Dziś jest środa, 8 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1801 +0.2% 1EUR 4.5362 +0.04% 1GBP 5.1434 -0.01%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
15 marzec 2006.

Pomiar, regulacja, rejestracja

Pomiar, regulacja, rejestracja

Większość procesów przemysłowych musi odbywać się w ściśle określonej temperaturze. Temperatura jest tą wielkością fizyczną, którą należy rejestrować i co więcej regulować. Dokładność jej pomiaru i inteligentna kontrola nad nią jest bardzo często kluczem do pełnego sukcesu procesu produkcyjnego.

            Zastosowanie techniki mikroprocesorowej i użycie najwyższej jakości elementów elektronicznych pozwoliło japońskiej firmie CHINO na stworzenie idealnego typu urzadzeń cieszących się uniwersalnością , prostotą obsługi i niezawodnością działania. Ogromne zaplecze w postaci wieloletniej tradycji firmy specjalizującej się w pomiarze, regulacji i rejestracji temperatury oraz  wykwalifikowany zespół inżynierów pozwoliły na opracowanie niezawodnych urządzeń realizujących wszystkie etapy tego procesu.

Często dokonanie POMIARu w sposób bezpośredni jest niemożliwe. Różnorodne czynniki zewnętrzne tj. brak dostępu, trudność zamontowania czujnika lub całkowity brak takiej możliwości sprawia, że zastosowanie znajdują urządzenia wykorzystujące do pomiaru temperatury promieniowanie podczerwone. Pirometry IR-BA o małych gabarytach są łatwe do zamontowania i pozwalają na uzyskanie dokładnego pomiaru.

            Mikroprocesorowe REGULATORy CHINO serii LT pozwalają na zastosowanie najróżniejszych  czujników temperatury. Wybór sensora odbywa się drogą programową. Możliwe jest podłączenie sygnału z czujników rezystancyjnych typu Pt100 , Pt1000 poprzez wszystkie rodzaje termopar skończywszy na możliwości podłączenia sygnału analogowego prądowego 4-20mA lub napięciowego 0-5V. Taka różnorodność przemawia za uniwersalnością regulatora ? dodając iż możliwe jest programowe ustawienie zakresu mierzonej temperatury. Kontroler posiada również różne rodzaje wyjść. W zależności od tego, w jakiej aplikacji będzie stosowany, może być wyposażony w wyjście przekaźnikowe podłączane bezpośrednio do urządzenia wykonawczego, wyjście do sterowania przekaźnikami SSR, jak również w wyjście analogowe prądowe 4-20mA i napięciowe 0-10VDC.

            Aby w pełni wykorzystać możliwości regulatorów proponujemy wykorzystanie lekkiej konstrukcji regulatorów tyrystorowych serii JU. Umożliwiają one dwa systemy regulacji: sterowanie fazowe oraz sterowanie grupowe, które mogą być zmieniane przez podanie sygnału na odpowiednie styki. Trzy typy sygnalów wejściowych (4...20 mA, 1...5 V, ON-OFF) pozwalają na współpracę z każdym regulatorem serii LT a funkcja alarmu rozłączenia grzałki oraz ograniczenia prądu ułatwiają nadzór nad całym procesem.

            Nierzadko proces regulacji oraz wszystkie jego parametry muszą być zapisywane. REJESTRACJA może odbywać się bezpośredno na nośniki pamięci masowej lub tradycyjnie na papier. W tym celu proponujemy wykorzystanie rejestratora elektronicznego serii BR1000 z 5,5 calowym wyświetlaczem LCD, który umożliwia przesyłanie danych do komputera z 12 punktów rejestracji lub rejestratorów z tradycyjnym zapisem na papierze serii AL3000 O szerokości zapisu 100 mm lub AH3000 o szerokości zapisu 180 mm. Jeżeli proces wymaga rejestracji większej ilości parametrów proponujemy rejestrator KR5000, który potrafi zebrać dane ze 128 punktr pomiarowych i umożliwia ich podgląd na dowolnym komputerze wykorzystując przeglądarkę internetową. Dane z rejestratora KR5000 mogą być zapisywane bezpośrednio na serwerze, a o wszystkich alarmach możemy być informowani przez wiadomości e-mail.

            Produkty firmy CHINO są w stanie zapewnić państwu poprawne działanie całego systemu a firma DACPOL, która jest wyłącznym przedstawicielem firmy Chino w Polsce pomoże państwu dobrać odpowiednie urządzenia.

Źródło: Dacpol Sp. z o.o.
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl