Dziś jest środa, 8 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1801 +0.2% 1EUR 4.5362 +0.04% 1GBP 5.1434 -0.01%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
30 maj 2007.

EXPOPOWER 2007- raport podsumowujący

Ponad 120 wystawców i firm reprezentowanych z Polski, Chin, Czech, Francji, Holandii, Izraela, Korei Południowej, Szwajcarii i Stanów Zjednoczonych zaprezentowało najnowsze rozwiązania z zakresu energetyki i elektrotechniki podczas pierwszej edycji Międzynarodowych Targów Energetyki EXPOPOWER 2007, które odbyły się w Poznaniu w dniach 22-24 maja. W zgodnej opinii ich uczestników targi zakończyły się pełnym sukcesem. Wystawcy zgłosili chęć ponownego udziału w EXPOPOWER 2008. Zainteresowanie uczestnictwem w przyszłej edycji wyraziło wielu obecnych na targach jako zwiedzający przedstawicieli firm, które nie zdecydowały się na udział w roku 2007.

Targi EXPOPOWER - nowa inicjatywa Międzynarodowych Targów Poznańskich - są wynikiem rozmów i bliskiej współpracy MTP z partnerami z sektora energetycznego. W skład Rady Programowej targów EXPOPOWER weszli przedstawiciele najważniejszych w branży firm i instytucji. Patronat nad targami EXPOPOWER objęły: Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska, Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, Stowarzyszenie Elektryków Polskich oraz Polska Izba Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei. Honorowym patronem targów EXPOPOWER jest Minister Gospodarki.

Certyfikaty założyciela
Wszyscy wystawcy pierwszej edycji targów otrzymali tytuł -założyciela EXPOPOWER- potwierdzony właściwym certyfikatem.

 

Profesjonalna publiczność
Wystawcy EXPOPOWER zgodnie podkreślali wysoki profesjonalizm zwiedzających. Wstęp na targi dla specjalistów był bezpłatny (po rejestracji). Zaporowa cena biletów dla pozostałej publiczności (40 zł) stanowiła skuteczną ochronę przed napływem osób niezwiązanych z branżą. Dzięki pełnej rejestracji będzie można dokładnie określić profil zwiedzających (raport wkrótce na stronach EXPOPOWER), co ułatwi wystawcom ocenę skuteczności ich tegorocznego wystąpienia targowego i pomoże w przygotowaniu strategii marketingowej firmom, chcącym wziąć udział w EXPOPOWER 2008. Z kolei zarejestrowani specjaliści będą mogli w okresie międzytargowym otrzymywać najświeższe informacje z branży, a także wieści na temat przyszłej edycji EXPOPOWER.

Biznes w doskonałych warunkach
Ekspozycja targów EXPOPOWER zlokalizowana była w najnowszym, klimatyzowanym kompleksie pawilonów połączonych przeszklonym łącznikiem i wyposażonych w kanały medialne i łącza internetowe. Uczestnicy targów EXPOPOWER mogli także korzystać z infrastruktury nowoczesnego centrum kongresowego. Międzynarodowe Targi Poznańskie oferowały wystawcom i zwiedzającym EXPOPOWER pomoc w zakwaterowaniu po cenach promocyjnych w hotelach oraz kwaterach prywatnych.


Nowości na targach
Wystawcy EXPOPOWER zaprezentowali kilkadziesiąt nowych rozwiązań wprowadzanych na polski rynek. Stoiska wystawców, którzy zgłosili swoje nowości, zostały specjalnie oznakowane. Lista zgłoszonych nowości znajduje się na stronie www.expopower.pl.
Program wydarzeń
Wyjątkową atrakcją dla zwiedzających był bogaty program wydarzeń przygotowywanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie w ścisłej współpracy z partnerami branżowymi. Podczas targów odbyło się kilka bardzo ważnych konferencji i seminariów poświęconych najnowszym rozwiązaniom technologicznym z zakresu energetyki i elektrotechniki.
Targi zainaugurowała międzynarodowa konferencja -Unia Europejska a energetyczne wyzwania przyszłości- zorganizowana przez Europejską Unię Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Klasy Średniej -UNICORN-, we współpracy z Unią Małych i Średnich Przedsiębiorstw (-SME UNION-) przy Parlamencie europejskim, Stowarzyszeniem Polska Klasa Średnia oraz Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. W konferencji uczestniczył m.in. wybitny ekspert ds. energetyki administracji prezydenta  Busha, dr. Christopher Horner, autor wydanej ostatnio książki -The Politically Incorrect Guide to Global Warming (and Environmentalism)- poświęconej zmianom klimatycznym i problemom energetycznym, przed jakimi stoi dziś świat, która trafiła na prestiżową listę bestsellerów dziennika -New York Times-.
Podczas konferencji -Rynek energii - oczekiwania i szanse- zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, Izbę Gospodarczą Energetyki i Ochrony Środowiska oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie poruszone zostały m. in. następujące tematy: prawo energetyczne i regulacja rynku energii elektrycznej wobec nowych wyzwań, bariery rynku energii, perspektywy rozwoju detalicznego rynku energii elektrycznej po 1 lipca 2007 r., hurtowy oraz giełdowy rynek energii elektrycznej, a także pozagiełdowy obrót energią elektryczną. O przyszłości sektora energetycznego mowa była także podczas cieszącej się dużą frekwencją konferencji -Kogeneracja i współspalanie - kierunki rozwoju energetyki- przygotowanej przez  Abrys i Międzynarodowe Targi Poznańskie.
Spore zainteresowanie specjalistów wzbudziła także konferencja -Instalacje elektryczne niskiego, średniego i wysokiego napięcia - Ochrona przeciwprzepięciowa sieci energetycznych za pomocą ograniczników przepięć- zorganizowana przez firmę Apator SA wraz z Oddziałem Poznańskim Stowarzyszenia Elektryków Polskich i Międzynarodowymi Targami Poznańskimi.

 


O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl