Dziś jest niedziela, 29 marzec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1127 -2.05% 1EUR 4.5246 -1.56% 1GBP 5.0218 +0.34%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
31 marzec 2020
Fluid Power 
więcej
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
16 lipiec 2007.

Rozwiązania do oczyszczania cieczy i wymiany ciepła

Rozwiązania do oczyszczania cieczy i wymiany ciepła

Rozwiązania do oczyszczania cieczy i wymiany ciepła

Alfa Laval jest czołowym dostawcą specjalistycznych urządzeń i rozwiązań inżynierskich na świecie. Dążąc do realizowania wymagań stawianych przez przemysł energetyczny łączy najbardziej zaawansowane technologie dostępne na rynku z wyjątkowym doświadczeniem i znajomością branży. Dostarczane rozwiązania zwiększają efektywność elektrowni i elektrociepłowni, a jednocześnie pomagają osiągnąć lepsze wyniki ekonomiczne. Wieloletnie doświadczenie firmy w instalowaniu urządzeń w elektrociepłowniach ma decydujące znaczenie podczas całego procesu projektowania, odbioru instalacji czy obsługi posprzedażnej.


Urządzenia do oczyszczania i separacji cieczy

Jak ważne dla bezawaryjnej i długotrwałej pracy urządzeń w elektrowni jest utrzymanie czystości oleju smarnego i chłodzącego, wiedzą doskonale służby utrzymania ruchu. Najlepszy efekt oczyszczania można uzyskać w procesie wirowania cieczy.
Oferta Alfa Laval w dziedzinie oczyszczania olejów opiera się na szybkoobrotowych wirówkach talerzowych do jednoczesnego usuwania ciał stałych i wody. Na ich bazie budowane są zintegrowane i modułowe systemy z pełnym automatycznym sterowaniem. Te proste i bardzo zwarte rozwiązania umożliwiają prowadzenie procesów zgodnie z zasadą ?uruchom i pozostaw?. W zależności od wymagań i przeznaczenia oferowanych jest kilka typów systemów. Podstawowe moduły serii OCU-S są przeznaczone do oczyszczania olejów turbinowych. Pozwalają one usunąć z oleju części stałe powyżej 10 mikronów oraz całą niezwiązaną wodę. Z kolei moduły serii OCU-V, wyposażone w układ próżniowy, umożliwiają dodatkowo odgazowanie oleju, co ma szczególne znaczenie np. przy oczyszczaniu olejów transformatorowych. Specjalnym rozwiązaniem jest seria FOCUS ? moduły o dużej wydajności (do 50 m3/h) przeznaczone do przygotowania olejów opałowych.
Alfa Laval oferuje również poziome wirówki dekantacyjne służące m.in. do odwadniania gipsu otrzymanego w procesie odsiarczania spalin w elektrowni.


Urządzenia do wymiany ciepła

Płytowe wymienniki ciepła Alfa Laval znajdują bardzo szerokie zastosowanie zarówno w mniejszych elektrowniach i elektrociepłowniach przemysłowych, jak i dużych elektrowniach zawodowych. Najczęściej spotykane i najlepiej znane są wymienniki płytowe skręcane z uszczelkami gumowymi. Szeroka oferta wykonania materiałowego płyt (m.in. stale nierdzewne AISI316, SMO254, Hastelloy, tytan itp.) i uszczelek do temperatury max. 180°C sprawia, że wymienniki tego typu mają bardzo szerokie zastosowanie m.in. w układach chłodzenia oleju transformatorowego, sprężarkowego i turbinowego, jako chłodnice centralne w zamkniętych układach chłodzenia, w procesach podgrzewania wody sieciowej i zasilającej kocioł, itp.
W 2005 roku, wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, Alfa Laval wprowadziła na rynek największe dostępne obecnie wymienniki skręcane serii T50. Przy wymiarach płyt czołowych 3950 x 1550 mm oraz średnicy króćców DN500 pozwalają one realizować procesy wymiany ciepła przy przepływach mediów nawet do 3500 m3/h, przy maksymalnej powierzchni wymiany ciepła do 2880 m2. Wymienniki te, przeznaczone do pracy w ciśnieniu do 2,5 MPa i w temperaturze do 180°C, są doskonałym rozwiązaniem dla energetyki np. jako chłodnice centralne w zamkniętych układach chłodzenia elektrowni. Korzyści wynikające z odseparowania obiegów są niewspółmierne do kosztów inwestycyjnych. Zapewnienie czystego, niekorozyjnego czynnika chłodzącego dla elektrowni, z jednej strony poprawia niezawodność systemu, wydłuża okres eksploatacji urządzeń i obniża koszty eksploatacyjne, a z drugiej separacja obiegów zabezpiecza przed niekontrolowanym przedostaniem się zanieczyszczonych mediów do środowiska.
Osobną grupę w ofercie Alfa Laval stanowią płytowe, spawane laserowo wymienniki ciepła. Dwa typy wymienników: AlfaRex ? o konstrukcji zbliżonej do typowych wymienników skręcanych, oraz Compabloc ? o krzyżowym przepływie mediów, tworzą typoszeregi o maksymalnej powierzchni wymiany ciepła do 320 m2 i wydajności do 50 MW. Wymienniki te mogą być stosowane m.in. jako skraplacze pary upustowej z turbiny, podgrzewacze wody sieciowej i we wszelkich innych procesach wymiany ciepła o parametrach do 350°C i 40 bar.
Unikatową konstrukcją w ofercie Alfa Laval są wymienniki płytowe AlfaCond przeznaczone do pracy jako skraplacze pary niskoprężnej. Duża średnica króćca wlotowego i kolektora pary (do 800 mm) pozwala na idealną jej dystrybucję w wymienniku, a mniejsze, podwójne króćce wylotowe zapewniają doskonałe warunki odprowadzenia kondensatu. Wymienniki te gwarantują znacznie większą sprawność i wydajność termiczną w stosunku do tradycyjnych wymienników płaszczoworurowych. Zwarta, uniwersalna konstrukcja, czyni AlfaCond rozwiązaniem bardzo ekonomicznym, zwłaszcza wszędzie tam, gdzie jest ograniczona ilość miejsca.
Uzupełnieniem oferty Alfa Laval w dziedzinie wymiany ciepła są powietrzne chłodnice cieczy o dużej wydajności.Znajdują one zastosowanie w małych i średnich elektrowniach i elektrociepłowniach, będąc doskonałą alternatywą np. dla chłodni kominowych.
Ofertę Alfa Laval dla energetyki uzupełniają automatyczne filtry ALF z płukaniem wstecznym o wydajności maksymalnej do ok. 5000 m3/h, systemy odsalania wody morskiej, pompy śrubowe i kompletne agregaty pompowe do olejów smarnych i paliwowych oraz pompy membranowe do cieczy zanieczyszczonych i agresywnych.
Nasza pozycja jako eksperta w dziedzinie technologii wymiany ciepła i separacji opiera się na rozległych inwestycjach w dziedzinie badań i rozwoju, które są podstawą dla tworzenia najnowocześniejszych rozwiązań technicznych.


Zobowiązania Alfa Laval wobec klientów nie kończą się na dostawie wyposażenia. Dział Serwisu i Części Zamiennych, istniejący w ramach struktury firmy, oferuje Program Ciągłej Sprawności, który pomaga optymalizować wydajność procesów technologicznych w zakładzie oraz gwarantuje zachowanie najwyższej sprawności urządzeń podczas całego okresu eksploatacji.

Alfa Laval Polska Sp. z o.o.
Dział Ochrony Środowiska i Energetyki
ul. Rzymowskiego 53
02-697 Warszawa
tel: (22) 336 64 64, fax: (22) 336 64 60

Źródło: Urządzenia dla Energetyki
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl