Dziś jest poniedziałek, 6 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2396 +1.14% 1EUR 4.5792 +0.05% 1GBP 5.2164 +0.17%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
22 lipiec 2008.

Przegląd wentylatorów przemysłowych oferowanych przez frmę Dacpol

Przegląd wentylatorów przemysłowych oferowanych przez frmę Dacpol

Firma Dacpol posiada w swej ofercie wentylatory i dmuchawy przeznaczone dla zastosowań w przemyśle firmy Ebmpapst z Niemiec, wentylatory kompaktowe produkowane przez japońską firmę NMB Minebea oraz produkty tajwańskiej firmy Costech. Z uwagi na różnorodność konstrukcji, napięć zasilania, sterowania prędkością i wydajnością, wentylatory tych firm znajdują zastosowanie w każdym sektorze przemysłu i cieszą się dużą popularnością wśród klientów.

Z uwagi na budowę oferowane przez frmę Dacpol wentylatory można podzielić na wentylatory promieniowe z pojedynczym lub z podwójnym wlotem powietrza, wentylatory z poprzecznym przepływem, wentylatory osiowe i kompaktowe. Zastosowanie odpowiednich materiałów, m.in. wysokiej jakości łożysk i komponentów elektronicznych zapewnia wysoką niezawodność, długi czas pracy oraz optymalną kombinacje przepływu powietrza i poziomu hałasu.

Produkty Ebmpapst
Wentylatory firmy Ebmpapst powszechnie uznawane są za najlepsze na świecie pod względem jakości w swojej klasie. Stosowane są w najbardziej odpowiedzialnych urządzeniach elektronicznych i elektrycznych pracujących w trybie pracy ciągłej, takich jak urządzenia medyczne, telekomunikacyjne, wojskowe i górnicze.
Oprócz produktów standardowych firma Ebmpapst oferuje także szereg nowych typów wentylatorów, na przykład takie, które posiadając typowe rozmiary (92x92mm lub 120x120mm) charakteryzują się wyjątkowo dużą wydajnością przepływu powietrza przekraczającą nawet dwukrotnie standardowe wartości. Innym przykładem różnorodnego asor-tymentu mogą być wentylatory promie?niowe przeznaczone do pracy w wysokiej temperaturze oraz wentylatory osiowe o średnicach do 990mm z silnikami o bardzo niskim poborze mocy.
Jedną ze standardowych grup produktów frmy Ebmpapst są wentylatory z silnikiem prądu stałego z komutatorem elektronicznym. Sterowanie prędkością dla tego typu urządzeń odbywa się poprzez podanie napięcia sterującego o wartości zawierającej się w zakresie od 1?10V, co skutkuje liniową zmiana szybkości wirowania. Dostępne są także wykonania z regulacją potencjometryczną oraz za pomocą sygnału PWM.

Opcje
Większość oferowanych przez firmę Dacpol wentylatorów ma wbudowane zabezpieczenie termiczne dla uzwojenia silnika, co chroni silnik przed uszkodzeniem w przypadku unieruchomienia wirnika. Zabezpieczeniem tym jest najczęściej termiczny wyłącznik bimetalowy lub termistor. Korzyścią płynące z tego typu rozwiązania jest niski koszt, wadą natomiast możliwość zastosowania tylko do małych wentylatorów.
Wentylatory są zasilane napięciem stałym o wartości 12, 24, 48 V i mogą pracować w temperaturze od -30°C do +75°C. Dla nominalnej wartości napięcia zasilania przewidywany czas niezawodnej pracy w tym zakresie temperatur wynosi 40000 godzin. Szeroki zakres napięć zasilania stwarza dogodne możliwości sterowania prędkością silnika. Obudowa wykonana jest z plastiku, a wirnik z poliwęglanu wzmacnianego włóknem szklanym. Napięcie zasilające może być doprowadzone za pomocą przewodów lub konektorów.
W przypadku wentylatorów zasilanych napięciem przemiennym wartości znamionowe wynoszą 115 i 230 VAC, a zakres temperatur pracy od -40°C do +90°C. Produkty te wykonywane są w obudowie aluminiowej z wirnikiem plastikowym z poliwęglanu wzmacnianego włóknem szklanym. Wszystkie wyroby produkowane przez firmę Ebmpapst i NMB mogą być dostarczane z certyfkatami CE, UL, CS A i VDE.

Źródło: Dacpol sp. z o.o.
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl