Dziś jest poniedziałek, 1 czerwiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.968 -0.88% 1EUR 4.4202 -0.68% 1GBP 4.9223 +0.02%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
16 czerwiec 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 79 
więcej
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
24 luty 2020.

76 edycja Seminarium technicznego dla Służb Utrzymania Ruchu - Lublin

13 lutego w Lublinie odbyła się 76. edycja Seminarium technicznego dla Służb Utrzymania Ruchu. Uczestnicy Seminarium wysłuchali prezentacji partnerów naszych seminariów, a także uczestniczyli w wykładzie dr. inż. Dariusza Zielińskiego ?Projektowanie oraz eksploatacja przemysłowych układów magazynowania energii?.

Słuchacze poznali najważniejsze typy ogniw elektrochemicznych oraz argumenty przekonujące o ich niezawodności. Na podstawie zdjęć urządzenia przybliżona została  wewnętrzna budowa magazynów energii. Wystąpiły również zagadnienia związane z kosztorysowaniem inwestycji.  Czy wiesz, że planując inwestycję związaną z wprowadzeniem banków energii należy zabezpieczyć budżet minimum 50% wyższy niż wycena urządzeń? Omówione zostały również tematy związane z przekształtnikami energoelektronicznymi.

Podczas seminarium zaprezentowane były rozwiązania do zastosowania na produkcji w celu zapobiegania przestojom oraz zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa pracy.

Słuchacze wysłuchali prezentacji dotyczącej roli odpowiedniego dobru oświetlenia, a także korzyści ze stosowania technologii LED. Kolejnym obszarem, w którym możemy znaleźć źródło oszczędności jest mikofiltracja oleju. Poprzez zastosowanie tego zabiegu zwiększamy klasę czystości oleju oraz czyścimy zbiornik z zalegających nieczystości (np. opiłków) dzięki czemu wydłużamy żywotność części maszyny. Dodatkowo poruszany został temat dotyczący aparatury sterowniczej i sygnalizacji niskiego napięcia.

Kolejnym ważnym zagadnieniem poruszanym podczas spotkania była rola termowizji w zakładach produkcyjnych. To dzięki niej możemy zobaczyć więcej i przyspieszyć czas reakcji na pojawiające się usterki. Będąc w temacie usterek nie można pominąć tematu, który dotyczył sposobów skutecznej zabudowy układów elektronicznych w technologii 19?.

W żadnym warsztacie nie może zabraknąć wyposażenia do naprawy usterek. Uczestnicy poznali najnowsze rozwiązania dostępne na rynku np. poręczny śrubokręt, który w swojej rękojeści ma zestaw końcówek, dzięki któremu odkręcisz połączenia znajdujące się na zakładzie.

Proces produkcji to złożony cykl, który można, usprawnić, monitorować i zwiększyć jego efektywność poprzez zastosowanie odpowiednich rozwiązań.  Słuchacze wysłuchali prelekcji dotyczącą wizualizacji procesów produkcyjnych.

Kolejna edycja Seminarium zakończona sukcesem. Bardzo nas cieszy, uczestnicy pozytywnie ocenili spotkanie. Przedstawiciel firmy DMG Sp. z o.o. podsumował, że ?Seminarium przebiegło w miłej atmosferze służącej nawiązaniu kontaktów handlowych dzięki zoptymalizowanej liczbie prezentacji i ilości przerw. Ciekawe pokazy działających urządzeń.?

Dziękujemy za uczestnictwo w 76 edycji Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu i zapraszamy na nasze kolejne wydarzenia organizowane.

O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl