Dziś jest czwartek, 23 styczeń 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8308 +0.28% 1EUR 4.2463 +0.22% 1GBP 5.0312 +0.84%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
20 styczeń 2020
Programowanie sterowników PLC Siemens SIMATIC S7-300 - poziom podstawowy 
więcej
13 luty 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 76 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
4 listopad 2019.

Omron wprowadza kompaktowy napęd Q2V do rodziny falowników Q2

Nowy kompaktowy napęd Q2V firmy Omron łączy w sobie łatwość instalacji oraz wielofunkcyjność z wysokowydajnym sterowaniem niemal każdym rodzajem silnika prądu przemiennego, a jednocześnie zmniejsza potrzebę konserwacji.

Q2V zapewnia bezobciążeniowe sterowanie silnikiem za pomocą jednego napędu dla dowolnego typu silnika ? od indukcyjnych (IM), przez silniki z magnesami stałymi (PM), aż po synchroniczne silniki reluktancyjne (SynRM). Falowniki służą do regulacji częstotliwości zasilania silników AC (prądu przemiennego) w celu regulacji prędkości obrotowej oraz przyspieszenia w pompach, wentylatorach i innych maszynach przemysłowych. Modele Q2V są niezwykle łatwe w montażu, a ich solidna konstrukcja sprawia, że nie wymagają konserwacji przez okres co najmniej 10 lat.

Łatwy montaż i konfiguracja

Falownik Q2V został zaprojektowany z myślą o wygodnym wdrażaniu do eksploatacji: wszystkie wejścia i wyjścia są wyposażone w zaciski bezśrubowe, posiada wbudowany filtr EMC (zgodność elektromagnetyczna) oraz jest wyposażony w funkcję STO (bezpieczne wyłączenie momentu napędowego), a także tranzystor hamowania. Szybszy montaż okablowania pozwala na skrócenie czasu podłączenia a inteligentna konfiguracja aplikacji prowadzi użytkowników przez proces ustawiania parametrów.

Uniwersalność zastosowań

Oprócz obsługi różnych typów silników prądu przemiennego falowniki Q2V mają podwójną wartość znamionową, w tym wersje Heavy Duty i Normal Duty. Zapewnia to uniwersalność zastosowań, a przez to możliwość wykorzystania tego samego modelu falownika do napędzania silników o różnych parametrach znamionowych w zależności od charakterystyki obciążenia. W celu zwiększenia wszechstronności użytkownicy mogą dostosować napęd do swoich wymagań za pomocą kreatorów aplikacji, a inteligentna konfiguracja prowadzi ich przez proces ustawiania parametrów. Narzędzia do projektowania graficznego umożliwiają użytkownikom opracowywanie własnych programów i zachowywanie informacji know-how w organizacji.

Ograniczenie przestojów maszyn

Falowniki Q2V są chronione przed kurzem i wilgocią i mogą pracować w temperaturach do 50°C przez 10 lat bez konieczności konserwacji. Gromadzenie danych na poziomie urządzenia umożliwia użytkownikom zapobieganie potencjalnym awariom i unikania nieplanowanych przestojów. Falowniki Q2V mogą śledzić i zapisywać dane na lokalnej karcie SD lub dostarczać je do systemów IT za pośrednictwem sterowników NX/NJ firmy Omron.

Zwiększanie energooszczędności

Producenci muszą zapewniać energooszczędność wszystkich komponentów w swoich procesach. Dzięki specjalnym metodom sterowania silnikiem, jak na przykład zastosowanie metody sterowania wektorem EZ do pomp i wentylatorów, falownik Q2V może napędzać wydajne silniki w najbardziej efektywny sposób. Zaawansowane algorytmy sterowania silnikami zwiększają wydajność nawet o 6% w przypadku silników asynchronicznych i do 2% w przypadku silników z magnesami stałymi, w porównaniu z napędami konwencjonalnymi. Model Q2V jest wyposażony w dodatkowe funkcje zapewniające oszczędność energii w zastosowaniach z obciążeniami o zmiennej lub zmniejszonej charakterystyce momentu obrotowego. Funkcje te pozwalają na automatyczną optymalizację energooszczędności, czyli nawet o 50% mniejsze zużycie energii.

"Zainstalowanie przeszło 10 milionów falowników na świecie zapewniło firmie Omron udokumentowane doświadczenie w tej dziedzinie. Dzięki nowemu falownikowi Q2V producenci, integratorzy i konstruktorzy maszyn mogą zagwarantować łatwy montaż i pracę bez zakłóceń", mówi Alberto Fuentes, kierownik ds. marketingu produktów napędowych na rynku europejskim. "Przyczynia się to do stworzenia zintegrowanego, inteligentnego i interaktywnego zakładu produkcyjnego, co ma kluczowe znaczenie dla realizacji koncepcji ?innovative-Automation? firmy Omron wraz z jej klientami".

Źródło: Mat. prasowy OMRON Corporation
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl