Dziś jest czwartek, 2 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1917 +0.52% 1EUR 4.5769 +0.16% 1GBP 5.2075 +0.94%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
13 marzec 2008.

Podsumowanie targów Pneumaticon 2008

Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań PNEUMATICON odbywały się w Kielcach po raz pierwszy od 4 do 6 marca 2008 roku. Tematykę wystawy stanowiły elementy oraz systemy pneumatyczne i hydrauliczne, sterowniki, napędy - układy, systemy automatycznego sterowania procesami z udziałem pneumatycznych i hydraulicznych elementów wykonawczych, roboty przemysłowe i manipulatory, techniki pomiarowe i laboratoryjne, elementy wyposażenia i części zamienne, usługi instalacyjne i naprawcze, usługi inżynierskie i projektowe, doradztwo techniczne, patenty i licencje.
Targi PNEUMATICON stały się doskonałą okazją do wzajemnych konsultacji
i wymiany doświadczeń. W czasie wystawy można było także uzyskać porady
z zakresu instalacji, napraw, usług inżynierskich, projektowych oraz technicznych.
     Ciekawostką i hitem imprezy były między innymi małe rozdzielacze monoblokowe typu RSM11 i RSM11-1 o przepływie max 50L/min i max ciśnieniu pracy 20MPa wytwarzane przez Zakład  Produkcji Hydrauliki 'Hydral'. Nowościami pochwaliła się także kielecka 'Prema' - producent siłowników pneumatycznych beztłoczyskowych, wykonywanych w kooperacji ze znanym producentem szwajcarską firmą LANAMATIC. Siłowniki te produkowane są w zakresie średnic nominalnych D18 - D63 w różnych konfiguracjach pozwalających na montaż układów manipulacyjnych. Są one standardowo wyposażone w magnes do współpracy z czujnikami położenia tłoka. Części te posiadają również amortyzację krańcowych położeń suwaka.

        Targom PNEUMATICON towarzyszyło dwudniowe seminarium 'Innowacyjność
 i produktywność jako czynniki wzrostu konkurencyjności na rynku hydrauliki
 i pneumatyki'.
Premierowa wystawa w Targach Kielce zgromadziła 80 wystawców i prawie 1000 zwiedzających. Organizatorem imprezy były Targi Kielce oraz Korporacja Napędów
 i Sterowań Hydraulicznych i Pneumatycznych. Patronat honorowy nad wystawą objęło Ministerstwo Gospodarki.

        Równolegle z Targami Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań PNEUMATICON w halach Targów Kielce od 4 - 6 marca odbywały się także XI Międzynarodowe Targi Energetyki ENEX, którym towarzyszyły VI Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - Nowa Energia oraz IX Targi Ekologiczne, Komunalne, Surowców Wtórnych, Utylizacji i Recyklingu EKOTECH.

Patronat medialny nad targami objęła Energoelektronika.pl

Targi Kielce, wicelider rynku targowego w Polsce, drugi, co do wielkości ośrodek wystawienniczy w kraju ze 100 tys. zewnętrzną powierzchnią wystawienniczą. Powierzchnia 6 hal wystawienniczych wynosi 30 tys. m/kw. Poza licznymi parkingami, Targi Kielce posiadają, jako jedyne w Polsce poligon dla pokazów dynamicznych. Spółka organizuje rocznie blisko ponad 40 imprez targowych, m.in. znany na całym świecie MSPO - Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA - POLSKA, Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i pojazdów Specjalistycznych MASZBUD i znane w całej Europie Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL, Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL i Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO. Targi Kielce są laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in.: Złota Statuetka Lidera Polskiego Biznesu, nagroda Ministra Spraw Zagranicznych za promocję Polski na świecie, 'Gepard Biznesu', 'Gazela Biznesu', Pierwszy i Drugi Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu.

Źródło: PNEUMATICON 2008
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl