Dziś jest poniedziałek, 6 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2396 +1.14% 1EUR 4.5792 +0.05% 1GBP 5.2164 +0.17%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
12 styczeń 2006.

Testery przemysłowe i laboratoryjne

Testery przemysłowe i laboratoryjne

Poszukując specyficznych rozwiązań dotyczących testowania możemy się natknąć na ofertę firmy Dacpol Service, która oprócz licznych usług serwisowych zawiera również rozwiązania dopasowywane indywidualnie do potrzeb klienta w tym konstrukcję testerów przemysłowych i laboratoryjnych.

Z szerokiej oferty tego typu urządzeń wybraliśmy sześć, które wzbudziły nasze zainteresowanie i które spróbujemy Państwu w skrócie przedstawić.

Tester wyłączników instalacyjnych i silnikowych

Tester przeznaczony jest dla producentów wyłączników instalacyjnych i silnikowych jak również dla laboratoriów certyfikujących aparaty. Umożliwia wykonywanie badań pełnych wyzwalaczy termicznych wyłączników w zakresie prądów znamionowych od 0,1A do 125A. Mierzony jest czas pracy aparatu przy przepływie prądu sinusoidalnego. Jednocześnie można badać do 10 sztuk aparatów (maks. 40 torów prądowych). Precyzyjne elektroniczne źródło prądu sinusoidalnego, komora termiczna i automatyczna rejestracja wyników gwarantują powtarzalność warunków badania aparatów. Programowane parametry pracy testera zapewniają możliwość badania różnych typów aparatów według indywidualnych wymagań Użytkownika. Tester przystosowany jest do pracy w warunkach przemysłowych.

Tester bezpieczników samochodowych

Tester przeznaczony jest dla laboratoriów certyfikujących bezpieczniki samochodowe i może być przydatny dla ich producentów. Umożliwia jednoczesne badanie parametrów elektrycznych 3 sztuk bezpieczników o prądach znamionowych od 1A do 250A. Badania obejmują:
sprawdzenie obciążalności prądowej, pomiar prądu upływu, pomiar spadku napięcia przewodzenia i sprawdzenie odporności na prąd cykliczny. Programowane warunki wykonywania próby i szeroki zakres regulacji parametrów, automatyczna rejestracja wyników,  oraz pięć rodzajów gniazd pomiarowych umożliwiają badanie bezpieczników różnych producentów na zgodność z normami ISO 8820, ISO 8823-1,2,3.


Testery warystorów

Testery o przeznaczeniu typowo przemysłowym. Umożliwiają sprawdzenie parametrów warystorów w procesie produkcji i dokonanie ich selekcji.
Tester umożliwia precyzyjne określenie "kolana" charakterystyki prądowo-napięciowej warystorów. Programowane warunki pracy testera z automatycznym odczytem i rejestracją wyników umożliwiają wykorzystanie go do badania warystorów nisko-, średnio- i wysokonapięciowych.


Testery warystorów

Tester umożliwia pomiar "napięcia referencyjnego" warystorów. Mierzona jest składowa czynna prądu upływu wymuszonego napięciem sinusoidalnym. Programowane warunki pracy, automatyczny odczyt wyników i ich ocena oraz rejestracja a także współpraca z robotem i z nadrzędnym komputerem umożliwiają zastosowanie go na automatycznej linii pomiarowej. Tester wyposażony jest w wyświetlacz LCD, lampki sygnalizacyjne i źródło dźwięku co umożliwia również jego obsługę przez operatora.


Tyrystorowy załącznik zwarciowy

Urządzenie wchodzące w skład probierczego układu do badania zdolności wyłączania prądów zwarciowych przez wyłączniki instalacyjne i silnikowe. Programowane warunki wykonywania próby, automatyczna diagnostyka wszystkich urządzeń układu probierczego przed uruchomieniem próby oraz wartość maksymalna prądu zwarciowego 17kA umożliwiają wykonywanie badań zwarciowych aparatów na zgodność z normami oraz badania typu konstruktorskiego.

Źródło: Energoelektronika.pl z materiałów Dacpol Service
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl