Dziś jest wtorek, 31 marzec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.0933 -0.47% 1EUR 4.5395 +0.33% 1GBP 5.0698 +0.96%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
31 marzec 2020
Fluid Power 
więcej
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
8 styczeń 2007.

Zasilacze impulsowe

Firma Dacpol jest przedstawicielem firm Power-One Group, Cosel, Chinfa produkujących zasilacze impulsowe. Z uwagi na zróżnicowanie ofert tych firm zakres możliwych aplikacji, w których stosowane są zasilacze obejmuje praktycznie każdą gałąź rynku.

Oferta firmy Power-One Group to przetwornice impulsowe DC-DC z izolacją galwaniczną lub bez, zasilacze impulsowe w obudowach na szynę DIN i 19?. Urządzenia oferowane są w dwóch grupach w zależności od środowiskowych warunków pracy. Pierwsza grupa obejmuje wyroby przemysłowe, gdzie znaczenie mają szeroki zakres temperatur pracy, wytrzymałość mechaniczna i kompatybilność elektromagnetyczna. Zasilacze te są wykorzystywane w wyposażeniu linii przemysłowych, kontroli i monitoringu procesów technologicznych, systemach nadawczych, telekomunikacyjnych, transmisji danych itp. Charakteryzują się zakresem napięć wejściowych od 2:1 do 5:1, izolacją we/wy do 5,3kV i zakresem temperatur pracy -25°C do 71°C.
Druga grupa obejmuje komponenty do bardzo trudnych warunków pracy ? idealne do urządzeń mobilnych, o wysokich wymaganiach kompatybilności, dużej odporności na wstrząsy, wibracje, ekstremalne temperatury pracy. Zasilacze te znajdują zastosowanie w aplikacjach militarnych, trakcyjnych, urządzeniach transportowych oraz wszędzie tam gdzie wymagana jest wysoka niezawodność systemów zasilania. Charakteryzują się zakresem napięć wejściowych od 2:1 do 10:1, izolacją we/wy do 8kV i zakresem temperatur pracy -40°C do 85°C. Napięcia wyjściowe zasilaczy zawierają się od ?3,3V do ?48VDC w konfiguracji jedno lub wielowyjściowej. Przetwornice mają zabezpieczenia przepięciowe, przeciążeniowe, zwarciowe, nadmiarowo-tem-peraturowe, mogą pracować redundantnie i mogą być blokowane sygnałem logicznym. Napięcie wyjściowe jest regulowane potencjometrem oraz istnieje możliwość jego programowania.

PRZETWORNICE DC-DC
Komponenty te przeznaczone są do systemów zasilania rozproszonego (POL) i charakteryzują się gęstością mocy do 300W/cal3 i wysoką sprawnością. Przetwornice pozwalają na pracę bez radiatora do +70°C przy mocy 258W i przy wymuszonym obiegu powietrza 200LFM. Dodatkowym atutem jest wysoka kompatybilność elektromagnetyczna, izolacja we/wy 2kV, szerokie zakresy napięć wejściowych 18-75 i 36-75V oraz napięcia wyjściowe od 1,2V do 15V.
Przetwornice w wykonaniu SMD wykonywane są w dwóch zakresach napięć wejściowych 3-5,5V i 9,6-14V. Dostępne prądy wyjściowe to 5,10,16,25A przy programowalnym napięciu wyjściowym 0,75-3,63V. Przetwornice te charakteryzują się minimalnymi wymiarami przy wysokiej gęstości mocy i mają możliwość zdalnego sterowania z magistrali I2C.

ZASILACZE AC/DC
Kolejna grupa to zasilacze AC-DC Hot-Swap Front Ends o wejściach jedno i trójfazowych i napięciach wyjściowych 12,24,32,48V i prądach do 525A. Oferowane są w obudowach modułowych 1U, 3U, 5U i mają interfejs I2C pozwalający na kontrolę i monitorowanie parametrów pracy.
Zasilacze CompactPCI są dostępne w wersjach o zakresach napięć wejściowych36-75VDC, 90-264VAC, mocach wyjściowych 200,250,500W w obudowach o wysokości 3U, 6U i napięciach wyjściowych +5V, +3,3, ?12V. Oferują one możliwość pracy redundantnej, zdalne sterowanie i aktywny podział obciążenia.
Ostatnią grupę wyrobów stanowią zasilacze w otwartej obudowie serii BLP, PLP, MPB o mocach wyjściowych od 30 do 150W i różnych konfiguracjach wyjść o napięciach 3,3-48V.
Zasilacze AC/DC serii PLP charakteryzuje niski koszt i wysoka sprawność. Zaprojektowane są do zastosowań telekomunikacyjnych, do urządzeń infrastruktury sieciowej, medycznej i wielu innych. Wykonane zostały zgodnie z wymogami CE i Europejskiej Dyrektywy Niskonapięciowej (LVD). Aktywny układ korekcji współczynnika mocy (PFC) jako standardowe wykonanie, pozwala użytkownikowi na pracę zgodnie z wymogami normy EN 61000-3-2, regulującą dopuszczalny poziom harmonicznych w sieci.
Ofertę firmy Dacpol uzupełniają wyroby japońskiej firmy Cosel produkującej zasilacze AC/DC o mocach do 1500W oraz przetwornice DC/DC o mocach do 800W. Rekomendacją dla wyrobów tej firmy na pewno jest 5-letnia gwarancja. Wyroby firmy Chinfa to głównie zasilacze AC/DC małej mocy oraz do montażu na szynę DIN mające szerokie zastosowanie w układach zasilania automatyki.

T. Żurawski, DACPOL

Źródło: Dacpol
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl