 2019
74 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
22 październik 2019.

Eesti Energia szuka pomysłów w obszarze inteligentnych rozwiązań energetycznych

Grupa Eesti Energia już po raz drugi organizuje konkurs Enefit Idea Hub - The Pitch. Inicjatywa ma inspirować m.in. studentów, badaczy, start-upy oraz partnerów Grupy do poszukiwania innowacyjnych pomysłów, mających szansę wprowadzić tradycyjną gospodarkę energetyczną w nową erę inteligentnych rozwiązań. Pula nagród w konkursie wynosi 30 tys. euro, a zgłoszenia można składać jeszcze do końca miesiąca.

Nowe technologie i rozwiązania cyfrowe zmieniają świat wokół nas. Wirtualne elektrownie, inteligentne domy, biura i przemysł, panele słoneczne w domach i elektromobilność ? to tylko kilka przykładów innowacji w obszarze energetyki. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych pomysłów na nowe inteligentne usługi, przyjazne dla środowiska i użytkowników, oraz wspierające je rozwiązania techniczne.

W pierwszej edycji konkursu, przeprowadzonej w 2018 roku, nadesłano 100 pomysłów z Estonii, Łotwy, Litwy, Finlandii i Polski. Obecnie trwają prace nad wdrożeniem zeszłorocznego zwycięskiego projektu, czyli platformy subskrypcyjnej dla klientów największego operatora sieci elektroenergetycznej w Estonii - firmy Elektrilevi. Jednocześnie rozwijane są też usługi z zakresu elektromobilności - kolejnego obszaru, którego dotyczyły pomysły zgłoszone w poprzedniej edycji, takie jak wielostanowiskowe rozwiązanie do ładowania pojazdów elektrycznych, idealnie dla budynków wielorodzinnych.

Grupa Eesti Energia nieustannie poszukuje nowych, innowacyjnych i kompleksowych rozwiązań wychodzących naprzeciw wyzwaniom, przed którymi staje współczesne społeczeństwo, w coraz większym stopniu uzależnione od energii elektrycznej.

- W przyszłości w branży energetycznej konsument będzie odgrywał coraz większą rolę w kształtowaniu cen energii i zapewnianiu bezpieczeństwa dostaw. Przyczyni się do tego wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych i jej magazynowanie, a także inteligentne rozwiązania technologiczne wspierające m.in. łatwy w obsłudze sprzęt gospodarstwa domowego - powiedział Hando Sutter. - Naszym celem jest stałe dostarczanie klientom innowacyjnych produktów i usług wykorzystujących technologie, pomagające obniżyć koszty energii. W konkursie Enefit Idea Hub - The Pitch szukamy pomysłów i rozwiązań, które pomogą nam robić to jeszcze lepiej - dodał.

Eesti Energia zachęca do udziału w konkursie start-upy, badaczy, studentów, swoich partnerów, a także ich klientów. Mogą zgłaszać się osoby nie tylko z Estonii, ale też z innych rynków, na których operuje Grupa, a więc z Finlandii, Szwecji, Łotwy, Litwy i Polski.

Termin zgłaszania pomysłów upływa 31 października. Półfinaliści zostaną ogłoszeni 28 listopada, a zwycięzcę poznamy 21 stycznia 2020 r. Regulamin oraz informacje o konkursie znajdują się na stronie - https://ideahub.enefit.com/.

Źródło: Mat. prasowy Grayling Poland
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl