Dziś jest poniedziałek, 13 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
2 styczeń 2020.

XII edycja Seminarium o tematyce EX ATEX po raz kolejny zakończona sukcesem!

XII edycja Seminarium o tematyce EX  ATEX po raz kolejny zakończona sukcesem!

Organizowane Seminarium miałor 2-dniowy charakter. Zjechali się na nie uczestnicy ze wszystkich stron Polski. Pierwszego dnia Seminarium ? w czwartek odbyło się 7 prelekcji prowadzonych przez Partnerów Wortalu Branżowego Energoelektronika.pl.

Seminarium rozpoczął przedstawiciel firmy Kamery IR, który w formie praktycznych warsztatów przedstawił tematykę parametrów kamer termowizyjnych wpływających na pomiar temperatury. Uczestnicy mieli okazję pracy z kamerami termowizyjnymi. Następnie firma DACPOL opowiedziała o kilku obszarach związanych z technologią LED w strefach zagrożenia wybuchem oraz o przewodach grzejnych, złączach i peszlach przeznaczonych do stref Ex.

W dwóch blokach wykładowych tematykę związaną z oceną zagrożenia wybuchem w kontekście wymagań Dyrektywy Atex User wszystkim uczestnikom przybliżył mgr inż. poż. Paweł Obważanek z firmy Brasa. Ostatnia część seminarium obejmowała prezentację poświęconą zabezpieczeniom przeciwwybuchowym urządzeń elektrycznych za pomocą osłon typu ?e?, ?d? i ?p? przedstawioną przez prelegenta z firmy DACPOL Dominika Kowalczyka. Podczas zaplanowanych przerw cateringowych nie obyło się bez wymiany doświadczeń i zadawania szczegółowych pytań specjalistom, którzy odpowiedzieli nawet najbardziej szczegółowe zapytania.

Drugiego dnia Seminarium odbyły się warsztaty. 16-stu uczestników aktywnie  poszerzało wiedzę z zakresu metodyki szacowania spodziewanego przyrostu ciśnienia podczas wybuchu atmosfery wybuchowej. Następnie wspólnymi siłami wszyscy mieli możliwość szacowania spodziewanego przyrostu ciśnienia podczas wybuchu atmosfery wybuchowej na podstawie studium przypadku. Całe Seminarium zamknęła tematyka klasyfikacji zakładu pod względem kwalifikacji do zakładu zwiększonego ryzyka lub dużego ryzyka wystąpienia poważnej awarii przemysłowej, która okazała się tzw. wisienką na torcie warsztatów Seminarium. Każdy z uczestników miał możliwość weryfikacji posiadanych przez swojego pracodawcę dokumentów dotyczących stref EX w swoim zakładzie pracy. Weryfikację przeprowadzili specjaliści prowadzący prelekcję i warsztaty na Seminarium z firmy Brasa.

W tym dniu nie obyło się bez burzy mózgów. Wszyscy uczestnicy ze wsparciem profesjonalistów aktywnie zaangażowani byli w rozwiązywanie przypadków z życia miejsca pracy. Dodatkowo wiele osób skorzystało z indywidualnych porad specjalistów. Prelegenci wykazali się dużą wiedzą i elastycznością w wyjaśnianiu zagadnień nurtujących uczestników warsztatów. W sposób niestandardowy przekazali swoją wiedzę oraz dopasowali się do potrzeb wszystkich uczestników.

Na zakończenie uczestnicy szkolenia otrzymali certyfikaty potwierdzające wypełnienie obowiązków wskazanych w Dyrektywie 1999/92/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie minimalnych wymagań w zakresie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników narażonych na przebywanie w środowiskach potencjalnie wybuchowych oraz wskazanych w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki w sprawie minimalnych wymagań, dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy, związanych z możliwością wystąpienia w miejscu pracy atmosferze wybuchowej.

O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl